Pradžia arrow Sporto renginiai
Sporto renginiai

MEŠKUITIŠKIŲ STARTAI LIETUVOS  MOKYKLŲ ŽAIDYNĖSE

        Artėja link finišo Lietuvos mokyklų žaidynės, kurių baigiamasis akordas nuskambės birželio antrą dieną Panevėžyje.  O praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos finalinės varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš 23 Lietuvos rajonų.

                 Sėkmingai šiose varžybose pasirodė  Šiaulių rajonui atstovavusios Meškuičių gimnazijos merginų ir vaikinų rinktinės. Merginų komanda (Neda Dovidaitytė, Ervina Ladukaitė, Karolina Klimaitė, Nerilė Dikšaitė, Gerda Balsevičiūtė, Simona Karbauskaitė) iškovojo antrąją vietą ir pelnė sidabro medalius bei už antrą vietą skiriamus  Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  marškinėlius. Iki čempioniško finišo  meškuitiškėms pristigo vienintelio taškelio, kurį nugvelbė  merginų komanda iš Šilalės rajono Kaltinėnų A.Stulginskio gimnazijos. Meškuičių vaikinų komanda taip pat buvo nusitaikiusi į prizinę vietą, bet varžybų įtampa sutrukdė pasiekti planuotus rezultatus, todėl teko tenkintis penktąja vieta.

                 Asmeninėje įskaitoje Lietuvos mokyklų žaidynių medalius iškovojo penki Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai. Aukso medaliu pasipuošė šuolininkė į tolį Ervina Ladukaitė, sidabro medalius iškovojo 1000 m bėgusi Neda Dovidaitytė, rutulio stūmikai Karolina Klimaitė ir Justas Jonaitis, o bronzos medaliu apdovanota rutulio stūmikė Nerilė Dikšaitė.

                 Prabėgus vos vienai poilsio dienai Meškuičių moksleiviai jau vyko į kitas Lietuvos mokyklų žaidynių finalines varžybas.  Šilalės rajono Kvėdarnos miestelis labai svetingai priėmė pajėgiausias Lietuvos kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo komandas.

                 Kovingai nusiteikusi Šiaulių rajono mokyklų čempionė Meškuičių gimnazijos rinktinė labai sėkmingai pradėjo pogrupio kovas, kuriose įveikė varžovus iš Vilkaviškio, Klaipėdos ir Jonavos rajonų. Lengvai peršokusi aštuntfinalio barjerą, ketvirtfinalyje tik po labai atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 2:1 įveikė Raseinių r. Nemakščių M.Mažvydo gimnazijos rinktinę. Pusfinalyje tokiu pat rezultatu nugalėti puikias virvės traukimo sporto šakos tradicijas turintys  Rokiškio r. Jūžintų mokyklos sportininkai. Finalinėje dvikovoje meškuitiškiai susitiko su labai gausiai ir aktyviai savų žiūrovų palaikomais šeimininkais – Kvėdarnos K.Jauniaus gimnazijos virvės traukikais. Kvėdarnos gimnazistai šį kartą buvo pajėgesni ir pelnytai iškovojo Lietuvos mokyklų žaidynių čempionų vardus. Meškuitiškiams buvo įteikti sidabro medaliai, kuriuos pelnė Andrius Gylys, Martynas Strižigauskas, Emilijus Alendatorius, Edas Klimas, Gvidas Venislovas, Donatas Vaitiekus, Nedas Višnarauskas, Karolina Klimaitė, Ervina Ladukaitė. Komandos prizininkės taip pat buvo apdovanotos Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, sportiniais marškinėliais bei Šilalės rajono mero dovanomis.

 

       Meškuičių gimnazijos lengvosios atletikos ir virvės traukimo komandas varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas ekspertas

 Petras Vaitkus.

   

 

 

MEŠKUITIŠKIŲ  BRONZA

                 Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės virvės traukimo varžybas jau septintą kartą priėmė Meškuičiai. Varžybų atidarymo metu atvykusias komandas pasveikino Meškuičių gimnazijos direktorė Sigita Užkuraitienė, Lietuvos virvės traukimo federacijos prezidentas Antanas Gricius, Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Kęstutis Eizintas. Gerą nuotaiką visiems susirinkusiems savo  pasirodymu dovanojo Meškuičių gimnazijos merginų šokių kolektyvas.

                 Komandos varžybas pradėjo keturiuose pogrupiuose, iš kurių į atkrintamąsias kovas pateko po keturias geriausias ekipas. Jau pačioje pirmoje dvikovoje varžybų šeimininkai meškuitiškiai sulaukė itin atkaklaus Radviliškio r. mokyklų čempionų iš Grinkiškio gimnazijos pasipriešinimo ir susitikimą baigė lygiomis. Kitose pogrupio kovose Meškuičių traukikams problemų nebeiškilo: įveiktos komandos iš Kėdainių ir Akmenės rajonų, bet pogrupyje tenkintas tik antra vieta, nes komanda iš Radviliškio r. buvo lengvesnė ir turnyrinėje lentelėje atsistojo aukščiau. Tai lėmė, kad atkrintamosiose varžybose Meškuičių komandai teko pajėgesni varžovai. Nors aštuntfinalyje pakankamai nesunkiai nugalėta Raseinių r. M. Mažvydo gimnazijos rinktinė, bet ketvirtfinalyje laukė praeitų metų varžybų sidabriniai prizininkai Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos virvės traukėjai. Daug jėgų pareikalavusioje dramatiškoje dvikovoje meškuitiškiams pavyko laimėti, bet jėgų pusfinaliniam susitikimui su Šilalės r. čempionais iš Kvėdarnos gimnazijos buvo likę nedaug. Pusfinalis pralaimėta ir paskutiniam išbandymui dėl trečios vietos laukė susitikimas su Ukmergės r. Taujėnų gimnazijos komanda. Meškuitiškiai, aktyviai palaikomi gausaus būrio savo sirgalių, sukaupė likusias jėgas ir laimėję šią atkaklią dvikovą pasipuošė bronzos medaliais. Lietuvos mokyklų žaidynių bronziniais prizininkais tapo: Gvidas Venislovas, Kostas Dagys, Mantvydas Kozlovas, Andrius Gylys, Emilijus Alendatorius, Ervina Ladukaitė, Karolina Klimaitė, Edas Klimas, Karolis Švalkūnas, Martynas Strižigauskas, Aivaras Lukošius.

      Lietuvos mokyklų žaidynių virvės traukimo čempionais tapo Šilalės rajono Kazimiero Jauniaus gimnazijos komanda, sidabro medalius iškovojo Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos virvės traukėjai.

 

Petras Vaitkus         

 Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas,

virvės traukimo būrelio vadovas

 

 

LENGVAATLEČIŲ   MEDALIAI

    Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių ir jaunimo pirmenybėse į startą stojo Šiaulių rajono rinktinei atstovaujantys šeši Meškuičių  gimnazijos sportininkai.

     Lietuvos rajonų čempione jaunimo grupėje tapo Ervina Ladukaitė, laimėjusi šuolio į aukštį varžybas. Prie auksinio apdovanojimo  Ervina pridėjo ir bronzinį: šuolio į tolį rungtyje ji iškovojo 3-iąją vietą.

      Sėkmingu pasirodymu nudžiugino  Neda Dovidaitytė, kuri ant  nugalėtojų pakylos  kopė užėmusi trečiąją vietą 1500 m kliūtiniame bėgimo rungtyje.

      Pirmą kartą jaunių amžiaus grupėje startavęs Kostas Dagys pasipuošė bronzos medaliu, iškovotu 2000 m kliūtinio bėgimo varžybose. Beje, jaunasis stajeris išmėgino jėgas ir 3000 m distancijoje, kur tik dėl patirties stokos turėjo tenkintis ketvirtąja vieta. Ketvirtąsias vietas pelnė jaunimo grupėje rutulio stūmimo varžybose  dalyvavusi Karolina Klimaitė ir 60 m su barjerais  bėgęs jaunių grupėje rungtyniavęs Donatas Vaitiekus.

      Lengvaatlečius varžyboms ruošė mokytojas Petras Vaitkus

 

MEŠKUITIŠKIŲ MEDALIAI „OLIMPINIŲ VILČIŲ“ VARŽYBOSE

                 Jaunieji  lengvaatlečiai, gimę 2004 m. ir jaunesni iš visų Lietuvos rajonų lapkričio 17 d. rinkosi į Šiaulių miesto lengvosios atletikos maniežą, kuriame varžėsi bėgimų, šuolių ir metimų rungtyse dėl „Olimpinių vilčių“ apdovanojimų. Šiame jaunųjų sportininkų forume varžėsi ir devyni neformaliojo švietimo mokytojo Petro Vaitkaus auklėtiniai iš Meškuičių gimnazijos.

                 Puikiai šiose  varžybose pasirodė šuolininkai su kartimi: čempionės vardą mergaičių grupėje iškovojo penktokė Rugilė Dikšaitė,  o berniukų tarpe nenugalimas buvo šeštos klasės mokinys Lukas Dumša. Sidabro ir bronzos medalius šioje rungtyje laimėjo taip pat meškuitiškiai Jonas Sereika ir Pijus Janušauskas.

                 Varžybose taip pat dalyvavo šuolininkė į aukštį Simona Karbauskaitė, pelniusi savo rungtyje septintąją vietą, 1000 m bėgikai Evelina Banytė, Modestas ir Egidijus Žvigaičiai bei šuolininkė su kartimi Emilija Urbonavičiūtė.

 

 

KAIMYNŲ  ŽAIDYNĖS  MEŠKUIČIUOSE

       Per  200 jaunųjų sportininkų sugužėjo į Meškuičių gimnazijos sporto aikštyną dalyvauti tradicinėse tarptautinėse „Kaimynų taurės“ žaidynėse, kurias organizuoja Meškuičių mokyklos sporto klubas ir Meškuičių gimnazija. Žaidynėse dėl nugalėtojų taurių ir prizininkų medalių rungtyniavo dešimtų ir jaunesnių klasių mokiniai iš Šiaulių, Joniškio, Telšių ir Latvijos Respublikos Rygos rajonų mokyklų.

       Žaidynių atidarymo metu dalyvius sveikino ir sėkmės linkėjo Meškuičių gimnazijos direktorė Jūratė Jankauskienė ir Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas, šių varžybų iniciatorius Petras Vaitkus. Nuo 1985 m kasmet vykstančiose žaidynėse šiemet jaunieji sportininkai rungtyniavo lengvosios atletikos, virvės traukimo, futbolo ir tinklinio sporto šakose.

      Žaidynės prasidėjo lengvosios atletikos rungtimis, kuriose geriausiai sekėsi varžybų šeimininkams meškuitiškiams, kurie iškovojo net aštuonias pirmąsias vietas bei nugalėtojams skirtą taurę. Žaidynių čempionų vardus iškovojo Meškuičių gimnazijos mokiniai Neda Dovidaitytė 100m ir 400m bėgime, Nerilė Dikšaitė rutulio stūmime ir disko metime, Rokas Vepštas šuolyje į aukštį, Kostas Dagys 1000m bėgime ir Donatas Vaitiekus 100m ir 400m bėgimo rungtyse, o prizininkais tapo Gerda Lisinskaitė, Gvidas Venislovas, Armandas Kančiauskas, Gerda Balsevičiūtė, Edas Klimas.

      Tinklinio aikštelėje varžėsi merginų komandos. Po atkaklios ir permainingos kovos žaidynių čempionėmis tapo Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos komanda. Varžybų favoritės ir pernykščių žaidynių čempionės  Joniškio r. Gataučių M.Katiliūtės mokyklos merginos tenkinosi antrąja vieta. Trečiąją vietą, pademonstravusios gražų žaidimą, laimėjo viešnios iš Rygos r. Garkalnės pagrindinės mokyklos.

       Ilgiausiai užtruko kovos futbolo aikštelėje, kur rungėsi vaikinų komandos. Nugalėję visus varžovus, nugalėtojų taure džiaugėsi Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos jaunieji futbolininkai. Sidabriniai apdovanojimai atiteko šeimininkams meškuitiečiams , o ant  trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio kopė komanda iš Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinės mokyklos.

        Žaidynes vainikavo virvės traukimo kovos, kur varžybų favoritai meškuitiškiai (Gvidas Venislovas, Armandas Kančiauskas, Nedas Višnarauskas, Dovydas Domarkas, Edas Klimas, Gerda Lisinskaitė, Gabrielė Maižiūtė, Nerilė Dikšaitė) sulaukė rimto pasipriešinimo iš Gataučių ir Gasčiūnų mokyklų rinktinių. Visgi po atkaklios kovos ir savų sirgalių palaikymo šeimininkams pavyko iškovoti nugalėtojų taurę.   Antrąja vieta džiaugėsi gatautiečiai, o trečią vietą iškovojo Gasčiūnų mokiniai.

         Susumavus visų programoje buvusių sporto šakų rezultatus, pereinamąją žaidynių taurę iškovojo Meškuičių gimnazijos komanda, aplenkę antrą ir trečią vietas atitinkamai pelniusius Joniškio r.Gasčiūnų pagrindinės  ir Gataučių M.Katiliūtės mokyklų jaunuosius sportininkus.

          Tradicinės „Kaimynų taurės“ žaidynės Meškuičių gimnazijos stadione vyko jau 32-ą kartą. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis ir medaliais, kuriais pasirūpino Meškuičių mokyklos sporto klubas.

 

Petras Vaitkus                                                              Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas

          LENGVAATLEČIŲ    PERGALĖ

 

                 Artėja link finišo Lietuvos mokyklų žaidynių varžybos, kurių programoje šiemet yra 23 sporto šakos. Šiaulių m. stadione rungtyniavo stipriausios Lietuvos kaimo mokyklų lengvosios atletikos komandos.

                 Puikiai šiose varžybose pasirodė Šiaulių rajonui atstovavusios Meškuičių gimnazijos lengvaatletės. Į savo komandinį taškų kraitį sudėjusios 93 taškus ir artimiausią komandą iš Kėdainių r. Šėtos gimnazijos aplenkusi net 13 taškų, meškuitiškės pelnė Lietuvos mokyklų žaidynių aukso medalius ir nugalėtojų taurę. Čempionių vardus iškovojo: Neda Dovidaitytė, Ervina Ladukaitė, Nerilė Dikšaitė, Gerda Lisinskaitė, Deimantė Vaitkutė, Karolina Klimaitė. Komandos treneris Petras Vaitkus.

                 Asmeninėje įskaitoje nugalėtojos vardą iškovojo Ervina Ladukaitė, kuri šuolio į tolį sektoriuje nuskriejo 5,31 m. Antrąsias vietas pelnė 400 m bėgusi Neda Dovidaitytė ir rutulį stūmusi Nerilė Dikšaitė, o bronzos medaliu pasidabino Gerda Lisinskaitė, kuri rungtyniavo 1000 m bėgime.

                 Vaikinų grupėje startavusi Meškuičių gimnazijos komanda pelnė aukštą penktą vietą, o meškuitiškis Justas Jonaitis rutulio stūmimo sektoriuje buvo trečias.

Kūno kultūros mokytojas ekspertas Petras Vaitkus

 

 

MEŠKUITIŠKIAI -  ŽAIDYNIŲ  ČEMPIONAI

                 Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų finalinės virvės traukimo varžybos buvo surengtos Jūžintuose (Rokiškio r.). Šiaulių r. atstovavusi Meškuičių gimnazijos rinktinė apgynė pernai iškovotą čempionų titulą ir laimėjo nugalėtojų taurę  bei aukso medalius.

                                   Pogrupio kovose  rimtesnio  pasipriešinimo sulaukusi tik iš Radviliškio r. Grinkiškio J.Poderio gimnazijos komandos, Meškuičių gimnazijos rinktinė nesunkiai žengė į atkrintamųjų varžybų etapą. Čia, įveikusi Ignalinos, Kėdainių ir Plungės rajonams atstovavusias komandas, pasiekė  varžybų finalą.  Finalinėje dvikovoje laukė labai sunkus ir atkaklus jėgų išbandymas su varžybų šeimininke Jūžintų mokyklos ekipa.  Po dvejų traukimų rezultatas buvo lygus ir nugalėtoją lėmė trečioji kova. Meškuitiškiai sugebėjo sukaupti visas likusias jėgas , tinkamai nusiteikti lemiamai kovai bei įrodyti savo pranašumą. Lietuvos kaimo mokyklų žaidynių čempionų vardus iškovojo: Mantvydas Kozlovas, Andrius Gylys, Arnas Venislovas, Karolina Klimaitė, Pijus Gylys, Justas Jonaitis, Gvidas Venislovas, Karolis Švalkūnas, Kostas Dagys.

 Kūno kultūros mokytojas ekspertas Petras Vaitkus

 

LIETUVOS KARATĖ KLUBŲ PIRMENYBĖS „CUNAMI“

( 2017 m.balandžio 29d)

 

                 Pakruojo sporto centre vyko Lietuvos karatė klubų pirmenybės , kuriose dalyvavo  160 sportininkų iš 13 klubų : Šiaulių  „Empido“, „Saulė“, ,,Baltasis tigras“, Mažeikių ,,Vytis“ , ,,Danas‘‘ , ,,Žemaitis“, Vilniaus ,,Romas Dojo“ , ,,Kaminari‘‘, Radviliškio ,,Rytų kovotojas“ , Pakruojo ,,Cunami‘‘ , Kauno ,,Atide‘‘ ,Garliavos ,,Budo‘‘  ir Švenčionėlių ,,Švenčionėliai‘‘.Tarp karatė sportininkų  dalyvavo ir Meškuičių gimnazijos mokinė Kamilė Drąsutytė (16 m.).Kadangi karatė dvikovinė sporto šaka, Kamilė kovojo dvejose  , 16 m.+ amžiaus grupės rungtyse.  Kata rungtyje iškovojo  bronzos medalį (3 vietą) .Kumitė rungtyje sportininkė nustebino puikia technika ir  po efektingų  ,,ura mavaši“ smūgių  tapo nugalėtoja ir  pasidabino aukso medaliu.

Kubo ,,Empi do“ inf.

                 Nuotraukose  akimirkos iš varžybų ,Kamilė Drąsutytė.

 

 

 

 

 MEDALIAI DAUGIAKOVININKŲ  VARŽYBOSE

 

     Šiauliuose vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių daugiakovių varžybose dalyvavo ir trys Meškuičių gimnazijos jaunieji lengvaatlečiai.

      Septynkovės rungtyje Lietuvos jaunučių čempiono vardą iškovojo Deividas Gajauskas, kuris šiose varžybose pagerino net penkių rungčių savo asmeniuus rekordus. Sidabro medalį toje pat septynkovės rungtyje pelnė Deivido treniruočių draugas Rokas Vepštas.

       Septintąja vieta itin gausioje dalyviais merginų metimų trikovės rungtyje turėjo tenkintis Meškuičių gimnazijos septintokė Nerilė Dikšaitė.

 

Petras Vaitkus                                                              

  MEŠKUIČIŲ KOMANDŲ STARTAI

 

    Lietuvos atvirame uždarų patalpų virvės traukimo čempionate Kaune rungtyniavo ir dvi Meškuičių mokyklos sporto klubo komandos. 

    Moterų komandų kategorijoje jaunosios meškuitiškės iškovojo trečiąją vietą. Nusileidusios Kuršėnų ir Latvijos VVK Ozoli komandoms, bet lemiamoje kovoje dėl trečios vietos įveikusios  Mykolo Riomerio universiteto rinktinę, Meškuičių merginos pasipuošė Lietuvos čempionato bronzos medaliais. Prizininkėmis tapo: Karolina Klimaitė, Ervina Ladukaitė, Deimantė Vaitkutė, Monika Košubaitė, Gerda Lisinskaitė, Gabrielė Maižiūtė, Rosita Surgautaitė, Nerilė Dikšaitė. Lietuvos čempionių vardus iškovojo moterų virvės traukimo komanda iš Kuršėnų.

    Meškuičių vaikinų komanda, kuri varžėsi jaunimo kategorijoje, puikiai pradėjo čempionato kovas: įveikusi Kuršėnų rinktinę , sukovojusi lygiosiomis su būsimais čempionais iš  MELT WATER – Klaipėda komanda ir atkakliai pasipriešinusi daugkartiniams Lietuvos čempionams Ramygalos virvės traukėjams, lemiamoje varžybų stadijoje pritrūko jėgų ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

 

Petras Vaitkus                                                               Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas

 

 

 

RUNGTYNIAVO GIMNAZIJOS VIRVĖS TRAUKĖJAI

           Artėjant Lietuvos uždarų patalpų virvės traukimo čempionatui, kuris kovo 4 d. įvyks Kaune, savo čempionatą surengė ir Meškuičių gimnazijos šios įdomios sporto šakos mylėtojai. Dalyvauti čempionate užsiregistravo šešios klasių komandos. Deja, šiek tiek  liūdna  konstatuoti, kad dalyvauti merginų varžybose panoro tik septintokės, kurios taip ir nesulaukė varžovių iš kitų klasių.

         Vaikinų komandų kovose maloniai nustebino aštuntokų komanda, kuri pateikė žiūrovams keletą neprognozuojamų rezultatų. Visų pirma buvo  įveikta pajėgi pirmos gimnazinės klasės komanda, o vėliau aštuntokai sugebėjo iškovoti lygiąsias su varžybų favoritais – virvės traukėjais iš trečios gimnazinės klasės. Finalinėje kovoje aštuntokai, visgi, turėjo pripažinti gimnazistų iš trečios klasės pranašumą. Meškuičių gimnazijos virvės traukimo čempionais tapo Andrius Gylys, Mantvydas Kozlovas, Justas Jonaitis, Aurimas Vilūnas ir Aivaras Lukošius. Antros vietos apdovanojimus pelnė aštuntokai: Kostas Dagys, Deividas Gajauskas, Klaudijus Jonutis, Dovydas Domarkas, Arnas Steponavičius. Trečioje vietoje – I gimnazinės klasės rinktinė: Donatas Vaitiekus, Ričardas Milius, Nedas Višnarauskas, Matas Kaučikas, Armandas Kančiauskas.

       Pasibaigus virvės traukėjų kovoms malonu pažymėti, kad labai perspektyvios yra ir šeštos bei septintos klasių komandos, kurioms šiose varžybose prizinių vietų nepavyko iškovoti, bet, žvelgiant į šių jaunųjų sportininkų entuziazmą, galima prognozuoti, kad ir jų pergalės ne už kalnų.

        Šiomis dienomis vyksta ir gimnazijos asmeninis virvės traukimo čempionatas salės stiliumi, kur bus išaiškinti gimnazijos čempionai ir čempionės bei prizininkai trijose svorio kategorijose merginų ir vaikinų grupėse. Po šių varžybų  galutinai paaiškės  Meškuičių gimnazijos virvės traukimo rinktinės, kurios dalyvaus Lietuvos čempionate.

 

Petras Vaitkus                                       Meškuičių gimnazijos virvės traukimo būrelio vadovas

 

  VARŽĖSI  PENKTOKAI IR ŠEŠTOKAI

 

2017-02-07

      Gimnazijoje surengtose vaikų lengvosios atletikos pirmenybėse rungtyniavo 5-6 klasių mokiniai.

        60 m. bėgimo varžybose nepralenkiami buvo šeštokė Gabija Vepštaitė ir penktokas Laurynas Juškevičius. Prizines vietas šioje rungtyje laimėjo Evelina Banytė, Gabrielė Riukaitė,  Lukas Dumša ir Gabrielius Kyba.

          1000 m. bėgimo rungtyje mergaičių tarpe pirma finišavo penktokė Evelina Banytė. Berniukų grupėje visus varžovus toli už savo nugarų paliko penktokai broliukai Egidijus ir Modestas Žvigaičiai. Tik finišo tiesiojoje Egidijus nežymiai aplenkė Modestą.

           Šuolio į aukštį varžybose geriausiai sekėsi Gabijai Vepštaitei ir Laurynui Juškevičiui, kurie ir tapo šios rungties nugalėtojais. O prizines vietas šuolyje į aukštį iškovojo G.Riukaitė, E.Banytė, L.Dumša, J.Sereika.

           Geriausių rezultatų pasiekę mūsų gimnazijos penktokai ir šeštokai vasario 9 d. rungtyniaus Šiauliuose vaikų lengvosios atletikos varžybose “Aukščiau, toliau, greičiau”.

 

P.Vaitkus                                                          Varžybų vyr. teisėjas

 

 

SIDABRINIAI  STARTAI  VILNIUJE

2017-02-06

     Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių pirmenybėse Vilniuje Šiaulių rajono rinktinės sudėtyje dalyvavo keturi Meškuičių gimnazijos jaunieji sportininkai.

      Puikiai šioms varžyboms pasiruošė ir rungtyniavo mūsų gimnazijos aštuntokas Kostas Dagys, kuris 2000 m. bėgimo distancijoje iškovojo antrąją vietą bei pasipuošė sidabro medaliu.

      Šuolio į aukštį su kartimi sektoriuje drąsiai kovojo Deividas Gajauskas. Nepabūgęs varžovų iš Vilniaus ir Kauno miestų, Deividas sugebėjo laimėti antrąją vietą.

       Rutulio stūmikė Nerilė Dikšaitė savo rungtyje pateko į finalą ir užėmė aštuntąją vietą.

P. Vaitkus                      Kūno kultūros mokytojas

  STARTAI  ŠIAULIŲ  JAUNIŲ  PIRMENYBĖSE

 2017-02-06

                 Aštuoni Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai dalyvavo Šiaulių m. lengvosios atletikos atvirose jaunių pirmenybėse. Šiose varžybose be geriausių Šiaulių lengvaatlečių rungėsi sportininkai iš Kauno, Panevėžio, Akmenės, Joniškio, Kelmės.

                 Du medalius šiose varžybose iškovojo Ervina Ladukaitė. Ji užėmė trečiąsias vietas bėgdama 60 metrų su barjerais ir trišuolio rungtyje.

                 Šiaulių m. jaunių čempione 1000 m. bėgimo rungtyje tapo Neda Dovidaitytė, o  jos  treniruočių draugė Gerda Lisinskaitė iškovojo bronzą 1500 m. kliūtinio bėgimo varžybose.

                 Šios varžybos buvo vienas iš paskutinių pasiruošimo etapų Lietuvos lengvosios atletikos finalinėms jaunių pirmenybėms, kurios vyks Šiauliuose vasario 10-11 dienomis. Teisę dalyvauti šiame forume yra iškovoję N.Dovidaitytė, J.Jonaitis, G.Lisinskaitė, K.Klimaitė, E.Ladukaitė, L.Stasiūnas.

 P. Vaitkus                               

 Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas

 

 

GIMNAZIJOS  ČEMPIONATAS

2017-02-06 

                 Meškuičių gimnazijos mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas gimnazijos žiemos sesijos lengvosios atletikos čempionate. Per eilę metų susiklosčiusią tradiciją, buvo kovojama  keturiose  rungtyse: 60 m. ir 1500 m. bėgimo, šuolio į aukštį ir šuolio į aukštį su kartimi rungtyse.

                 Trumpiausioje varžybų programos bėgimo rungtyje  pergales iškovojo ir greičiausiais Meškuičių gimnazijos mokiniais gali save tituluoti Neda Dovidaitytė ir Donatas Vaitiekus. Prizininkais šioje rungtyje tapo Ervina Ladukaitė, Gerda Balsevičiūtė, Mantvydas Kozlovas ir Justas Jonaitis.

                 Didelė staigmena užfiksuota šuolio į aukštį sektoriuje, kur neabejotina varžybų favorite laikyta Ervina Ladukaitė prarado pernai iškovota gimnazijos čempionės titulą , užimdama tik trečią vietą. O čempione tapo Gerda Balsevičiūtė, įveikusi 1,25 m. aukštį ir antroje vietoje palikusi treniruočių draugę Deimantę Vaitkutę. Vaikinų grupėje nugalėjo Justas Jonaitis. Antrą ir trečią vietas šioje rungtyje atitinkamai iškovojo Mantvydas Kozlovas ir Kostas Dagys.

       1500 m bėgimo trasoje atkakli kova dėl čempionės vardo vyko tarp Nedos Dovidaitytės ir Gerdos Lisinskaitės, pasibaigusi Nedos pergale. Vaikinų tarpe nuo pirmų distancijos metrų į priekį įsiveržė aštuntokas Kostas Dagys ir užtikrintai laimėjo čempiono titulą. Antrąją vietą po labia atkaklios kovos pelnė Donatas Vaitiekus, pralenkęs Gvidą Venislovą.

        Sudėtingoje, bet labai įdomioje šuolio į aukštį su kartimi rungtyje užsiregistravo 5 dalyviai. Nugalėtojo laurai atiteko Linui Stasiūnui, peršokusiam kartelę pakeltą į 2metrų 90 centimetrų aukštį. Antrąją vietą iškovojo septintokas Rokas Vepštas, o trečią – Domantas Staponkus.

 

Petras Vaitkus                                             Varžybų vyr. teisėjas

 

„KAIMYNŲ  TAURĖS“ ŽAIDYNĖS

 

               Meškuičių gimnazijos sporto bazėje 31-ąjį kartą surengtos tarptautinės mokyklų sporto žaidynės „Kaimynų taurė“. Šiemetiniame renginyje dalyvavo 6 mokyklų jaunieji sportininkai iš Šiaulių r. Gruzdžių ir Meškuičių gimnazijų,  Joniškio r. Gataučių Marcės Katiliūtės ir Gasčiūnų pagrindinių mokyklų,  Latvijos respublikos Rygos r. Garkalnės vidurinės mokyklos bei  Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos.

                Varžybų atidarymo metu išsirikiavusius sportininkus sveikino Šiaulių r. mero pavaduotojas A.Mačiulis, Meškuičių gimnazijos direktorė J.Jankauskienė, Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas ir varžybų iniciatorius P.Vaitkus. Nuotaikingu šokiu dalyvius pradžiugino jaunosios Meškuičių gimnazijos šokėjos.

                Pirmieji į žaidynių startą stojo lengvosios atletikos mėgėjai. Čia sektoriuose geriausiai sekėsi varžybų šeimininkams meškuitiškiams, kurie laimėjo  šios sporto šakos nugalėtojų taurę, o asmeninėje įskaitoje iškovojo 7 pirmąsias, 5 antrąsias ir 6 trečiąsias vietas. Po du kartus ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio kopė Neda Dovidaitytė, laimėjusi 100 m. ir 400 m. bėgimo rungtis bei Karolina Klimaitė, toliausiai metusi diską ir stūmusi rutulį. Kostas Dagys ir Gerda Lisinskaitė aukso medalius iškovojo 1000 m. bėgime, o Ervina Ladukaitė – šuolio į tolio rungtyje. Prizines vietas lengvosios atletikos rungtyse laimėjo ir meškuitiečiai A.Kančiauskas, L.Stasiūnas, G.Balsevičiūtė, D.Vaitkutė, J.Jonaitis, N.Dikšaitė.

                   Įnirtingos kovos vyko  futbolo aikštėje, kur sėkmė nusišypsojo svečiams iš Latvijos, kurie pogrupio varžybose sužaidė lygiomis su varžybų šeimininkais meškuitiškiais, bet dėka geresnio įvarčių skirtumo iškopė į finalą ,o finalinėje kovoje palaužė Gasčiūnų mokyklos komandos pasipriešinimą. Meškuitiškiai kovoje dėl trečios įveikė komandą iš Tryškių ir buvo apdovanoti bronzos medaliais.

                   Kol vaikinai kovėse futbolo aikštelėje, merginų komandos aiškinosi santykius tinklinio varžybose. Po atkaklios ir permainingos kovos pirmąją vietą ir aukso medalius iškovojo viešnios iš Gataučių. Meškuitiškėms atiteko antros vietos apdovanojimai, o trečiąja vieta džiaugėsi merginų tinklinio komanda iš Gruzdžių gimnazijos.

                     Paskutinėje žaidynių programos rungtyje, virvės traukime, savo pranašumą įrodė Meškuičių gimnazijos komanda: K.Klimaitė, D.Vaitkutė, E.Ladukaitė, N.Višnarauskas, K.Kniuras, P.Gylys, J.Jonaitis, K.Švalkūnas. Įnirtingą kovą dėl antros vietos laimėjo Gasčiūnų mokyklos virvės traukėjai. Treti – Gataučių sportininkai.

                      Susumavus visų keturių sporto šakų rezultatus, pereinamąją komandinę taurę iškovojo Meškuičių gimnazijos rinktinė. Antroje vietoje - Gasčiūnų, trečioje – Gataučių komandos.

                      Varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimais pasirūpino Meškuičių mokyklos sporto klubas ir Meškuičių gimnazija, o savo produkcija  visas dalyvavusias komandas pradžiugino varžybų rėmėjas AB Gubernija.

Varžybų vy.r teisėjas                                          Petras Vaitkus

 

 

VARŽYBOS „DVYLIKTASIS SUSITIKIMAS”

        Kaip ir kiekvienais metais spalio mėnesį į Meškuičių gimnazijos stadioną rinkosi buvę ir dabartiniai gimnazijos lengvaatlečiai. Jau dvyliktą kartą kūno kultūros mokytojo, lengvosios atletikos mylėtojo ir puoselėtojo Petro Vaitkaus organizuojamos varžybos sukvietė Meškuičių gimnaziją bei Šiaulių rajoną garsinančius ir garsinusius sportininkus ne tik parungtyniauti, bet ir pasidalinti įgyta patirtimi, įspūdžiais, prisiminti džiugias pergalių akimirkas.

        Varžybos parodė, kad buvę Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai nepamiršo sporto, nepriklausomai, kokia veikla šiuo metu užsiima.         Pasibaigus varžyboms, visi dalyviai rinkosi į gimnazijos skaityklą, kur prie arbatos puodelio aptarė susitikimo rezultatus ir su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo didelę kolekciją gimnazijos sporto archyvo nuotraukų.

 IŠ ČEMPIONATO SU MEDALIAIS

 2016- 03-12  Radviliškis

Kovo 12 d., Radviliškio sporto arenoje, vyko 2016 m. Lietuvos shotokan karatė  JKA  čempionatas, kuriame  dalyvavo  ir trys Meškuičių gimnazijos mokiniai. Tai Kamilė Drąsutytė (15m), Adas Mamedovas (10m.) ir Arnas Gerdvilis (10m.). Jie iškovojo 3 medalius. Puikiai pasirodė Kamilė Drąsutytė (15m.)  kovojusi dvejose rungtyse grįžo su dviem  medaliais. Kata rungtyje laimėjo 1 vietą, kumite 2 vietą. Nuo jos neatsiliko ir Arnas Gerdvilis (10m.) kata rungtyje iškovojęs 1 vietą tapo čempionu. Adas Mamedovas  (10m.) kata rungtyje pasidalino 5-8 vietas.

 Nuotraukose dalyviai ir prizininkai.

Treneris Gintaras Melinis.

VIRVĖS  TRAUKĖJAI  IŠKOVOJO  MEDALIUS

  Kovo 5-ąją geriausieji gimnazijos virvės traukėjai vyko į Klaipėdą, kur dalyvavo Lietuvos uždarų patalpų virvės traukimo čempionate. Klaipėdos lengvosios atletikos manieže susirinko stipriausios  virvės traukimo komandos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, o renginį  transliavo Delfi televizija.

Meškuičių gimnazijos sportininkai puikiai pasirodė šiame sporto forume ir pranoko lūkesčius, iškovodami bronzos medalius. Visų pirma tai padarė merginų komanda, kuri pogrupio kovose nusileido visoms varžovėms, bet kovodamos dėl galutinių vietų paneigė varžybų komentatorių prognozes. Sukaupusios ryžtą, valią, pademonstravusios ištvermę ir atkaklumą, įveikė savo pagrindines varžoves dėl trečios vietos  bei pasidabino bronzos medaliais. Lietuvos moterų čempionato prizininkėmis tapo Karolina Klimaitė, Ervina Ladukaitė, Deimantė Vaitkutė, Gerda Lisinskaitė, Gabrielė Maižiūtė, Odeta Petniūnaitė, Rosita Surgautaitė, Monika Košubaitė. Meškuičių merginų komanda varžėsi moterų grupėje, kur komandos svoris galimas iki 540 kg. Mūsų merginos svėrė tik 491 kg ir šiuo aspektu gana stipriai nusileido visoms kitoms komandoms, bet tai nesutrukdė tapti Lietuvos čempionato prizininkėmis.

Įkvėpta merginų sėkmės ir kovingai nusiteikusi varžybas pradėjo gimnazijos vaikinų komanda, kuri varžėsi jaunimo svorio kategorijoje iki 560 kg. Vaikinai tik labai  pergyveno, kad gali viršyti leistiną komandos svorį, nes kontroliniame svėrime penktadienį sunerimti vertė kai kurių komandos narių priaugintas svoris. Tačiau nuogąstauta buvo veltui, nes pasirodo visi rado būdų kaip su šia problema per vieną parą susitvarkyti ir varžybų svarstyklės parodė kad komanda sveria  net 11 kg mažiau nei galėtų...

Meškuičių gimnazijos vaikinų komanda, nusileidusi tik Ramygalos ir Kuršėnų rinktinėms, iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliais. Lietuvos čempionato prizininkais tapo: Andrius Gylys, Deividas  Sartauskas, Martynas  Vaišvila, Pijus Gylys, Kornelijus Kniuras, Gediminas Čepas, Deividas Žiūraitis, Einoras Paliukas. Norisi pažymėti, kad net 5 komandos nariai yra tokio rango varžybų debiutantai.

 

Petras Vaitkus                                Meškuičių gimnazijos virvės traukimo būrelio vadovas 

JAUNŲJŲ  LENGVAATLEČIŲ  PERGALĖS

Šiauliuose vyko Lietuvos lengvosios atletikos vaikų (gimusių 2003-2004 m.)  pirmenybės. Šiose varžybose dalyvavo pajėgiausieji šalies šios amžiaus grupės jaunieji sportininkai iš visų Lietuvos miestų ir rajonų.

Šiaulių rajonui atstovavo ir trys Meškuičių gimnazijos jaunieji lengvaatlečiai.

Puikiai šiose varžybose pasirodė šeštokas Rokas Vepštas, kuris šuolio su kartimi rungtyje įtemtoje kovoje sugebėjo nugalėti pajėgius varžovus iš Kauno ir Šiaulių miestų bei pasipuošė aukso medaliu. Labai nedaug iki prizinės vietos šioje rungtyje pritrūko meškuitiškiui Denisui Minkui, kuris su sportininku iš Kauno peršoko tą patį aukštį, bet kaunietis turėjo mažiau nesėkmingų bandymu. Denisui atiteko ketvirtoji vieta.

Šauniai rutulio stūmimo rungtyje kovojo meškuitiškė Nerilė Dikšaitė, kuri aplenkusi 16 pajėgių varžovių ir nusileidusi tik kaunietei P.Lukošiūtei, pelnė sidabro medalį. Beje, antrąją vietą Nerilei užtikrino tik paskutinis šeštas bandymas, kuriuo ji nustūmė rutulį 10,29 m.

 

Petras Vaitkus                                                               Neformalaus švietimo mokytojas

 

 

RASEINIŲ TAURĖ – 2016

(2016-02-27)

 Raseinių kūno kultūros ir sporto centre vyko karatė varžybos  ,,Raseinių taurė – 2016“, kuriose dalyvavo 180 sportininkų iš 10-ties karatė klubų. Tai Šiaulių „Empi do“, „Saulė“, „Katana“, Šeduvos „Tigriukai“, Kauno „Samurajus“ , Raseinių „Bushi do“, Radviliškio „Kentauras“, RŠSPC, Kauno „Fight Gang“, Panevėžio „Baltasis voras“. Šiaulių apskrities klubą ,,Empi do“ atstovavo 11 sportininkų. Tarp jų  keturi Meškuičių gimnazijos mokiniai. Tai Kamilė Drąsutytė (15m), Dovydas Šimkus(11m.), Adas Mamedovas(10m.) ir Arnas Gerdvilis (10m.) .Puikiai pasirodė Kamilė Drąsutytė (15m.)  kovojusi trijose rungtyse grįžo su trimis medaliais. Kata rungtyje laimėjo 3 vietą , kumite 3 vietą ir kixon kumite 2 vietą. Adas Mamedovas  (10m.) kata rungtyje pasidabino sidabro medaliu (2 vieta) ,o  Arnas Gerdvilis (10 m.) bronzos medaliu (3 vieta). Dovydas Šimkus (11m.) dalyvavo pirmą kartą. Įveikė psichologinius išbandymus , bet norint iškovoti medalius dar teks patobulinti techniką.

Varžybų metu buvo įteikti garbės diplomai geriausiems 2015m. JKA LKA sportininkams. Tarp jų pateko ir Kamilė. Savo amžiaus grupėje (14-17m.) užėmė 1-ą vietą. Sveikiname visus nugalėtojus , prizininkus ,dalyvius ir sėkmės tolimesniuose startuose.

Treneris , Gintaras Melinis

 

Adas Mamedovas ,Kamilė Drąsutytė ir Arnas Gerdvilis

varžybų atidarymas

 

Kamilė Drąsutytė  apdovanojama diplomu už pasiekimus 2015 metais

 

varžybų akimirkos

apdovanojimai

 

GIMNAZIJOS VIRVĖS TRAUKIMO ČEMPIONATAS

Vasario 25 d.  sporto salėje įvyko gimnazijos komandinis virvės traukimo čempionatas. Varžybų atidarymui išsirikiavo aštuonios komandos, pasiryžusios kovoti dėl gimnazijos čempionų vardų ir Meškuičių mokyklos sporto klubo įsteigtų prizų.

Merginų tarpe nuožmiausia kova dėl čempionių vardų vyko tarp I gimnazinės  ir aštuntos klasių merginų. Pajėgesnės šį kartą buvo I gimnazinės klasės rinktinė, antros liko aštuntokės, o trečią vietą laimėjo labai perspektyvi ir entuziastinga šeštokių komanda. Gimnazijos čempionių vardus iškovojo Deimantė Vaitkutė, Ervina Ladukaitė, Karolina Klimaitė, Rosita Surgautaitė, Odeta Petniūnaitė.

Vaikinų komandų grupėje čempionais tapo II gimnazinės klasės rinktinė: Andrius Gylys, Justas Jonaitis, Einoras Paliukas, Gediminas Čepas, Mantvydas Kozlovas. Antros vietos apdovanojimus iškovojo I gimnazinės klasės komanda, trečiąją vietą pelnė darni 8a klasės komanda. Pagyrimo nusipelnė ir šeštokų rinktinė, kuri labai atkakliai kovojo su visomis komandomis ir galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Gimnazijos virvės traukimo čempionatas buvo vienas iš pasirengimo etapų kovo 5 d. Klaipėdoje įvyksiančiam Lietuvos uždarų patalpų čempionatui. Galutinė Meškuičių gimnazijos virvės traukimo rinktinės sudėtis paaiškės šią savaitę po draugiškų varžybų su Gataučių mokyklos komanda.

 Petras  Vaitkus

Varžybų  vyr.  teisėjas

 

 

SIDABRO  MEDALIS    KLAIPĖDOS

Lietuvos lengvosios atletikos finalinės jaunių pirmenybėse Klaipėdoje dalyvavo du Meškuičių gimnazijos mokiniai: Ervina  Ladukaitė ir Linas  Stasiūnas. Šią teisę jie iškovojo sausio mėnesį, dalyvaudami Lietuvos rajonų jaunių lengvosios atletikos pirmenybėse Panevėžyje, kur Ervina Ladukaitė laimėjo trečiąsias vietas šuolio į tolį ir trišuolio rungtyse, o Linas Stasiūnas pateko į savo rungties šešių geriausiųjų tarpą.

Varžybose Klaipėdoje Linas Stasiūnas dalyvavo sunkioje lengvosios atletikos septynkovės rungtyje, kur ypač svarbus sportininko universalumas, nes tenka dalyvauti ir techniškai sudėtingose rungtyse kaip šuolis su kartimi, barjerinis bėgimas bei kitose, reikalaujančiose ištvermės, jėgos, greičio ir šoklumo. Pademonstravęs visas šias savybes, jaunasis Meškuičių gimnazijos  lengvaatletis iškovojo antąją vietą ir buvo apdovanotas sidabro medaliu. Sveikiname Liną su šia pergale ir tikimės gerų rezultatų vasaros sezone.

Ervina Ladukaitė varžybose Klaipėdoje pasirodė kukliau: trišuolio rungtyje pelnyta IX vieta, šuolio į tolį –XVII. Merginos rezultatams įtakos turėjo savaitę prieš varžybas į lovą paguldęs gripas.

Petras Vaitkus

kūno kultūros mokytojas metodininkas

 

 

 IŠ ŠEDUVOS SU MEDALIAIS

 2016 m sausio 16 d. Šeduvos gimnazijos sporto salėje vyko karatė varžybos  ,,Šeduvos taurė – 2016“, kuriose dalyvavo 140 sportininkų iš 10-ties karatė klubų. Nepabūgę šalčių ir įvairių sunkumų karatė klubą ,,Empi do“ atstovavo ir du Meškuičių gimnazijos mokiniai. Tai Arnas  Gerdvilis (10 m.) ir Adas Mamedovas (10 m.) .Jie sugebėjo iškovoti tris medalius. Arnas kata rungtyje tapo pirmas , o sąlyginėje kumite rungtyje liko trečias. Adas kata rungtyje pasidabino sidabro medaliu (2 vieta).Iškovoti medalius puiku , bet svarbiausia yra dalyvauti , tai visiems neįkainuojama patirtis.

Treneris , Gintaras Melinis

 

Nuotraukoje iš kairės Adas Mamedovas ir Arnas Gerdvilis

 

 

SPORTIŠKIAUSIŲ  LIETUVOS MOKYKLŲ  APDOVANOJIMO ŠVENTĖ

      Gruodžio 10 d. į Vilnių suvažiavo būrys sportiškiausių Lietuvos mokinių ir mokytojų – kino centre „Vingis“ vyko konkurso „2014–2015 m.  m. Lietuvos sportiškiausia mokykla“ nugalėtojų apdovanojimo šventė. 

      Meškuičių gimnazijai šioje šventėje atstovavo geriausių rezultatų 2014-2015 mokslo metais pasiekę mokiniai: Deimantė Vaitkutė, Ervina Ladukaitė, Justas Jonaitis, Linas Stasiūnas, Kostas Dagys,Martynas Vaišvila bei kūno kultūros mokytojai Petras Vaitkus ir Vitalijus Tenys.

      Konkursų nugalėtojus sveikino Švietimo ministrės patarėjas Ritas Vaiginas, perdavęs ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimo žodžius: „Mieli mokytojai, dėkoju už Jūsų atsidavimą mokyklos sportiniam gyvenimui, už Jūsų darbus, ryžtą ir sportinę dvasią – be jūsų sėkminga šiuolaikinės kūno kultūros sklaida būtų neįmanoma. Ačiū, kad kartu su mokiniais kuriate sportišką mokyklą ir sveiką ugdymo aplinką. Jūs labai prisidedate prie mūsų šalies vaikų fizinio aktyvumo ugdymo ir geros sveikatos užtikrinimo, ugdote būsimus šalies sporto talentus. Linkiu ir ateityje išlikti tokiems entuziastingiems ir aktyviems bei įkvėpti mūsų šalies vaikus ir jaunimą gyventi aktyviai ir sveikai. O Jums, jaunieji sportininkai, norėčiau palinkėti ir toliau sportuoti, dalyvauti sportinėse varžybose ir atkakliai siekti gerų rezultatų. Būkite ištvermingi, stiprūs ir ryžtingi, siekite pergalių ir džiaukitės jomis, o savo pasiekimais garsinkite mūsų šalį. Darykite visa tai lydimi sėkmės bei geros nuotaikos!“, – sakoma ministrės sveikinime.
      Mokinius ir mokytojus taip pat sveikino bei jų pasiekimais džiaugėsi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas dr. Artūras Poviliūnas, Lietuvos sporto universiteto sporto edukologijos fakulteto dekanas doc. dr. Arūnas Emeljanovas.

       Iškilmingai buvo apdovanotos 2014-2015 mokslo metų sportiškiausios Lietuvos mokyklos: penkios pradinės, penkios pagrindinės  ir penkios gimnazijos. Meškuičių gimnazija iškovojo antrąją vietą gimnazijų ir vidurinių mokyklų grupėje ir buvo apdovanota stilingu krištolo prizu bei 200 eurų čekiu sportiniam inventoriui įsigyti. Pirmąją vietą sportiškiausios Lietuvos gimnazijos konkurse laimėjo Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija.

       Po apdovanojimo iškilmių sportiškiausių Lietuvos mokyklų atstovai žiūrėjo kino filmą “Mažasis princas”, o po to linksmai leido laiką pramogų ir prekybos centre Akropolis.

       Sportiškiausios Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos renkamos jau 14-tą kartą. Meškuičių gimnazija Lietuvos sportiškiausios mokyklos konkurse laureate tapo jau septintą kartą.

 Kūno kultūros mokytojas metodininkas Petras Vaitkus

 

  LENGVAATLEČIAI  RUNGĖSI  DĖL  RAJONO TAURIŲ

 

Šiaulių miesto lengvosios atletikos manieže įvyko  Šiaulių rajono atviros lengvosios atletikos taurių varžybos, kuriose dalyvavo per 400 jaunųjų sportininkų ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir iš Šiaulių miesto , Rokiškio, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Telšių, Vilkaviškio, Biržų, Pasvalio, Radviliškio, Joniškio, Palangos, Kėdainių. Lengvaatlečiai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: gimę 2000-2002 ir gimę 1997-1999 metais.

Šiose varžybose rungtyniavo ir 15 geriausių Meškuičių gimnazijos lengvaatlečių. Puikiai pasirodė ir Šiaulių rajono taurę iškovojo mūsų gimnazijos atstovas Kostas Dagys, aplenkęs visus  varžovus 3000 m nuotolyje. I gimnazinės klasės mokinys Linas Stasiūnas ne tik laimėjo trečiąją vietą šuolio į tolį rungtyje, bet ir pagerino gimnazijos jaunučių rekordą, kuris dabar 5,89 m. Pagerinti gimnazijos jaunučių rekordą buvo nusiteikęs ir rutulio stumikas Justas Jonaitis, bet įrankis lyg užburtas neskriejo už rekordo ribos, o Justo pasiektas rezultatas jam užtikrino trečiąją vietą ir bronzinį apdovanojimą. Sėkmingai varžybose pasirodė šuolininkė į tolį Ervina Ladukaitė, nušokusi 4,55 m ir užėmusi ketvirtąją vietą, Donatas Vaitiekus 600 m bėgime finišavęs penktas. Penktąsias vietas pelnė  šuolio į aukštį sektoriuje rungtyniavę Martynas Vaišvila ir Linas Stasiūnas, septintąją vietą 600 m bėgime iškovojo Mantvydas Kozlovas, aštuntąsias vietas pelnė 600 m nuotolį bėgę Neda Dovidaitytė ir Deividas Gajauskas bei rutulį stūmusi Karolina Klimaitė.

Šiaulių rajono taurės varžybos - pirmieji žiemos sezono startai mūsų gimnazijos lengvaatlečiams. Po Naujųjų metų mūsų jaunieji sportininkai dalyvaus Lietuvos  vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo  zoninėse ir finalinėse varžybose, rungtyniaus atvirose Šiaulių miesto pirmenybėse bei Meškuičių gimnazijos lengvosios atletikos nominacijų varžybose, Meškuičių gimnazijos 60 m, 600 m, 1500 m, 3000 m , šuolio į aukštį, šuolio į aukštį su kartimi čempionatuose. Tikimės, kad gimnazijos lengvaatlečiai pradžiugins puikiais rezultatais, medaliais, rekordais, aukštomis vietomis.

 Petras Vaitkus                                          

  Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas

      MERGINŲ TINKLINIO ČEMPIONATAS

 

  Lapkričio 24 d. gimnazijoje tęsėsi tinklinio  varžybų maratonas -vyko merginų tinklinio čempionatas. Šiais metais  čempionate dalyvavo tik trys komandos. Viena iš jų –jungtinė IG-8 ir-IIG kl. komanda. Čempionate komandos žaidė rato sistema iki dviejų pergalių. Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais laimi vyriausios varžybų dalyvės. IVG kl. komanda laimėjo abu susitikimus ir tapo gimnazijos čempionėmis. Daug kam netikėtai II-ąją vietą iškovojo jungtinė komanda, kurioje pagrindą sudarė IG klasės mokinės. Jos tik šiais metais pradėjo lankyti neformaliojo ugdymo būrelį. Šiemet jau atstovavo gimnaziją tarptautinėse „Kaimynų taurės“ varžybose, ruošiasi Šiaulių r. BUM varžyboms.

Šiemet trečios liko IIIG kl. sportininkės.

      Tinklinio maratonas tęsis gruodžio mėnesį. Vyks gimnazijos tinklinio taurės varžybos.


 

    Kūno kultūros mokytojas 

V. Tenys

  MEŠKUIČIŲ  GIMNAZIJA – LIETUVOS SPORTIŠKIAUSIŲ MOKYKLŲ LAUREATĖ!!!

 

     Paskelbti  konkurso „Sportiškiausia Lietuvos mokykla“ rezultatai.

2014-2015 MOKSLO  METŲ LAUREATAI:

1. KAUNO RAJONO AKADEMIJOS UGNĖS  KARVELIS GIMNAZIJA

2. ŠIAULIŲ RAJONO MEŠKUIČIŲ  GIMNAZIJA

3. KĖDAINIŲ  RAJONO  AKADEMIJOS GIMNAZIJA

4. LAZDIJŲ  RAJONO VEISIEJŲ SIGITO  GEDOS GIMNAZIJA

5. PANEVĖŽIO  RAJONO KREKENAVOS M. ANTANAIČIO GIMNAZIJA

Konkursą „Lietuvos sportiškiausia mokykla“ organizuoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas. Meškuičių gimnazija konkurso „Sportiškiausia  Lietuvos mokykla“ laureate tampa jau septintą kartą.

       2014-2015 mokslo metų konkurse „Sportiškiausia Lietuvos mokykla“ bendrojo ugdymo įstaigos buvo vertinamos balais pagal 26 rodiklius:

1.Trijų savaitinių kūno kultūros pamokų įdiegimas gimnazijos atskirose klasėse.

2. Neformaliojo sportinio ugdymo būrelių skaičius gimnazijoje.

3. Mokinių, dalyvavusių gimnazijos vidaus varžybose skaičius.

4. Olimpinio ugdymo programos integravimas į mokomuosius dalykus.

5. Olimpinės tematikos renginių organizavimas gimnazijoje.

6. Kilnaus sportinio elgesio renginių organizavimas gimnazijoje.

7. Gimnazijoje pravestų varžybų skaičius.

8. Dalyvavimas šalies ir tarptautiniuose sveikatingumo renginiuose ir sporto šventėse, akcijose.

9. Gimnazijos sportininkų ir komandų užimtos 1-8 vietos šalies ir tarptautinėse varžybose. (Neskaitant mokinių sporto žaidynių)

10. Lietuvos kūno kultūros ženklo laikymas gimnazijoje.

11. Saugaus elgesio vandeny pamokėlių vykdymas.

12. Erdvių fizinio aktyvumo veikloms kūrimas (st. teniso stalai, patalpos smiginiui, treniruokliai)

13. Informacinių technologijų naudojimas kūno kultūros ir sportinei veiklai.

14. Judriosios pertraukos organizavimas.

15. Sportinių renginių organizavimas gimnazijos bendruomenei, seniūnijos gyventojams.

16. Sveikatos ugdymo pamokos gimnazijoje (atskirai nuo kūno kultūros pamokų).

17. Kūno kultūros mokytojų dalyvavimas kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

18. Kūno kultūros mokytojų vykdyti kvalifikacijos tobulinimo seminarai.

19. Ar gimnazijoje yra įkurtas sporto klubas.

20. Ar gimnazija organizuoja mokiniams vasaros atostogų metu sportines sveikatingumo stovyklas.

21. Lietuvos mokyklų žaidynių zoninių, tarpzoninių, finalinių varžybų organizavimas gimnazijoje.

22. Informacijos sklaida apie gimnazijos sporto renginius.

23. Gimnazijos komandų užimtos vietos Lietuvos mokyklų žaidynėse.

24. Gimnazijos komandų, dalyvavusių Lietuvos mokyklų žaidynėse skaičius.

25. Gimnazijos komandų, dalyvavusių rajono varžybose skaičius.

26. Dalyvavimas sportinės veiklos projektuose.

       

SVEIKINAME  VISUS  MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS  BENDRUOMENĖS NARIUS, KURIE PRISIDĖJO PRIE GIMNAZIJOS SPORTO PASIEKIMŲ ! ! !

        

MEŠKUITIŠKIAI  IŠKOVOJO  MEDALIUS

      Šiaulių manieže buvo surengtos Lietuvos vaikų (gimusių 2002m ir jaunesnių) lengvosios atletikos Olimpinių vilčių pirmenybės rajonų grupėje. Šiaulių rajonui atstovavo geriausieji šios amžiaus grupės jaunieji lengvaatlečiai iš Kuršėnų, Ginkūnų, Bubių ir Meškuičių mokyklų.

    Gerai pasiruošę ir kovingai nusiteikę į šias varžybas vyko ir 4 Meškuičių gimnazijos jaunieji lengvaatlečiai, kurie tikėjosi ne tik sėkmingų startų, bet ir vylėsi iškovoti medalius. Nuojauta šį kartą neapgavo. Labiausiai savo pasirodymu džiaugėsi septintokas Deividas Gajauskas, kuris šuolio su kartimi rungtyje iškovojo Lietuvos rajonų čempiono vardą ir buvo apdovanotas aukso medaliu. Ant garbės pakylos  atsistojo dar du meškuitiškiai: Kostas Dagys ir Rokas Vepštas, kurie toje pat šuolio su kartimi rungtyje laimėjo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Deja, tenka pažymėti, kad tai buvo vieninteliai medaliai Šiaulių rajono vaikų rinktinės sąskaitoje.

      Labai gerai šiose varžybose startavo ir meškuitiškė, 8a kl.mokinė Gerda Balsevičiūtė, kuri rutulio stūmimo sektoriuje įrankį nustūmė 9,89 m. ir pagerino Meškuičių gimnazijos vaikų grupės rekordą.

  Petras  Vaitkus     

 Kūno kultūros ir neformalaus

vaikų švietimo mokytojas   

 

 

TINKLINIO ČEMPIONATAS

   Lapkričio 17 d. gimnazijoje vyko vaikinų tinklinio čempionatas. Šiais metais norą dalyvauti jame pareiškė keturios I – IV gimnazijos klasių komandos. Čempionate komandos žaidė rato sistema – t. y. kiekvienai komandai reikėjo sužaisti su trimis varžovų komandomis.

Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad stipriausia mokyklos komanda šiais metais – IV g klasės mokiniai. Jie iškovojo tris pergales. Antrą vietą užėmė IIIG klasė, pralaimėjusi čempionams. Kovoje dėl III-ios vietos IIG klasės komanda nugalėjo jauniausius čempionato dalyvius. Tačiau norisi pagirti IG klasės žaidėjus, kurie neišsigando vyresnių, daugiau žaidimo patirties turinčių varžovų ir garbingai kovojo. Atrodo, kad auga gera tinklininkų karta. Tikimės, kad jie ateityje mus džiugins pergalėmis rajono ir Lietuvos mokinių varžybose.

Kūno kultūros mokytojas V.Tenys

VARŽYBOS „VIENUOLIKTASIS SUSITIKIMAS”

 Saulėtą spalio 10 d. vidurdienį į Meškuičių gimnazijos stadioną rinkosi buvę ir dabartiniai gimnazijos lengvaatlečiai. Jau vienuoliktą kartą kūno kultūros mokytojo, lengvosios atletikos mylėtojo ir puoselėtojo Petro Vaitkaus organizuojamos varžybos sukvietė Meškuičių gimnaziją bei Šiaulių rajoną garsinančius ir garsinusius  sportininkus ne tik parungtyniauti, bet ir pasidalinti įgyta patirtimi, įspūdžiais, prisiminti džiugias pergalių akimirkas.

Džiugu buvo išvysti kartu rungyniaujančias šiuo metu geriausią Meškuičių gimnazijos šuolininkę Erviną Ladukaitę ir šių metų Lietuvos šuolio į tolį čempionę, Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narę, buvusią Meškuičių gimnazijos mokinę Astą Daukšaitę. Bėgimo takelyje išvydome ir geriausią visų laikų Meškuičių mokyklos sprinterę Aušrą Vaitiekutę, kuriai priklauso beveik visi gimnazijos trumpų nuotolių rekordai, o šuolio į tolį sektoriuje dar vis nepralenkiamas liko buvęs Lietuvos jaunimo rinktinės narys Evaldas Alejūnas, o šiuo metu geriausias gimnazijos ieties metikas Martynas Vaišvila turėjo pripažinti buvusių gimnazijos mokinių Pauliaus Urmono ir Tomo Mikalausko pranašumą.

Varžybos parodė, kad buvę Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai nepamiršo sporto, nepriklausomai, kokia veikla šiuo metu užsiima. Tai pademonstravo ir Modestas Alejūnas, laimėjęs kūjo metimo rungtį, ir Mindaugas Vaitiekus, nugalėjęs trišuolio rungty. O dabartinių gimnazijos mokinių sportinę garbę apgynė Deimantė Vaitkutė, laimėjusi 3 rungtis, Ervina Ladukaitė, nugalėjusi dviejose rungtyse, Gerda Balsevičiūtė, laimėjusi  vieną rungtį.

Pasibaigus varžyboms, visi dalyviai rinkosi į gimnazijos skaityklą, kur prie arbatos puodelio aptarė susitikimo rezultatus ir su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo didelę kolekciją gimnazijos sporto archyvo nuotraukų.

 

Petras Vaitkus,

Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas

        

 

JUBILIEJINĖS KAIMYNŲ SPORTO  ŽAIDYNĖS

 Tradicinės „Kaimynų taurės“ sporto žaidynės Meškuičių gimnazijos stadione šiemet surengtos jubiliejinį, trisdešimtą kartą.  Varžybų atidarymo metu dalyvius sveikino Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus sporto poskyrio vedėjas Edmundas Vitkus, Meškuičių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Margarita Vilkonienė, varžybų iniciatorius Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas, Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Petras Vaitkus.

Nuo 1986 m. vykdomose varžybose dalyvauja geriausieji dešimtų ir jaunesnių klasių sportininkai iš Šiaulių, Joniškio, Pakruojo rajonų bei kaimyninės Latvijos Respublikos. Dėl Meškuičių mokyklos sporto klubo įsteigtų taurių ir medalių rungtyniaujama lengvosios atletikos, vaikinų futbolo, merginų tinklinio ir virvės traukimo varžybose. Jubiliejines „Kaimynų taurės‘ žaidynes šiemet savo produkcija parėmė ir AB Gubernija.

Lengvosios atletikos varžybų nugalėtojų taurę iškovojo Meškuičių gimnazijos komanda, aplenkusi savo kaimynus iš Joniškio rajono: antrąją ir trečiąją vietą iškovojusius Gataučių M.Katiliūtės mokyklos bei Gasčiūnų pagrindinės mokyklos lengvaatlečius. Lengvosios atletikos varžybose šeimininkai laimėjo šešias pirmas, penkias antras ir keturias trečias vietas. Du aukso medalius iškovojo meškuitiškis Linas Stasiūnas, laimėjęs šuolio į tolį ir šuolio į aukštį rungtis. Dviem aukso medaliais džiaugėsi ir Justas Jonaitis, laimėjęs rutulio stūmimo ir disko metimo varžybas.  Meškuitietės Ervina Ladukaitė ir Karolina Klimaitė buvo nepralenkiamos šuolio į tolį ir rutulio stūmimo rungtyse. Ant prizininkų pakylos taip pat kopė Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai Vilius Jakučionis, Deimantė Vaitkutė, Armandas Kančiauskas, Mantvydas Kozlovas, Neda Dovidaitytė.  Kaimyninės Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Rimdžius ypač džiaugėsi savo mokyklos auklėtinių Eivydo Grinkevičiaus ir Ernestos Pilkaitės pergalėmis atitinkamai 100 m. bėgimo ir disko metimo rungtyse, o Gataučių M.Katiliūtės mokyklos kūno kultūros mokytojas Audrius Mameniškis labiausiai liko patenkintas Simonos Svirplytės startais, kuri laimėjo šuolio į aukštį ir 400 m. bėgimo rungtis, bei Erikos Dagytės pirma vieta 100 m. nuotolyje.

                 Futbolo varžybose nugalėtojų taurę į viršų kėlė Latvijos Respublikos Garkalnės vidurinės mokyklos rinktinė, kuri finalinėje dvikovoje įveikė Joniškio r. Gataučių M.Katiliūtės mokyklos futbolininkus. Kovoje dėl bronzos medalių Gruzdžių gimnazijos komanda įveikė Naisių pagrindinės mokyklos sportininkus.

Tinklinio aikštelėje rungtyniavo merginos. Nugalėtojomis tapo Gataučių M.Katiliūtės mokyklos tinklininkės. Sidabro medaliai atiteko viešnioms iš Garkalnės, o trečios vietos apdovanojimus pelnė varžybų šeimininkės meškuitietės.

Paskutinėje žaidynių programos sporto šakoje jėgas išbandė virvės traukimo komandos. Nugalėjo Gataučių M.Katiliūtės mokyklos stipruoliai, finalinėje dvikovoje įveikę varžybų šeimininkus meškuitiškius. Trečią vietą šios sporto šakos varžybose pelnė Gruzdžių gimnazijos komanda.

Susumavus visų sporto šakų rezultatus, pereinamąją tarptautinių sporto žaidynių nugalėtojų taurę iškovojo Joniškio r. Gataučių M.Katiliūtės mokykla. Meškuičių gimnazijos komanda šį kartą liko antroje vietoje, o trečiąją pelnė Latvijos Garkalnės vidurinės mokyklos sportininkai.

Petras Vaitkus, žaidynių vyr. teisėjas

 

MEŠKUITIŠKIŲ  STARTAI  KUŽIUOSE

                 Šiaulių rajono mokinių sporto šventę „Olimpinis ruduo -2015“ šiemet priėmė Kužių gimnazija. Joje dalyvavo ir gausus būrys geriausiųjų Meškuičių gimnazijos sportininkų.

                 Po  šventės atidarymo ceremonijos pirmieji į startą stojo kroso bėgikai. Puikiai  trasoje kovojo 7 kl. mokinys Kostas Dagys, aplenkęs visus varžovus 1500m nuotolyje. Sidabro medaliu džiaugėsi  Neda Dovidaitytė, kuri savo amžiaus grupėje 1000m trasoje į priekį praleido tik vieną varžovę. Labai arti prizininkų pakylos buvo Ričardas Milius, bėgęs 1000m ir Martynas Vaišvila, rungtyniavęs 2000m bėgime,  užėmę ketvirtąsias vietas.

                  Pasibaigus bėgimo varžyboms , sportinės batalijos persikėlė į žaidimų aikšteles. Puikiai čia rungtyniavo Meškuičių gimnazijos futbolininkai, kurie įveikė visus varžovus ir tapo Šiaulių rajono mokinių olimpinio rudens čempionais. Auksinėje komandoje rungtyniavo R. Milius, D. Vaitiekus, M. Kaučikas, N. Višnarauskas, K. Dagys, A. Kančiauskas.

                 Sidabriniais prizininkais tapo gimnazijos vaikinų tinklinio komanda, kuri tik po atkaklios kovos nusileido čempionais tapusiems Kuršėnų L.Ivinskio gimnazijos tinklininkams. Meškuitiškių komandoje startavo K. Serpauskas, M. Vaišvila, E. Anckinas, D. Kivilius, D. Kozlovas, T. Meškauskas.

                 Meškuičių gimnazijos sportininkai dar rungėsi krepšinio 3X3, kvadrato, prisitraukimų prie skersinio, smiginio, šuoliukų per šokdynę  varžybose, bet šiose kovose sėkmė lydėjo varžovus ir prizinių vietų laimėti nepavyko.

Petras  Vaitkus                                           

Kūno kultūros mokytojas metodininkas          

  

OLIMPINĖ DIENA“ GIMNAZIJOJE

2015 m. rugsėjo 22 d. Meškuičių gimnazijos moksleiviai ir mokytojai sudrumstė rutiną ir tvankius mokyklos koridorius iškeitė į gimnazijos stadioną, kuriame vyko kasmetinė „Olimpinė diena“. Pasitaikius geram orui tryliktą valandą ryto stadione jau būriavosi sportinėmis aprangomis apsitaisę jaunuoliai, pasiryžę pademonstruoti savo atletiškumą.

Šventės, kurioje buvo tokios rungtys kaip 500 m., 1000 m. bėgimai, futbolo, tinklinio, kvadrato, krepšinio 3x3, smiginio bei šuoliukų per šokdynę varžybos.

SIDABRINIS MEŠKUITIŠKIŲ FINIŠAS

 Obeliuose (Rokiškio r.) finišavo Lietuvos virvės traukimo čempionatas. Į paskutinį, ketvirtąjį, čempionato etapą komandos susirinko jau turėdamos surinktą taškų kraitį po trijų etapų. Trys Meškuičių mokyklos sporto klubo komandos jau buvo užsitikrinusios čempionato apdovanojimus ir paskutiniame etape kovojo dėl aukštesnės prabos medalių.

Meškuičių merginų komanda, pralaimėjusi tik Lietuvos čempione tapusiai jungtinei Jonavos-Kuršėnų rinktinei, pelnė  moterų čempionato sidabrą. Trečią vietą šioje kategorijoje laimėjo Klaipėdos „Švyturio“ekipa. Meškuičių komandos sudėtyje startavo Ervina Ladukaitė, Deimantė Vaitkutė, Gerda Lisinskaitė, Karolina Klimaitė, Liveta Janušauskaitė, Saida Minkutė, Samanta Žylaitė, Monika Košubaitė.

                      Mišrių komandų kategorijoje ( 4 moterys ir 4 vyrai) meškuitiškiai startavo ne stipriausios sudėties ir etapo varžybose užėmė ketvirtąją vietą, bet sukauptas taškų kraitis prieš tai vykusiuose trijuose etapuose įgalino laimėti sidabro medalius. Lietuvos čempionato apdovanojimus iškovojo Rokas Jakimavičius, Regimantas Adeikis, Almantas Alendatorius, Justas Jonaitis, Saida Minkutė, Monika Košubaitė, Liveta Janušauskaitė, Deimantė Vaitkutė. Čempionų vardus šioje kategorijoje iškovojo Jonavos „Gekono“ komanda.

Labai  atkakli kova vyko jaunimo svorio kategorijoje, kurioje visų prizinių vietų likimas sprendėsi  paskutiniajame etape. Po pogrupio kovų trys komandos: Meškuičių, Ramygalos ir Rokiškio r. surinko po lygiai taškų, bet didesnis įspėjimų skaičius meškuitiškius nubloškė į trečią vietą ir pagal varžybų nuostatus nesuteikė galimybės kovoti ketvirto etapo finalinėje kovoje. Dėka surinktų taškų ankstesniuose etapuose, Meškuičių mokyklos sporto klubo jaunimo komanda iškovojo Lietuvos jaunimo čempionato  sidabro medalius. Komandos garbę gynė: Rokas Jakimavičius, Regimantas Adeikis, Almantas Alendatorius, Arnoldas Nikolajevas, Monika Košubaitė, Deividas Sartauskas, Airidas Čepurna, Augustinas Minkus. Čempionų vardus šioje kategorijoje pelnė Ramygalos sportininkai.

        Ketvirtajame Lietuvos virvės traukimo čempionato etape debiutavo Meškuičių II-oji jaunimo komanda, kuriai šiais mokslo metais teks ginti Meškuičių gimnazijos garbę Lietuvos mokyklų žaidynėse. Nors debiutas nelabai  sėkmingas, bet  labai naudingas jauniesiems sportininkams, norintiems pratęsti  šaunias virvės traukimo tradicijas Meškuičių mokykloje.

  

Petras Vaitkus                  

 Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas,

 virvės traukimo komandų treneris

 

 

VIRVĖS  TRAUKĖJŲ VASARA

                      Meškuičių gimnazijos virvės traukėjai vasaros atostogų laiką skyrė ne tik poilsio malonumams, bet ir treniruotėms bei varžyboms. Antradienio ir ketvirtadienio vakarais vykusiuose užsiėmimuose prakaitą liejo ne tik gimnazistai, bet ir buvę Meškuičių gimnazijos mokiniai, kurie varžybose atstovauja Meškuičių mokyklos sporto klubo komandai. Treniruočių triūsas nenuėjo veltui ir atnešė džiugių pergalės akimirkų Lietuvos virvės traukimo čempionato varžybose.

                      Liepos 4 d. virvės traukimo komandos dalyvavo Lietuvos čempionato antrajame etape Dusetose. Meškuičių gimnazijos jaunimo komanda (R.Jakimavičius, L.Vepštas, A.Lukošaitis, A.Alendatorius, A.Čepurna, D.Vaitkutė, R.Adeikis, M.Vaišvila) nugalėjo Rokiškio , Panevėžio, Ukmergės komandas, bet finalinėje dvikovoje turėjo pripažinti nuolatinių ir nuožmių  savo konkurentų - Ramygalos gimnazijos sportininkų pranašumą. Mišrių komandų kategorijoje (4 vyrai ir 4 moterys) nugalėjo Jonavos „Gekono“ ekipa, o antrąją vietą netikėtai varžovams ir žiūrovams, bet pelnytai iškovojo meškuitiškiai (R.Adeikis, L.Vepštas, R.Adeikis, R.Jakimavičius, M.Košubaitė, D.Vaitkutė, R.Nemanytė, L.Janušauskaitė). Moterų komandų kategorijoje Meškuičių komanda tenkinosi trečios vietos apdovanojimais.

 Trečiasis Lietuvos virvės traukimo čempionato etapas  surengtas liepos 25 d. Klaipėdoje ir buvo Jūros šventės programos dalis. Visos trys čempionate dalyvaujančios Meškuičių komandos čia iškovojo antrąsias vietas. Antrąja vieta ypač džiaugėsi merginų komanda, kuriai pagaliau pavyko įveikti  Jonavos-Kuršėnų ir Klaipėdos „Švyturio“ ekipas. Priešingai nei merginos, jaunimo komandos atstovai jautėsi šiek tiek nusivylę antrąja vieta, nes lygiavertėje dvikovoje su Ramygalos gimnazijos ekipa lemiamam traukimui burtai lėmė varžovams žymiai geresnę sektoriaus pusę. Mišrių komandų kategorijoje jau nieko nebestebino Meškuičių mokyklos sporto klubo komandos užimta antroji vieta.

 Lemiamas ketvirtasis Lietuvos virvės traukimo čempionato etapas vyks Obeliuose, rugsėjo 12d. ir bus tradicinės, šiame miestelyje vykstančios, Obuolių šventės programos dalis. Visos trys Meškuičių komandos jau yra beveik užsitikrinusios Lietuvos čempionato medalius. Dėl čempionato aukso pasiryžusi kautis jaunimo komanda, kuriai žūtbūtinėje dvikovoje reikia nutraukti ramygaliečius. Merginų komanda yra užsitikrinusi bronzos medalius, bet drąsiai gali pakovoti ir dėl „sidabro“. Lengviausia šiose varžybose turėtų būti Meškuičių mišriai komandai, kuri „sidabrą“ jau turi kišenėje, o nustumti į žemesnes vietas gali tik didžiulis netikėtumas.

 Į varžybas Obeliuose planuojama komandiruoti ir Meškuičių gimnazijos antrąją jaunimo komandą, kuriai netolimoje ateityje teks pratęsti gražias šios sporto šakos tradicijas.

  Petras Vaitkus                         

Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas,

virvės traukimo komandų treneris                    

 

 

STOVYKLA ŠVENTOJOJE

 Meškuičių mokyklos sporto klubas geriausiems ir perspektyviausiems savos gimnazijos lengvaatlečiams organizavo sportinę sveikatingumo stovyklą prie Baltijos jūros, Šventosios miestelyje. Čia sporto stovykla yra rengiama jau ne pirmą kartą – sportuoti ir pailsėti prie jūros mūsų moksleiviai išvyko net devintą  kartą.

Šiemet stovyklautojus lepino kaitri vasaros saulė, gaivino vėsios Baltijos jūros bangos, džiugino maža, bet vandeninga Šventosios upė. Nuobodžiauti neleido turininga dienotvarkė. Kiekviena diena prasidėdavo 30 min. trunkančia mankšta, o po jos 1 km pasivaikščiojimas vaizdingu pajūriu iki „Energetiko“ poilsio centro valgyklos. Iki pietų mokiniai turėjo galimybę pailsėti bei dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose. Stovyklautojai su entuziazmu žaidė tinklinį, futbolą, traukė virvę, dalyvavo petankės, smiginio ir šaškių varžybose. Kiekvienos rungties nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti, o patys geriausieji užsitarnavo stovyklos princo ir princesės vardus. Šiais titulais iki kitų metų stovyklos didžiuosis Kostas Dagys ir Deimantė Vaitkutė.

Sunkiausi išbandymai jaunųjų sportininkų laukdavo vakarinėje treniruotėje, nes tada buvo lavinamos greičio, jėgos, ištvermės ir vikrumo fizinės savybės. Bet ir šioje veikloje visi mokiniai su paskirtomis užduotimis susidorodavo bei neprarasdavo puikios nuotaikos. Be abejo, nepavargti ir greitai atgauti jėgas, užsigrūdinti padėjo puikus pajūrio oras. O vakare kiekvienas stovyklos dalyvis rasdavo pramogų pagal savo pomėgius, kol nepermaldaujamos laikrodžio rodyklės rodydavo 22.30, laiką, skirtą poilsiui bei miegui.

Taip greitai ir turiningai prabėgo stovyklos dienos. Jaunieji sportininkai su gražiais prisiminimais, gera nuotaika grįžo namo ir jau netrukus pradės naujuosius mokslo metus kupini naujų jėgų ir noro ne tik sportuoti, bet ir gerai mokytis.

   Petras Vaitkus,     

Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas,

     Meškuičių mokyklos sporto klubo pirmininkas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIRVĖS  TRAUKĖJAI  VARŽĖSI  JONAVOJE

2015-06-22

Lietuvos  virvės  traukimo čempionato pirmo etapo varžybos vyko Jonavoje, naujai rekonstruotoje Neries upės krantinėje.

 Meškuičių gimnazijos  komanda (Rokas Jakimavičius, Laurynas  Vepštas, Almantas Alendatorius, Arnoldas Nikolajevas, Monika Košubaitė, Daivaras Skripkus, Airidas Čepurna, Regimantas Adeikis) jaunimo komandų kategorijoje (svoris iki 560 kg) įveikė visus varžovus ir po pirmo etapo užima pirmąją vietą. Jaunimo komandų kategorijoje antroje vietoje įsitvirtino Panevėžio m. virvės traukimo klubo „Ąžuolas“ ekipa , o trečiąją vietą  užima šių metų Lietuvos mokyklų čempionė Ramygalos gimnazijos virvės traukimo rinktinė.

Moterų kategorijoje (svoris iki 540 kg) startavo Meškuičių mokyklos sporto klubo komanda, kurios pagrindą sudaro Meškuičių gimnazijos sportininkės bei dvi buvusios Meškuičių gimnazistės: Rima Nemanytė ir Liveta Janušauskaitė. Po pirmo etapo meškuitiškės užima trečiąją vietą.

Netikėtai maloniai nustebino Mix kategorijoje (svoris iki 600 kg) startavusi Meškuičių komanda, kurią sudarė gimnazijos mokiniai Laurynas Vepštas, Rokas Jakimavičius, Daivaras Skripkus, Monika Košubaitė, Rosita Surgautaitė, bei buvę mokiniai Paulius Urmonas, Rima Nemanytė ir Liveta Janušauskaitė. Aplenkusi pajėgias Klaipėdos „Švyturio“, Kuršėnų, Panevėžio komandas, meškuitiškiai po pirmo etapo užima aukštą antrąją vietą, nusileisdama pirmaujančiai Jonavos „Gekono“ komandai.

Lietuvos virvės traukimo čempionatas vyksta penkiose kategorijose (meškuitiškiai nedalyvauja tik vyrų 680kg ir 720 kg kategorijose), o nugalėtojai  ir prizininkai paaiškės po kovų keturiuose etapuose. Antrojo etapo kovos vyks liepos 4 d. Dusetose, trečiojo – liepos 25 d. Klaipėdoje, o ketvirtojo – rugsėjo 12 d. Rokiškyje.

 Petras  Vaitkus                           Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas,

                   virvės traukimo komandos vadovas

 

 

 

 GIMNAZIJOS LENGVAATLEČIŲ  STARTAI

(2015-06-10)

Meškuičių gimnazijos  lengvaatlečiai  dalyvaudami  Šiaulių r. ir Lietuvos mokinių varžybose gegužės ir birželio mėnesiais pasiekė svarių rezultatų.

                     Gimnazijos kroso estafetės komanda (E.Pilkaitė, D.Sartauskas, E.Ladukaitė, K.Radušis, N.Dovidaitytė, L.Vepštas, D.Vaitkutė, R.Jakimavičius) Šiaulių r. mokyklų varžybose nusileido tik Kuršėnų L.Ivinskio gim. bėgikams ir pelnė antros vietos apdovanojimus.

                 Šiaulių r. bendrojo ugdymo mokyklų komandinėse varžybose puikiai sekėsi mūsų gimnazijos vaikinų komandai (R.Jakimavičiui, L.Vepštui, D.Skripkui, R.Adeikiui, J.Jonaičiui, K.Radušiui), kuri didele persvara aplenkė visas varžovų rinktines ir laimėjo nugalėtojų taurę. Meškuičių vaikinų rinktinė atstovavo Šiaulių rajoną Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo ugdymo mokyklų ir Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose. Šiauliuose vykusiose kaimo mokyklų varžybose Rokas Jakimavičius iškovojo antrąją vietą rutulio stūmimo rungtyje, o Laurynas Vepštas laimėjo trečiąją vietą bėgdamas 400 m nuotolį. Komandinėje įskaitoje Meškuičių gimnazijos rinktinė, startavusi ne geriausios sudėties, užėmė devintą vietą. Dalyvaudami Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalinėse varžybose Kaune, meškuitiškiai turėjo tenkintis devyniolikta vieta.

                      Meškuičių gimnazijos merginų rinktinė (L.Jakučionytė, N.Dovidaitytė, G.Lisinskaitė, E.Ladukaitė, D.Vaitkutė, E.Pilkaitė, laimėjusi rajono komandinėse varžybose trečiąją vietą, o rajono kaimo mokyklų  grupėje pirmąją, taip pat dalyvavo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose,  kur  tarp 23 komandų užėmė dvyliktąją vietą.

                      Maloniai nudžiugino trečiąją vietą Šiaulių rajono mokyklų  lengvosios atletikos keturkovės varžybose pelniusi beniukų komanda (D.Vaitiekus, R.Milius, M.Kaučikas, N.Višnarauskas, K.Dagys, R.Vepštas).

                       Šiaulių r. lengvosios atletikos vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo pirmenybėse  Meškuičių gimnazijos sportininkai iškovojo penkiolika pirmųjų, vienuolika antrųjų ir aštuonias trečiąsias vietas. Vaikų grupėje nugalėtojos vardą iškovojo rutulio stūmikė Nerilė Dikšaitė, jaunučių grupėje net tris pirmąsias vietas laimėjo Justas Jonaitis (rutulio st., disko m., ieties m.), po dvi pirmas vietas laimėjo Neda Dovidaitytė (100m ir 400m), Ernesta Pilkaitė (rutulio st. ir disko m.), Linas Stasiūnas (šuolis į tolį ir šuolis aukštį) ir po kartą ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio kopė Ervina Ladukaitė (200m) bei Gabrielė Kozlovaitė (ieties m.). Jaunimo grupėje tris pirmas vietas laimėjo Martynas Vaišvila (šuolis į aukštį, ieties m., disko m), o vieną kartą nugalėtojo vardu džiaugėsi Daivaras Skripkus (rutulio st.). Antrą ir trečią vietas rajono pirmenybėse, vykusiose Kuršėnų  sporto mokyklos stadione, iškovojo šeštokas Kostas Dagys, septintos klasės mokiniai Gerda Lisinskaitė, Gabrielė Maižiūtė, Ričardas Milius, Armandas Kančiauskas, Donatas Vaitiekus, aštuntokai Deimantė Vaitkutė, Rosita Surgautaitė, Domantas Staponkus ir III G klasės mokinė Adrijana Pilkaitė. Rajono lengvosios atletikos pirmenybėse medaliais buvo apdovanoti mokiniai, pasiekę geriausius rezultatus absoliučioje įskaitoje. Du aukso ir vieną bronzos medalį laimėjo Justas Jonaitis, du aukso medalius - E. Pilkaitė, vieną aukso ir vieną sidabro-M.Vaišvila, vieną aukso – G.Kozlovaitė, po vieną sidabro – D.Vaitkutė ir E.Ladukaitė, po vieną bronzos – N.Dovidaitytė ir A.Pilkaitė.

                      Geriausieji Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai atstovavo Šiaulių rajoną  Lietuvos vaikų ir jaunučių pirmenybėse. Puikiai Lietuvos vaikų pirmenybėse Utenoje  kovojo 7a klasės mokinė Gerda Balsevičiūtė, laimėjusi antrąją vietą ir pasiekusi Šiaulių r. ir Meškuičių gimnazijos vaikų grupės rekordus kūjo metimo rungtyje. Diplomais buvo apdovanoti Nerilė Dikšaitė ir Kostas Dagys, laimėję šeštąsias vietas atitinkamai disko metimo ir šuolio į aukštį rungtyse. Lietuvos rajonų jaunučių pirmenybėse sidabro medaliu džiaugėsi Justas Jonaitis, laimėjęs antrąją vietą rutulio stūmimo varžybose. Ketvirtąsias vietas šiose varžybose pelnė Linas Stasiūnas (ieties m.) ir Justas Jonaitis (disko m.).

                      Artimiausiu metu Meškuičių gimnazijos lengvaatlečiai sieks pergalių varžybose atnaujintame  Joniškio r. Gasčiūnų mokyklos stadione, dalyvaus atvirose Šiaulių miesto jaunimo pirmenybėse, vyks į Lietuvos jaunučių pirmenybes Vilniuje ir į jaunimo pirmenybes Alytuje.

 

                              

 Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas    Petras Vaitkus

 

VIRVĖS  TRAUKĖJAI – LIETUVOS  KAIMO MOKYKLŲ  ČEMPIONAI!

(2015-05-26)

                      Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų finalinės varžybos šiemet vyko Rokiškio rajono Južintų  miestelyje. Varžybų šeimininkai – Oto Širvydo vidurinės mokyklos atstovai labai svetingai priėmė varžybų dalyvius. Kadangi varžybos vyko Sekminių dieną, visos komandos buvo vaišinamos tos dienos tradiciniu valgiu – kiaušiniene, o varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Južintų  miestelyje įsikūrusios duonos gaminių įmonės produkcija.

Varžybų atidarymui išsirikiavo 20 pajėgiausių Lietuvos kaimo mokyklų komandų. Meškuičių gimnazijos komanda varžybas pradėjo geros nuotaikos, nes sėkmingai pavyko įveikti svėrimo barjerą ir komanda galėjo startuoti stipriausios sudėties.

Pogrupio kovose meškuitiškiai nesutiko rimtesnio varžovų komandų pasipriešinimo ir lengvai iškopė į tolimesnį varžybų etapą. Finaliniame etape Meškuičių gimnazijos sportininkai įveikė varžovus iš Vilkaviškio r., Radviliškio r., Rietavo savivaldybės ir kovoje dėl aukso medalių susitiko su varžybų šeimininkais Južintų mokyklos komanda. Nors ir labai palaikomi gausiai susirinkusių savų sirgalių, južintiškiai turėjo pripažinti gerai šioms varžyboms pasiruošusių virvės traukėjų iš Meškuičių gimnazijos pranašumą. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojų taurę, aukso medalius ir atitinkamo laipsnio diplomus laimėjo: Rokas Jakimavičius, Airidas Čepurna, Almantas Alendatorius, Monika Košubaitė, Deimantė Vaitkutė, Regimantas Adeikis, Arnoldas Nikolajevas, Laurynas Vepštas, Arnas Aleliūnas, Aivaras Skripkus. Nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti geltonais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  marškinėlias.

 

 

 

 

Petras Vaitkus                 Kūno kultūros mokytojas, komandos treneris.

______________________________________________________________________________________________