Pradžia arrow Dailės galerija
Dailės galerija

PARODA

„EGZISTENCIJA“

Prieš prasidedant naujiems 2016 – 2017 m. m., prieš susirenkant į rugsėjo 1 – osios šventę, atnaujinta gimnazijos II aukšto (senasis gimnazijos korpusas) dailės galerija. Gimnazijos sienas savo darbais papuošė dabar jau buvę 6 – IG klasių mokinių kūrybiniai darbai, kuriuos mokiniai užbaigė prieš prasidedant vasaros atostogoms. Iš 4 klasių buvo atrinkti 24 geriausi darbai. Šiai dienai išeksponuoti 14 – os autorių kūrybiniai darbai: Dominyko Čalnario 6 kl., Skaistės Bučinskaitės 7 kl., Justo Surgauto 7 kl., Kevino Kasiulio 7 kl., Nojaus Areliūno 7 kl., Ervinos Ladukaitės IG, Lauros Baškytės IG, Ligijos Jakučionytės IG, Idos Štitilytės IG, Pijaus Gylio IG, Karolinos Klimaitės IG, Irminos Kvecytės IG, Karolinos Remeikaitės IG, Martyno Strižigausko IG. Gimnazijai įsigijus papildomų rėmelių, bus išeksponuoti likę darbai.

„Egzistencija“ tai – gyvybės medžio šiuolaikiška interpretacija. Lietuvių liaudies gyvybės medžiui būdingos spalvos; dažniausiai geltona, raudona, žalia. Priešingai nei lietuvių liaudies mene, šioje ekspozicijoje, mokinių darbuose vyrauja dvi (balta, juoda) o kai kada trys (balta, juoda, raudona) spalvos. Šios spalvos ir priemonė – markeris, pasirinktos dėl praktiškumo, malonumo dirbti lengvai, greitai, švariai. Ši priemonė netepa, iškart išdžiūna, jo neišlaistysi kaip kad tušą ar vandeniu skiedžiamus dažus. Jungiant linijas ar spalvinant didesnius plotus, nepalieka jungimo žymių (kaip pieštukai ar flomasteriai).

Žvelgiant į darbus iš toliau, kai kurie darbai atrodo tarsi karpiniai, o priėjus arčiau pamatai, kad tai – grafikos piešinys. Darbuose apsiribojant jau minėtomis dvejomis ar trimis spalvomis, sukurtas būties ir nebūties, tiesos ir melo, gėrio ir blogio, gyvybės ir mirties įspūdis – EGSISTENCIJOS jausmas.

Ida Štitilytė  I G kl.

Laura Baškytė I G kl

Nojus Areliūnas ir Kevinas Kasiulis 7 kl.

Dailės mokytoja

Ieva Galkauskaitė – Tenienė

MENINIŲ PIEŠINIŲ PARODOS -KONKURSO

„LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS VAIKŲ PIEŠINIUOSE“ LAUREATAI IR NOMINANTAI :

2016-01-29

1 klasė

I vieta Karina Staponkutė Šiaulių r. Šilėnų mokykla

II vieta Naglis Čijunskis Šiaulių r. Pakapės mokykla

III vieta Radvilė Daunytė Šiaulių r. Kužių gimnazija

Už idėjos įgyvendinimą Austėja Vainauskytė Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija

2 klasė

I vieta Urtė Lakačauskaitė Saulėtekio progimnazija Naujoji Akmenė

II vieta Gabrielius Ivoškevičius Šeduvos gimnazija Radviliškio r.

III vieta Gelmis Vrubliauskas Šiaulių r. Meškuičių gimnazija

3 klasė

I vieta Gabrielė Paukštytė Šiaulių r. Aukštelkės mokykla

II vieta Vakarė Vaičiutė Šiaulių r. Kairių pagrindinė mokykla

III vieta Ovidija Cirtautė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla Šiaulių r.

Už spalvingumą Ūla Griniūtė Šeduvos gimnazija Radviliškio r.

Už kruopštumą Marius Labanauskas Šiaulių r. Kužių gimnazija

Už temos atskleidimą Akvilė Liumaitė Šiaulių r. Kužių gimnazija

4 klasė

I vieta Airida Šiušaitė Šiaulių r. Voveriškių mokykla

II vieta Austėja Matėliūnaitė Šeduvos gimnazija Radviliškio r.

III vieta Paula Žukauskaitė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla Šiaulių r.

Už originalumą Rugilė Šablevičiūtė Šeduvos gimnazija Radvilišio r.

Už kūrybiškumą Žarėnų mokykla Šiaulių r.

Paroda „LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS VAIKŲ PIEŠINIUOSE“

Besiruošdama gražiausioms žiemos šventėms TV3 televizija organizuoja visuotinę iniciatyvą

„PAPUOŠKIME LIETUVĄ“

ir kviečia prisijungti kartu puošiant miestų ir miestelių aikštes, bendruomenių susibūrimo vietas, biurus ar namus.

Prie šios akcijos prisijungėme ir mes – Meškuičių gimnazijos bendruomenė. Mūsų sukurtomis gėlėmis pražydo Meškuičiųmiestelio centras, Lopšelio-darželio takas, Meškuičių gimnazijos kiemasJ

Gera kartu skleisti šventinę nuotaiką ir puošti Lietuvą!

Būkit laimingi ateinačiuose 2016-uose metuose J

5 – 7 KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA

„VASARĄ PRISIMINUS...“

Spalio mėnesį gimnazijos III aukšte išeksponuoti 5 – 7 klasių mokinių (iš viso 49) kūrybiniai darbai, tema – „Vasarą prisiminus...“. Visą rugsėjo mėnesį mokiniai ant A4 ar A3 formato balto popieriaus lapo, pasirinktomis darbo priemonėmis: pieštukais, flamasteriais, akvarele, guašu, panaudodami netradicines priemones, pavyzdžiui smėlį (N. Dikšaitė 6kl.) dalinosi savo vasaros atostogų įspūdžiais, vietomis kuriose teko pabuvoti, ką veikė vasaros atostogų metu, su kuo leido laiką. Tie kurie manė, jog vasaros laikotarpiu nieko ypatingo nepatyrė, ant popieriaus lapo užfiksavo savo svajonių vasarą. Tikimės, kad popieriaus lape „išgrynintos“ mokinių svajonės išsipildys...