Pradžia arrow Naujienos
Naujienos

THE PRACTICAL USAGE OF YOUR THEORETICAL KNOWLEDGE

  20172019 mokslo metais Meškuičių gimnazijoje vykdoma Erasmus+ veikla, Strateginių partnerysčių mokyklų sektoriuje projektas “The practical usage of your theoretical knowledge” („Teorinių žinių praktinis pritaikymas”), projekto numeris 2017-1-LV01-KA201-035450. 

PENKTOKŲ ANGLŲ KALBOS PAMOKA NETRADICINĖJE ERDVĖJE- MEŠKUIČIŲ MIESTELIO BIBLIOTEKOJE

                 Gegužės 23 d. penktos klasės mokiniams vyko netradicinė anglų kalbos pamoka Meškuičių miestelio bibliotekoje. 

 

GIESMIŲ ŠVENTĖ – FESTIVALIS „GIESMIŲ PYNĖ MARIJAI“

Gegužės 11 d. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje  vyko vienuoliktoji vaikų ir jaunimo giesmių šventė  „Giesmių pynė Marijai“ . Joje dalyvavo  Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo lavinimo mokyklų, muzikos mokyklų, gimnazijų mokiniai, vaikų lopšelio – darželio auklėtiniai bei Šiaulių vyskupijos jaunimo chorų vaikai ir jaunimas. Šioje šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos kolektyvai „Mes“ ir „Linksmosios natos“.

 

MEŠKUITIŠKIŲ STARTAI LIETUVOS  MOKYKLŲ ŽAIDYNĖSE

        Artėja link finišo Lietuvos mokyklų žaidynės, kurių baigiamasis akordas nuskambės birželio antrą dieną Panevėžyje.  O praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos finalinės varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš 23 Lietuvos rajonų.

  

 

TARPTAUTINĖ MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ INTEGRUOTA SOCIALINIŲ, GAMTOS IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ KONFERENCIJA  ,,PAŽINKIME SAVO KRAŠTĄ‘‘ .

 2018-05 -09 Meškuičių gimnazijoje vyko kasmetinė konferencija „Pažinkime savo gimtąjį kraštą“. Pristatyti savo pranešimus apie gimtąjį kraštą atvyko Meškuičių gimnazijos draugai iš Latvijos Garkalnės mokyklos bei Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos, savo pranešimus atsiuntė Aukštelkės daugiafunkcinio centro ir Naisių mokyklos komandos. 

MEŠKUITIŠKIŲ  BRONZA

  Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės virvės traukimo varžybas jau septintą kartą priėmė Meškuičiai. Meškuitiškiai, aktyviai palaikomi gausaus būrio savo sirgalių, sukaupė likusias jėgas ir laimėję šią atkaklią dvikovą pasipuošė bronzos medaliais. Lietuvos mokyklų žaidynių bronziniais prizininkais tapo: Gvidas Venislovas, Kostas Dagys, Mantvydas Kozlovas, Andrius Gylys, Emilijus Alendatorius, Ervina Ladukaitė, Karolina Klimaitė, Edas Klimas, Karolis Švalkūnas, Martynas Strižigauskas, Aivaras Lukošius.

MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE LANKĖSI ALEKSANDRO STULGINSKIO UNIVERSITETO ATSTOVAI

 2018 m. balandžio 26 d. Meškuičių gimnazijoje Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai moksleiviams papasakojo apie studijas ir studentavimą universitete. Paskaitos metu pristatė programas, plačiau papasakojo apie Agronomijos, Želdininkystės, Žemės ūkio technologijos ir vadybos, Maisto žaliavų kokybės ir saugos specialybes.

   

 

SVEČIUOSE PAS PUODŽIŲ KARALIŲ

Trečiokai lankėsi Kuršėnuose Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre. Edukacinį užsiėmimą jiems vedė  septintasis Lietuvos Puodžių karalius A. Tamašauskas. Vaikai apžiūrėjo molinukus, susipažino su  molio savybėmis. Labai susikaupę raitė ,,sraiges“ ir kočiojo ,,gyvatėles“, lipdė jas vieną prie kitos ir taip pasigamino vazeles. Net išsižioję stebėjo, kaip žiedimo staklėmis dirbo pats meistras. Stebuklingai iš molio gabalo pasidarė ąsotėlis. Vaikai nusprendė, kad tai – magija. Dabar trečiokai jau laukia  sekančių edukacinių užsiėmimų.

          

3 kl. mokytoja Dacė Šimulionienė

 SVEIKINAME

   PRADINUKAI DALYVAVO 3-4 KLASIŲ MOKINIŲ

 PROTŲ MŪŠYJE ,,LIETUVA - GIMTINĖ MANO".

                 Renginys, skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Protų mūšyje varžėsi Šiaulių rajono pradinukų komandos. Šauniai pasirodė mūsų gimnazijos komanda ,,Meškučiai". Vaikai namo parsivežė III vietos diplomą. Sveikiname Luką, Aistę, Godą, Gelmį, Pijų ir Dainą. 

MŪSŲ GIMNAZIJOS KOMANDA TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSO „TEMIDĖ“ PRIZININKAI

                 Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinis teisinių žinių konkurso „Temidė“ I etapas.

                 Konkurse dalyvavo ir „Protų mūšio“ rungtyje konkuravo septynios komandos. Teisinių žinių konkurso nugalėtojais šiais metais tapo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai. Jie įgijo teisę dalyvauti II etape, vyksiančiame Panevėžyje. Antrą vietą užėmė Meškuičių gimnazistai, trečioji vieta atiteko Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių tarybos mokinių komandai.

                 Sveikiname mūsų gimnazijos komandą užėmusią II-ąją vietą: Laurą Baškytę III G kl., Gabrielę Kozlovaitę III G kl., Aivarą Lukošių IV G kl., Airidą Pelakauską IV G kl., Andrių Gylį IV G kl..

  Taip pat sveikiname ir antrąją gimnazijos komandą užėmusią 4-tą vietą konkurse: Aivarą Banevičių 8 kl., Matą Razanovą 8 kl., Nerilę Dikšaitę 8 kl., Vilių Malmigą 8 kl. ir Gerda Balsevičiūtę II G kl.

Konstantiną Rimkų 7 klasės mokinį užėmusį:

·                          II vietą  7-8 klsės mokinių rajoninėje anglų olimpiadoje. Protokolo Nr.23  2018-03-30 Mokytoja J.Bučnienė

·                          III vietą 5-8 klasių  mokinių matematikos rajoninė olimpiada. Protokolas Nr. 11  2018-02-13  Mokytoja J.Lukošiūnienė

                 Aistę Pelakauskaitę, 3 klasės mokinę, užėmusią I vietą dailyraščio konkurse ,,Rašau dailiai, be klaidų" Protokolas Nr.21 2018-03-26 Mokytoja D.Šimulionienė

                   Irminą Kvecytę, III G klasės mokinę, užėmusią  I vietą tekstilės ir aprangos krypties grupėje 2018 m. Šiaulių rajono mokinių Technologijų olimpiados II-ojo etapo "Šimtas ateities ženklų Lietuvai" Protokolas Nr.2018-02-08 Mokytoja J.Šlitė

Karoliną Klimaitę III G klasės mokinę, užėmusią  I vietą taikomojo meno, amatų ir dizaino krypties grupėje 2018 m. Šiaulių rajono mokinių Technologijų olimpiados II-ojo etapo "Šimtas ateities ženklų Lietuvai" Protokolas Nr. 2018-02-08 Mokytoja J.Šlitė
                 Andrių Gylį IV G klasės mokinį, užėmusį I vieta statybos ir medžio apdirbimo krypties grupėje 2018 m. Šiaulių rajono mokinių Technologijų olimpiados II-ojo etapo "Šimtas ateities ženklų Lietuvai" Protokolas Nr. 2018-02-08 Mokytojas R.Daužvardis.

6 klasės mokinę Katažyną Vagrytę,  Šiaulių rajono rusų kalbos konkurse "Mozaika"  užėmusią III vietą!!! -2018-03-22 Mokytoja V.Tenienė


SUSIPAŽINKIME SU ŠIAULIAIS KITAIP

 Mūsų gimnazijos 5 ir 6 kl. mokiniai, sutikdami Lietuvos 100- metį, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ir atliko užduotis apie Nepriklausomybės akto signatarus, valstybės simbolius, istorines datas.  

LAISVĖ - TAI PIRMIAUSIA ATSAKOMYBĖ

             Per visą Lietuvą vilnija džiaugsmingi renginiai skirti atkurtai Lietuvos valstybei, kuri jau švenčia savo 100 metų jubiliejų. Šiai sukakčiai paminėti  2018 metų vasario 07 dieną Meškuičių gimnazijoje vyko Šiaulių rajono integruota muzikos ir istorijos moksleivių konferencija „ATKURTAI LIETUVAI - 100“.  

LENGVAATLEČIŲ   MEDALIAI

    Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių ir jaunimo pirmenybėse į startą stojo Šiaulių rajono rinktinei atstovaujantys šeši Meškuičių  gimnazijos sportininkai.

  SVEIKINAME

 

 Meškuičių gimnazijos III gimnazijos klasės mokines Irminą Kvecytę ir Reginą Rimkutę pelniusias  Šiaulių rajono „Jaunojo kraštotyrininko 2017“ vardą.

https://www.siauliuraj.lt/lit/Pagerbti-geriausieji-krastotyrininkai-paminetos-refomacijos-500-osios-metines 

            MOKINIŲ KŪRYBINIS KONKURSAS

,,SEKU SEKU PASAKĄ".

                 Paskutinę rudens dieną Kužiuose vyko Šiaulių rajono pradinių klasių mokinių kūrybinis konkursas ,,Seku seku pasaką". Konkurse dalyvavo 15 pradinukų. Meškuičių gimnazijai atstovavo pirmokė Vytė Vitkauskaitė, antrokė Saida Petrauskytė ir trečiokas Lukas Dargužas. Abi mergaitės užėmė III vietas, o Lukas - II vietą. Palaikyti bendraklasio vyko visas trečiokų būrys.

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS

 

TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

 

Gyvenimas – traukinys, į kurį skuba įlipti atstumtieji, nesuprasti, neturintys namų ir nerandantys kelio, bėgantys nuo neteisybės ir netolerancijos… Štai tokia šiandien yra realybė ir tikrai ne visos pasaulio valstybės gali didžiuotis tuo, jog gali save vadinti TOLERANTIŠKA šalimi. Lapkričio 14 d. gimnazijoje buvo minima Tolerancijos diena.

 

PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

Spalio 12 d. mūsų gimnazijoje triukšmingai nuaidėjo  penktokų krikštynos. Visa klasė  (auklėtoja taip pat) pateko į piratų nelaisvę ir turėjo sumaniai išsipirkti laisvę toliau būti  gimnazijos gyventojais.

  

MEŠKUITIŠKIŲ MEDALIAI „OLIMPINIŲ VILČIŲ“ VARŽYBOSE

                 Jaunieji  lengvaatlečiai, gimę 2004 m. ir jaunesni iš visų Lietuvos rajonų lapkričio 17 d. rinkosi į Šiaulių miesto lengvosios atletikos maniežą, kuriame varžėsi bėgimų, šuolių ir metimų rungtyse dėl „Olimpini vilčių“ apdovanojimų. Šiame jaunųjų sportininkų forume varžėsi ir devyni neformaliojo švietimo mokytojo Petro Vaitkaus auklėtiniai iš Meškuičių gimnazijos.       

PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

 Spalio 12 d. mūsų gimnazijoje triukšmingai nuaidėjo  penktokų krikštynos. Visa klasė  (auklėtoja taip pat) pateko į piratų nelaisvę ir turėjo sumaniai išsipirkti laisvę toliau būti  gimnazijos gyventojais.

 

                        IŠVYKA PRIE KURŠIŲ MARIŲ

                  Lietingą antradienio rytą 3 – 6 klasių mokiniai išvyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją, į pamario kraštą.

Kviečiame mokinius ir mokytojus apsilankyti  gimnazijos bibliotekoje, kur veikia Edukacinė augalų herbariumų paroda ir pasitikrinti ar pažįstate augalus. 

                 4 klasės mokiniai, mokytojos Edita Vilčiauskienė ir Kristina Dagienė surengė edukacinę augalų herbariumų parodą. Mokytojai su mokiniai gali pravesti mokymą netradicinėje erdvėje - pasitikrinti, kuriuos augalus pažįsta; surengti konkursą , kas daugiau žino augalų. 

4 IR 5 KLASIŲ MOKINIAI LANKĖSI ŽIRGYNE

                      Meškuičių gimnazijos 4 ir 5 klasės mokiniai Judumo savaitę nutarė užbaigti žygiu į žirgyną.

 

Gimnazijos mokiniai dalyvavo konstitucijos egzamine

KAIMYNŲ  ŽAIDYNĖS  MEŠKUIČIUOSE

       Per  200 jaunųjų sportininkų sugužėjo į Meškuičių gimnazijos sporto aikštyną dalyvauti tradicinėse tarptautinėse „Kaimynų taurės“ žaidynėse, kurias organizuoja Meškuičių mokyklos sporto klubas ir Meškuičių gimnazija. Žaidynėse dėl nugalėtojų taurių ir prizininkų medalių rungtyniavo dešimtų ir jaunesnių klasių mokiniai iš Šiaulių, Joniškio, Telšių ir Latvijos Respublikos Rygos rajonų mokyklų.

 

 

SVEIKINAME

 Gimnazijos komandą, Šiaulių r. 6-9 klasių mokinių Europos kalbų dienoje „Mes – Europos dalis“, laimėjusiai III-ąją vietą. Komanda:

Denas Jarušauskas 6 kl. Konstantinas Rimkus 7 kl. Aivaras Banevičius 8 kl. Mereščenkovaitė Greta I gimn. kl.

 MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS MOKINIAI DALYVAVO NACIONALINIAME MOKSLEIVIŲ ŽYGYJE

                 Meškuičių gimnazijos jaunieji policijos rėmėjai rugsėjo 22 d. nusprendė dalyvauti Neries regioniniame parke vyksiančiame nacionaliniame moksleivių žygyje į piliakalnius.

 SVEČIUOSE  PAS  LAUMĘ

                 Nepatikėsite, trečiokai svečiavosi pas tikrą Laumę. Judumo savaitės metu jie nuvyko į Mūšos tyrelio pelkę, Žagarės regioniniame parke.

ERASMUS+ PROJEKTAS THROUGH INTERACTIVE BASIC TO ADDITIONAL KNOWLEDGE”

2015-2017 metais mūsų mokyklos grupė mokytojų dalyvavo tarptautiniame projekte, kuris skirtas mokymosi pasiekimų gerinimui kuriant gamtamokslinę mokomąją svetainę „Interaktyviu pagrindu įgyjamos žinios“. Projekto tikslas – sukurti mokomąją svetainę skirtą 7-9 klasių mokiniams. Svetainė sukurta lietuvių – latvių – estų – anglų kalbomis. Šiuo projektu norėta išsiaiškinti, ar suderinamos gamtos, socialinių mokslų ir matematikos dalykinės programos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

 

 MOKINIŲ PAVEŽĖJIMO GRAFIKAS

GIMNAZIJOS AKADEMIŠKIAUSIŲ MOKINIŲ DEŠIMTUKAS