Pradžia arrow Renginiai
Renginiai

SMAGI VASAROS STOVYKLA MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE

Pasibaigus mokslo metams, Meškuičių gimnazijos pradinukai neskubėjo palikti mokyklos. 5 dienas 1 – 4 klasių mokiniai šurmuliavo dieninėje vasaros stovykloje ,,Saulėtos veiklos lietutis”. Veiklas organizavo soc. pedagogė I. Antulienė ir pradinių klasių mokytojai E. Vilčiauskienė, D. Šimulionienė ir V. Tiknis. Stovykloje vaikai sportavo, žaidė parke ir gimnazijos kiemelyje, mokėsi kompiuterinio programavimo paslapčių, atliko kūrybines užduotis, rengė koncertus, cirko programas. Stovyklautojai vyko į  Šiaulius, lankėsi Frenkelio viloje, Dviračių muziejuje, pramogavo Talkšos ežero pakrantėje. Stovyklos uždarymo dieną vaikai iškylavo, kepė ant laužo dešreles, zefyrus. Atostogauti ,,išskrido” pačių pasigamintais aitvarais, kupini gerų emocijų ir puikios nuotaikos. 

 Pradinių klasių mokytoja Dacė Šimulionienė

PENKTOKŲ ANGLŲ KALBOS PAMOKA NETRADICINĖJE ERDVĖJE- MEŠKUIČIŲ MIESTELIO BIBLIOTEKOJE

 

                 Gegužės 23 d. penktos klasės mokiniams vyko netradicinė anglų kalbos pamoka Meškuičių miestelio bibliotekoje. Atvykę į biblioteką, penktokai, pasidalinę į dvi darbo grupes, turėjo atlikti užduotis: surašyti daiktų pavadinimus, kuriuos galima rasti bibliotekoje ir juos išversti į anglų kalbą. Mokiniai galėjo naudotis internetiniu žodynu arba tradiciniu popieriniu žodynu. Be to, penktokai skaitė gerai žinomas pasakas angliškai. Kiekviena grupė skaitė skirtingas pasakas, turėjo išversti pasakos pavadinimą į anglų kalbą, surašyti pagrindinius veikėjus ir keliais sakiniais aprašyti pasakos turinį, Pamokos pabaigoje, visi keliavome į kitą kabinetą žiūrėti pasakų, o penktokai turėjo atspėti pasakos pavadinimą angliškai. Mokiniams puikiai sekėsi atlikti užduotis. Pamoka tikrai neprailgo. Šaunuoliai!

                 Anglų kalbos mokytoja Jurga Bučnienė

GIESMIŲ ŠVENTĖ – FESTIVALIS „GIESMIŲ PYNĖ MARIJAI“

Gegužės 11 d. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje  vyko vienuoliktoji vaikų ir jaunimo giesmių šventė  „Giesmių pynė Marijai“ . Joje dalyvavo  Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo lavinimo mokyklų, muzikos mokyklų, gimnazijų mokiniai, vaikų lopšelio – darželio auklėtiniai bei Šiaulių vyskupijos jaunimo chorų vaikai ir jaunimas. Šioje šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos kolektyvai „Mes“ ir „Linksmosios natos“.

Šventė prasidėjo Šventomis mišiomis, kurias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šv. Mišių metu giedojo visi šventės dalyviai. Po mišių pirmieji savo giesmeles Marijai dovanojo  patys mažiausieji – lopšelių darželių vaikučiai, juos keitė vyresnių klasių gimnazistai, po to pradinių klasių moksleiviai. Giesmių šventę užbaigė 5-10 klasių mokiniai. Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, 2018 m. vaikų ir jaunimo giesmių šventės „Giesmių pynė Marijai“ dalyviai giedojo tradicines – Lietuvos dainių: Maironio, A. Baranausko ir kt. giesmes, taip pat jungdami į bendrą pynę šių dienų kompozitorių kūrinius.

Pakutinę baigiamąją giesmę „Dangaus Karaliene“, kartu su didžiuliu būriu giesmininkų, giedojo ir vyskupas Eugenijus Bartulis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TARPTAUTINĖ MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ INTEGRUOTA SOCIALINIŲ, GAMTOS IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ KONFERENCIJA  ,,PAŽINKIME SAVO KRAŠTĄ‘‘.

                 2018-05 -09 Meškuičių gimnazijoje vyko kasmetinė konferencija „Pažinkime savo gimtąjį kraštą“. Pristatyti savo pranešimus apie gimtąjį kraštą atvyko Meškuičių gimnazijos draugai iš Latvijos Garkalnės mokyklos bei Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos, savo pranešimus atsiuntė Aukštelkės daugiafunkcinio centro ir Naisių mokyklos komandos. Konferencijos dalyvius pasveikino Meškuičių gimnazijos šokių kolektyvai ( vadovė Sandra Valčikienė) ir folkloro būrelio nariai (vadovė Dacė Šimulionienė),  8 klasės mokinių meninė kompozicija (klasės vadovė Jūratė Lukošiūnienė) ir Meškuičių gimnazijos direktorė Sigita Užkuraitienė.

Meškuičių gimnazijos 8 klasės  mokinės Nerilė Dikšaitė ir Meda Montvilaitė pabrėžė, jog labai svarbu pažinti savo gimtąjį kraštą ir pasidomėjo, ar Meškuičių gimnazijos mokiniai gerai pažįsta savo gimtąjį miestelį. Merginos pristatė interaktyvų  statistinį tyrimą, kurį atliko kartu su kitais savo klasės draugais. Meškuičių gimnazijos 5 kl. mokinė Adrija Dargužaitė papasakojo apie  Meškuičių malūną ir kartu su Nerile Miežyte - apie   Mūšos tyrelio pažintinį taką , Irmina Kvecytė, Meškuičių gimnazijos III G kl. mokinė,  pristatė savo tiriamąjį darbą „Šiaulių rajono mokyklų emblemos". Raudėnų mokyklos daugiafunkcinio centro 10 klasės mokinių - Gabijos Prochorovaitės, Nedo Kirjano bei  Luko Ivoškevičiaus  pranešimas ,,Neakivaizdi kelionė po mūsų gimtuosius Raudėnus“, Aukštelkės mokyklos daugiafunkcinio centro pranešimas  „Mūsų kraštas projektinėje veikloje“ ir  Naisių mokyklos pranešimas  "Naisių bendruomenė" paskatino konferencijos dalyvius apsilankyti šiuose gražiuose Šiaulių rajono miesteliuose ir pasidžiaugti jų gamtą bei istorijos paminklais.

                  Šiais metais didelis dėmesys buvo skiriamas mokymo metodų ir priemonių pristatymui. Meškuičių gimnazijos III G klasės mokinė L. Baškytė papasakojo apie Meškuičių gimnazijos mokytojų pravestą  pamoką netradicinėje aplinkoje –Tyrelio pažintiniame take. Viešnios  iš Latvijos konferencijos dalyviams apibūdino interaktyvius žaidimus: „Jugendo stiliaus Rygos pastatai (Anna Krainikova) ir „Interaktyvus žemėlapis. Šimtas Garkalnės mokinių kelionių Latvijos šimtmečiui“ (Marija Ašvorte) bei  Pirmojo ir antrojo Pasaulinių karų istorinių daiktų kolekcijos Garkalnės mokykloje pristatymą ( Letīcija Zvejniece).Meškuičių gimnazijos mokinė Regina Rimkutė pristatė mokymo priemonę „Pažink Lietuvą‘, kurioje yra pateikta 50 įdomių Lietuvos vietovių aprašymai ir užduotys mokiniams, šią priemonę parengė Meškuičių gimnazijos mokytojos.

                 Antra konferencijos dalis tęsėsi Tyrelio pažintiniame take, kur Meškuičių gimnazijos mokytojos pravedė pamoką konferencijos dalyviams. Tikimės, kad ši konferencija dar kartą įrodė, jog pažinti savo gimtąjį kraštą galima įvairiais mokymosi būdais ir priemonėmis, įdomiai, išradingai ir linksmai. Dėkojame visiems konferencijos dalyviams  ir lauksime kito susitikimo.

 

 

 

RESPUBLIKINĖ UŽSIENIO (ANGLŲ, VOKIEČIŲ, RUSŲ) KALBU MOKYTOJŲ KONFERENCIJA

"EFEKTYVŪS INDIVIDUALIOS MOKINIO PAŽANGOS MATAVIMO BŪDAI UŽSIENIO KALBŲ PAMOKOSE. GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA".

                  Balandžio 19 d. 10 val. mūsų gimnazijoje vyko respublikinė užsienio (anglų, vokiečių, rusų) kalbu mokytojų konferencija "Efektyvūs individualios mokinio pažangos matavimo būdai užsienio kalbų pamokose. Gerosios patirties sklaida". Mokytojai iš Joniškio, Šiaulių miesto, Šiaulių r. ir mūsų gimnazijos užsienio kalbų mokytojos  skaitė pranešimus ir dalijosi savo gerąja patirti kaip jiems pavyksta motyvuoti, vertinti ir tuo pačiu pamatuoti individualią savo mokinių mokymosi pažangą, kuri yra viena esminių veiksnių šiuolaikinėje mokykloje. Dėkojame mokytojams už bendravimą ir bendradarbiavimą.

SUSIPAŽINKIME SU ŠIAULIAIS KITAIP

                 Ar žinai Šiaulių miesto istoriją? Ar matei nors vieną dokumentinį filmą apie tai? Ar matėte, kaip Šiaulių Vilniaus gatvė virsta bulvaru? Ar girdėjote mitingų kalbas Saulės laikrodžio aikštėje Atgimimo laikotarpiu? Daugumos atsakymas, ko gero, būtų – ne.

                 Šiaulių apskrities P. Višinskio viešoji biblioteka organizuoja edukacinius užsiėmimus mokiniams, kviečia pažvelgti į Šiaulių miesto istoriją, kuri užfiksuota dokumentiniuose vaizdo įrašuose. Naudojant dokumentinius vaizdo įrašus, susipažįstama su Šiaulių miesto istorija: Atgimimu Šiauliuose, kultūra, architektūra, švietimu, šventėmis, sportu, žymiais asmenimis. Per edukacinį užsiėmimą dalyviai peržiūri dokumentinį filmą, pasitikrina savo istorijos žinias apie Šiaulius virtualioje viktorinoje. Tai puiki proga istorijos mokytis kitaip – ne iš vadovėlių, o susipažįstant su „gyva“ istorija.

                 Mūsų gimnazijos 5 ir 6 kl. mokiniai, sutikdami Lietuvos 100- metį, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ir atliko užduotis apie Nepriklausomybės akto signatarus, valstybės simbolius, istorines datas. Taip pat mokiniai pasitikrino žinias apie skaitytas knygas, autorius, knygų veikėjus. Geriausias žinias parodė 5 kl. mokinė Adrija Dargužaitė. Po užsiėmimo mokiniai aplankė įdomias Šiaulių miesto vietas. Tokios edukacinės išvykos skatina mokinius puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, suvokti kraštotyros svarbą savo krašto istorijai pažinti, įvertinti istorinių asmenybių vaidmenį. Na, o po rimtų užsiėmimų reikia ir pramogų. Važiavome į Batutų parką, ten linksmai praleidome laiką.

Mokytojos K. Daukšaitė ir V. Tenienė

 LAISVĖ - TAI PIRMIAUSIA ATSAKOMYBĖ

 

             Per visą Lietuvą vilnija džiaugsmingi renginiai skirti atkurtai Lietuvos valstybei, kuri jau švenčia savo 100 metų jubiliejų. Šiai sukakčiai paminėti  2018 metų vasario 07 dieną Meškuičių gimnazijoje vyko Šiaulių rajono integruota muzikos ir istorijos moksleivių konferencija „ATKURTAI LIETUVAI - 100“. Į  Meškuičių gimnaziją atvyko moksleiviai iš Pavenčių daugiafunkcio centro,  Kužių ir Gruzdžių gimnazijų, Šakynos pagrindinės mokyklos, Voveriškių mokyklos, Verbūnų daugiafunkcio centro ir  Naisių mokyklos. Konferencijoje  dalyvavo ir Meškuičių gimnazijos mokiniai.  Konferencijos dalyviai pristatė  įvairius Lietuvos valstybės įvykius ir aspektus:  Vasario 16 akto pasirašymo aplinkybes, signatarų, Lietuvos prezidentų biografijas, tautinio rūbo atsiradimo ir naudojimo,  tremties ir pasipriešinimo okupantams istoriją. O jaunieji dainininkai atliko dainas ir menines kompozicijas, kurios priminė skaudžią tremtinių, pasipriešinimo okupantams dalyvių dalią. Vis dėlto daugiausia kūrinių buvo skirta Lietuvos nepriklausomybei ir tautiškumui. Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Sigita Užkuraitienė, kuri pasidžiaugė gražiu Šiaulių rajono moksleiviu darbu puoselėjant Lietuvos kultūrą ir istoriją.  Meškuičių senjorų klubo pirmininkė Dalija Ulinskienė pristatė moksleiviams   Vasario 16-osios akto reikšmę.  Šv. vyskupo  Stanislovo parapijos klebonas kunigas Vytautas Ripinskis trumpai priminė Meškuičių bažnyčios bei kunigo-rezistento Algirdo Mociaus istoriją ir konferencijos dalyviams padovanojo savo išleistas knygas „Meškuičių bažnyčiai 120 metų“. Pristatę pranešimą ar muzikinį kūrinį,  konferencijos dalyviai papuošė Lietuvos valstybės kontūrus trispalvėmis vėliavėlėmis. Konferenciją vedė Meškuičių gimnazijos moksleivių prezidentė Laura Baškytė, kuri visiems dalyviams priminė, jog laisvė – tai pirmiausia  atsakomybė. Manau, kad Šiaulių rajono moksleiviai ir toliau mylės bei puoselės savo Tėvynę ir didžiuosis, jog yra Lietuvos piliečiai.

mokytoja Rosita Sepauskienė
„Antikorupcijos laboratorija“

                  Gruodžio 7 d. Meškuičių gimnazijos Jaunieji policijos rėmėjai dalyvavo Šiaulių rajono moksleivių pilietinių iniciattyų konferencijoje „Antikoruocijos laboratorija“.

                 Konferencijoje mokiniai turėjo pristatyti savo kūrybinius darbus: vaidybinius siužetus, plakatus, pateiktis ar meninės raiškos kūrinėlius. Mūsų gimnazijos mokiniai Laura Baškytė III G kl., Gabrielė Kozlovaitė III G kl., Greta Mereščenkovaitė I G kl. Evelina Andrikaitytė I G kl., bei Dovydas Domarkas I G kl., pasiūlė konferencijoje pristatyti meninės raiškos kūrinėlį  bei plakatą. Kartu mokiniais parengėme pristatymą konferencijai. Mokiniai su entuziazmu įsijungė į kūrybinį procesą, ko pasekoje apjungus bendrą mokytojų ir mokinių darbą, gavosi puikus rezultatas. Konferencijoje mokiniai ne tik turėjo pasirodyti, bet ir dalyvauti ir intelektualiame žaidime „Ką žinai apie korupciją?“. Konferencijoje vyravo puiki nuotaika, mokiniai grįžo ne tik praturtėję žiniomis, bet ir apdovanoti puikiomis dovanomis.

JPR būrelio vadovė R Kelpšienė

 SVEIKINAME

Meškuičių gimnazijos III gimnazijos klasės mokines Irminą Kvecytę ir Reginą Rimkutę pelniusias  Šiaulių rajono „Jaunojo kraštotyrininko 2017“ vardą.

                 Šiaulių rajono  savivaldybės administracijos Kultūros skyrius organizavo „Metų   kraštotyrininko“  konkursą, kuriame buvo ir „Jaunojo kraštotyrininko“ nominacija. Šiam konkursui  merginos pristatė  kraštotyrinį darbą „Laisvės angelo kelionė nepriklausomybės link“. Savo darbe merginos papasakojo apie Meškuičių miestelio ir jo apylinkių vietinių gyventojų kovų už Lietuvos  laisvę  XX a., bei  Lietuvos Nepriklausomybės paminklo Meškuičiuose istoriją.  Mokinės panaudojo savo ir  Meškuičių kraštotyrininkų surinktą kraštotyrinę, žiniasklaidos priemonėse rastą istorinę informaciją , bei   Lietuvos Respublikos SKAT  savanorio Sauliaus Pociaus asmeninio archyvo medžiagą ir atsiminimus.

          Jaunosios kraštotyrininkės buvo apdovanotos  Šiaulių rajono  savivaldybės administracijos Kultūros bei Švietimo ir sporto skyrių  diplomais bei piniginėmis premijomis Šiaulių rajono „Metų kraštotyrininko“ šventėje Verbūnuose šių metų gruodžio 5 d.

                   TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

 

Gyvenimas – traukinys, į kurį skuba įlipti atstumtieji, nesuprasti, neturintys namų ir nerandantys kelio, bėgantys nuo neteisybės ir netolerancijos… Štai tokia šiandien yra realybė ir tikrai ne visos pasaulio valstybės gali didžiuotis tuo, jog gali save vadinti TOLERANTIŠKA šalimi.

Lapkričio 14 dieną mūsų gimnazijoje minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Mūsų gimnazijoje vyko konferencija “Tolerancija mano akimis”.

                 Įdomius pranešimus, piešinius, apklausų rezultatus paruošė:

5 klasė, stendinis pranešimas “Draugystė” ( Adrija Dargužaitė pristatė klasės pranešimą)

6 klasė. Katažyna Vagrytė „Tolerancija kitataučiams“

7kl.  Konstantinas Rimkus  "Ar daug mūsų mokykloje tolerancijos?" 

8 kl. stendinis pranešimas "Tolerancijos gėlė" (pristatė  Nerilė Dikšaitė ir Meda Montvilaitė)

IG Evelina Andrikaitytė  “Tolerancija kelionių metu”

IIG Kamilė Kaminskaitė, Neda Dovidaitytė, Bernarda Stankutė  „Mintys apie toleranciją“

IIIG klasė, Laura Baškytė „Kaip aš suprantu toleranciją“

IVG klasė  Andrius Gylys “Ar tolerancija šiandien vis dar vertybė?”

Konferenciją baigėme bendra daina apie draugystę ir  šūkiu: „Gerbk kitą žmogų, tada gerbs ir tave!”. Dėkojame Emilijai Dovidaitytei ir Emilijai Urbonavičiūtei už renginio vedimą.

O visą savaitę mokytojai vedė savo dalykų  pamokas, integruodami tolerancijos temą, klasių vadovai vedė valandėles.  Mokiniai kūrė simbolines tolerancijos  rankas,  sukabino jas ant visų kabinetų durų, rašė savo mintis apie draugiškumą, supratimą, pagarbą.

 Mokytoja V. Tenienė

  PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

 

Spalio 12 d. mūsų gimnazijoje triukšmingai nuaidėjo  penktokų krikštynos. Visa klasė  (auklėtoja taip pat) pateko į piratų nelaisvę ir turėjo sumaniai išsipirkti laisvę toliau būti  gimnazijos gyventojais.

Piktieji piratai visus penktokėlius nusivedė į areštinę, kurioje jie turėjo atlikti įvairiausias užduotis, kad  teisėtai atgautų laisvę. Teko eiti ir pas laivo kapitoną (direktorė J. Jankauskienė) ir jam prisiekti būti teisingais ir tvarkingais. Užduotys buvo pateiktos ir penktokų  vadei  (klasės vadovė K. Daukšaitė).

Renginį vainikavo iškilminga penktokų priesaika, pasižadėjimas tarnauti mokyklai ir šeštokams. Sušilę, sušlapę, anspaudais pažymėti  penktokai tapo pilnateisiais gimnazijos mokiniais. Sėkmės jiems visiems!

6-okų auklėtoja Vilija Tenienė

IŠVYKA PRIE KURŠIŲ MARIŲ

                 Lietingą antradienio rytą 3 – 6 klasių mokiniai išvyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją, į pamario kraštą. Nuvykę į Ventės ragą, į ornitologijos stotį, vaikai šiek tiek nusiminė, nes tinkluose nerado nei vieno paukštelio. Stoties direktorius paaiškino, kad šiomis dienomis netinkama vėjo kryptis ir lietus nubaidė paukščius. Nuotaika greitai pasitaisė. Ventės rage vaikai iš švyturio apžvalgos aikštelės grožėjosi Kuršių mariomis ir ornitologijos stoties apylinkėmis. Drąsiausieji nuėjo prie ,,pasaulio krašto“, tako, vedančio per marias.  Keliautojų lietus neišgąsdino, aplankėme Minijos kaimą. Įspūdį paliko laivai, valtelės ir išpuoselėtos autentiškos pamario sodybos. Grįždami sustojome Tauragėje, aplankėme Tauragės pilį. Kelionė buvo ilga, šlapia, bet linksma ir įsimintina.

3 klasės mokytoja Dacė Šimulionienė

   DIENA BE KĖDŽIŲ

    Judumo savaitės metu, trečioje klasėje, antradienis buvo - diena be kėdžių. Vaikai pamokų ir pertraukų metu nesėdėjo. Visa veikla vyko atsistojus arba atsitūpus. Mokiniai atliko įvairias užduotis grupelėmis, reikalingos informacijos ieškojo žemėlapiuose ir enciklopedijose. Kaip niekad, malonus jausmas buvo, kai vaikai atsisėdo baigiantis pamokoms. 

4 IR 5 KLASIŲ MOKINIAI LANKĖSI ŽIRGYNE

                      Meškuičių gimnazijos 4 ir 5 klasės mokiniai Judumo savaitę nutarė užbaigti žygiu į žirgyną.  Dar ankstyvą rytą meškuitiečius budino  linksma žygeivių  žygio dainą. Praeidami žalią taką, mokiniai rungtyniavo, kas daugiau atpažins medžių ir kitų žolinių augalų. Prailgindami maršrutą  pro geležinkelio stotį, pasukom link žirgyno. Mus pasitiko sodybos šeimininkė ir jos augintinis šuo Buškis. Apžiūrėję sodybą, aplankėme ir patį jauniausią augintinį – neseniai gimusį veršiuką. Šeimininkė su drąsiausiais mokiniais pabalnojo žirgą ir visi patraukėme link pievos. Čia visi norintys pajodinėjo žirgu. Kadangi oras buvo nuostabus, tai prasimanėme daugybę žaidimų, rinkome augalus, jų pavadinimų ieškojome enciklopedijoje, darėme gėlių puokštes. Skaniai papietavę su linksma žygio daina grįžome namo.

  Mokytojos Edita Vilčiauskienė ir Kristina Daukšaitė.

  Meškuičiai gimnazijos mokiniai laikė konstitucijos egzaminas

 

EUROPOS KALBŲ DIENA GIMNAZIJOJE

                 Rugsėjo 26 dieną, mokykloje gimtosios ir užsienio kalbų mokytojai kartu su savo mokiniais minėjo Europos kalbų dieną. Puošėme kalbų kabinetų duris mokinių nupieštomis Europos šalių vėliavėlėmis, mokiniai rašė savo mintis "Kodėl reikia mokytis kalbų?" ant iškirptų žvaigždučių ir kabino jas ant stendo. Vokiečių kalbos mokytoja ir jos mokinukai klijavo plakatą, skirtą Europos kalbų dienai.  Mokykimės kuo daugiau kalbų, nes tokiu būdu stiprinsime daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą. 

 

 MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS MOKINIAI SĖKMINGAI PASIRODĖ ŠIAULIŲ R. RENGINYJE

 

 „MES – EUROPOS DALIS“

                 Rugsėjo 26d. Kuršėnų politechnikos mokykloje vyko renginys “Mes- Europos dalis” Europos kalbų dienai paminėti. Mūsų Meškuičių gimnaziją atstovavo 6-9kl. mokiniai: Denas Jarušauskas 6 kl. Konstantinas Rimkus 7 kl. Aivaras Banevičius 8 kl. Mereščenkovaitė Greta I gimn. kl.

                 Iš viso dalyvavo 10 Šiaulių rajono mokyklų. Renginys prasidėjo eilėrasčiu prancūzų kalba. Mokiniai atliko daug įvairių užduočių, susijusių su užsienio kalbų mokėjimais (megino dainos atpažinti kalbą), istorijos bei geografijos žiniomis (reikėjo prisiminti istorinius faktus apie Europos valstybes, atpažinti valstybines veliavas, įvairių šalių įžymes/ lankytinas vietas), speliojo įžymius pasaulio žmones; piešė žodžių paveikslą skirta tema; ir kt.. Vaišinosi arbata ir pyragu. O renginio pabaigoje išmoko šokti skandinavišką šokį. Visi dalyviai gavo padėkos raštus, o mūsų mokiniai užemė III prizinę vietą!

Mokiniai važiavo su anglų kalbos mokytoja Liudmila Gorškovienė.

 MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS MOKINIAI DALYVAVO NACIONALINIAME MOKSLEIVIŲ ŽYGYJE

                 Meškuičių gimnazijos jaunieji policijos rėmėjai rugsėjo 22 d. nusprendė dalyvauti Neries regioniniame parke vyksiančiame nacionaliniame moksleivių žygyje į piliakalnius. Savo iniciatyvumu ir energija, jie užkrėtė ir kitus gimnazijos moksleivius. Surinkę dvidešimties   6 – IV G klasių mokinių komandą susiruošė į 10 km žygį. Iš viso šiame žygyje ketino dalyvauti daugiau nei 2,3 tūkstančio moksleivių ir mokytojų – 72 šalies mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų.

                 Žygeiviai startavo 10.00–11.00 val. Ąžuolo kalne. Keliaujančių moksleivių laukė daugybė įvairių patirčių ir išbandymų: įtraukiančios vilkelių žaidynės ir žongliravimo pamokos, kūrybinės verpimo verpstukų, žvejų tinklams gramzdinti skirtų molinių svarelių ar šiaudinių sodų dirbtuvėlės. Žygeiviai galėjo išgirsti apavo istoriją, stebėti, kaip ant molinio pado senovėje buvo kepama duonelė, išbandyti senovinius lauko žaidimus. Kelionėje  užtrukome 3 val.

                 Žygiuodami gražiomis Neries regioninio parko teritorijos apylinkėmis, pasidžiaugėme buvimu gamtoje:  stebėjome Neries regioninio parko gamtos grožybes, prisilietėme prie senųjų papročių ir amatų, pajutome piliakalniuose vykusių istorinių žygdarbių drąsą. Žygis padėjo sudominti ir suvienyti moksleivius, skatino jų smalsumą, norą savarankiškai priimti sprendimus, prisiimti atsakomybę už grupę, lavino kitus emocinius bei socialinius gebėjimus. Žygio pabaigoje visi dalyviai gavo Žygeivio diplomus bei medalius.

                 Grįždami pilni įspūdžių iš žygio, bet dar nepavargę, nusprendėme apžiūrėti kultūrinį Kernavės rezervatą – tai  5 piliakalnių kompleksas liudijantis turtingą Lietuvos krašto istoriją. 

                 Iš kelionės mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir užsibrėžę tikslą: toliau žygiuoti, patirti nuotykių ir susipažinti su savo krašto gamta ir istorija.

JPR būrelio vadovė Rasa Kelpšienė

 
  SVEČIUOSE  PAS  LAUMĘ

                  Nepatikėsite, trečiokai svečiavosi pas tikrą Laumę. Judumo savaitės metu jie nuvyko į Mūšos tyrelio pelkę, Žagarės regioniniame parke. Žygiuodami pažintiniu taku, susitiko tyrelio Laumę. Ji buvo gera, papasakojo vaikams apie pelkę, pasiklydusią raiste mergaitę, paaiškino, kaip atsirado Miknaičių ežeras, supažindino su pelkėje augančiomis uogomis, gyvenančiais paukščiais ir žvėreliais.

Pažintiniu taku trečiokai žingsniavo net 7 km. Jų net ir lietutis neišgąsdino. Į gimnaziją vaikai grįžo pavargę, bet patenkinti.       

                                             3 kl. mokytoja Dacė Šimulionienė

  MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE PARODA

 

„GYVŪNIJOS PASAULYJE“

Šiaulių logopedinės mokyklos pradinukai į mūsų gimnazijos biblioteką atvežė piešinių parodą „Gyvūnijos pasaulyje“.  Šilti ir nuoširdūs vaikų piešiniai papuošė knygų lentynas. Parodos pažiūrėti, pasisemti idėjų  atėjo mokytojos Dacė ir Edita su savo mokiniais. Mokiniai ne tik apžiūrėjo kitos mokyklos pradinukų darbus, bet dar ir smagiai praleido laiką- pažiūrėjo Šiaulių logopedinės mokyklos mokinių koncerto ištraukas, minė mįsles , turėjo tyliojo skaitymo  užsiėmimą, kurio metu skaitė straipsnelius žurnaluose „Lututė“ apie gyvūnus, o paskui dalinosi su draugais, ką naujo sužinojo. Ačiū etikos mokytojui Nerijui Ostrauskui ir jo mokiniams už bendradarbiavimą.

  

„LIETUVOS LAISVĖS KOVŲ IR NETEKČIŲ ISTORIJA“ 2017 M. KONKURSO  LAUREATĖS

   Meškuičių gimnazijos mokinės Irmina Kvecytė ir Regina Rimkutė tapo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuoto konkurso „Lietuvos laisvės kovų ir netekčių istorija“ 2017 m. laureatėmis. II G klasės mokinės pristatė tiriamąjį darbą  „Laisvės paminklo istorija Meškuičiuose“, kuriame aprašė XX a. Meškuičių gyventojų kovas už laisvę.  Merginos buvo pakviestos į konkurso laureatų apdovanojimo šventę gegužės 05 d. Vilniuje.  Mokinės, kartu su jas lydinčia mokytoja Danute Navickiene, lankėsi   Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro muziejuje, Lietuvos Respublikos Seime. Vilniaus mokytojų namuose vyko iškilminga šventė, kurioje koncertavo Dainų dainelės laureatai, aktorius ir dainininkas Giedrius Arbačiauskas, laureatus sveikino žymūs Lietuvos politikai ir visuomenininkai.  Meškuičių gimnazijos II G klasės mokinės  Irmina Kvecytė  ir Regina Rimkutė  buvo apdovanotos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro diplomais, atminimo dovanėlėmis.   

 

 

 

 

Istorijos mokytoja Rosita Serpauskienė                

  KONFERENCIJA „PAŽINKIME SAVO KRAŠTĄ“

                  Meškuičių gimnazijoje balandžio 26 d. vyko tarptautinė mokinių ir mokytojų integruota socialinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų konferencija „Pažinkime savo kraštą“. Tradicija tapusi gamtamokslinė konferencija išskirtinė tuo, jog pranešimai rengiami anglų kalba.

                 Kiekvieną kartą čia dalyvauja ir užsieniečių. Šiemet gimnazijoje lankėsi ir brandžius pranešimus pristatė iš kaimyninės Latvijos Garkalnės mokyklos atvykę trys mokiniai, laimėję pirmąsias vietas savo mokykloje vykusiame tiriamųjų darbų konkurse.

Pasidžiaugėme svečių iš kaimyninio Radviliškio rajono pranešimais. Šeduvos gimnazijos mokiniai parengė „Kelionę po Daugyvenės kraštą“. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai, kasmet mus aplankantys, atvežė pranešimus „Orchidėjos šalia mūsų“, „Baa baa black sheep“, „Tytuvėnai – mūsų vasaros nuotykių kraštas“. Konferencijoje dalyvavo gausus būrys pranešėjų iš Šiaulių rajono mokyklų. Naisių mokykla nudžiugino stendiniu pranešimu „Praeities duris pravėrus“. Kužių gimnazija pristatė mokinių sukurtą filmą „Ką mena Rusteikų dvaro ąžuolas“, pranešimą „Šiaulių rajono Kužių seniūnijos bendruomenė“; Aukštelkės mokyklos mokiniai – „Mano kraštas – mano namai“. Daugiausia pranešimų pristatė Meškuičių gimnazistai: iš matematikos, chemijos, istorijos, archeologijos sričių.

Konferencijos dalyviai supažindinti su gimnazijoje vykdomu tarptautiniu Erasmus+ projektu, kurio pagrindinis produktas – kuriama gamtamokslinė mokomoji svetainė „Interaktyviu pagrindu įgyjamos žinios“.

                 Gimnazijos mokinių prezidentė Laura Baškytė visus konferencijos dalyvius supažindino su gimnazijos veikla ir pasiekimais. Užsienio svečiai palydėti į muziejus gretimame Naisių kaime ir į Kryžių kalną.

                 Konferencijos pranešimus išanalizuosime ir panaudosime kaip mokomąją medžiagą būsimų brandos darbų kūrimui.

Genovaitė LIEPINIA, gimnazijos chemijos mokytoja

 RENGINYS “SURASK VELYKINĮ MARGUTĮ”                 Balandžio 18 d. gimnazijoje vyko renginys "Surask Velykinį margutį". 5-8 klasių moksleiviai atliko užduotis lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis bei daugiau sužinojo apie Atvelykio papročius Lietuvoje. Mokyklos direktorė J. Jankauskienė įteikė komandoms padėkos raštus už gerai atliktas užduotis ir puikų komandinį darbą.

 LINKSMOS  VAIKŲ  VELYKĖLĖS

                 Pradinių klasių folkloro būrelio nariai pradinukus pakvietė į Vaikų Velykėlių šventę. Vaikai tarsi margučiai ridinėjosi salėje ant grindų, šoko, dainavo, žaidė senovinius žaidimus, surengė margučių parodėlę. Daugiausia emocijų vaikams suteikė žaidimas ,,Ganau  aveles“. Nuo senų laikų, kad būtų stiprūs ir sveiki, vaikai per Velykėles supdavosi. Todėl ir mes vieni kitus ant rankų linksmai pasupome. Popietės pabaigoje nusifotografavome prie vyresniųjų klasių išmarginto margučio. Per Velykėles vaikams leidžiama ,,lakstyti kartu su vėjais“, mes taip ir padarėme.

 Folkloro būrelio vadovė      Dacė Šimulionienė

  TARPTAUTINĖ VAIKIŠKOS KNYGOS DIENA

                 Knyga – tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja. (A. Debruselis).

                 Tarptautinė vaikiškos knygos diena švenčiama kartu su garsaus pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimimo diena- balandžio 2 dieną.

                 Meškuičių gimnazijos bibliotekoje pradinių klasių mokinių laukė pačios gražiausios vaikiškos knygos, pažintis su pasakininku H. K. Andersenu ir linksmos užduotys.

 

SVEČIAVOSI BŪSIMIEJI MOKINUKAI

                  Meškuičių gimnazijoje balandžio 6d., kai abiturientai jau laikė lietuvių k. kalbėjimo įskaitą,  svečiavosi būsimieji mokinukai – Meškuičių lopšelio-darželio „Smalsučių” grupės vaikai. Juos atlydėjo priešmokyklinio ugdymo mokytoja I.Vrubliauskienė ir jos padėjėja B.Bagvilienė.

                 Priešmokyklinės grupės ugdytiniai kartu sau savo mokytojomis vykdo projektinę veiklą ,,Tėveliai - ugdymo proceso dalyviai". Kadangi „Smalsučių“ grupės ugdytinės Brigitos mama dirba gimnazijoje anglų k. mokytoja, smalsučiai buvo pakviesti į anglų kalbos pamokėlę, kurios metu susipažino su meškučiu Tedžiu, prisistatė jam angliškai, taip pat angliškai skaičiavo, vardino spalvas, dainavo daineles. Meškutis Tedis kartu su mokytoja labai džiaugėsi, kad vaikai jau dabar moka daug angliškų žodžių, daug ką supranta ir patys gali pasakyti.

                 Po pamokos vaikai buvo pakviesti pakeliauti po mokyklą. Aktų salėje gimnazijos komanda ,,Teisingumo kalviai" ruošėsi teisinių žinių konkursui ,,Temidė". „Smalsučiai“ pažiūrėjo jų meninės programos generalinę repeticiją ir labai gerai įvertino pasirodymą. Pasirodo, priešmokyklinukai yra tikri ekspertai – „Teisingumo kalviai“ iš konkurso grįžo laimėję I-ąją vietą!

                 Priešmokyklinukai aplankė ir  ketvirtokus bei savo būsimąją pirmąją mokytoją I.Tiknienę. Vaikai perskaitė ketvirtokų lietuvių k. vadovėlio pavadinimą, pratybų sąsiuvinyje atrado Lietuvos žemėlapį bei vėliavą, apžiūrėjo vadovėlius, kabinetą ir susitarė su būsimąja mokytoja dar kartą susitikti ir ilgiau pabendrauti, geriau susipažinti. 

                 Vaikai taip pat apžiūrėjo gimnaziją baigusių abiturientų laidų fotografijų galeriją, gimnazistų akademinius, meninius bei sportinius laimėjimus liudijančius raštus, mokinių piešinių parodą. Bibliotekoje ir skaitykloje priešmokyklinukai susitiko su mokytojomis S.Valčikiene bei K.Dagiene. Jie klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos apie madingą krokodilą, ieškojo pažįstamų raidžių, minė mįsles, vartė knygeles.  Po to Brigitos tėtis, mokytojas G.Razanovas, pakvietė vaikus į informacinių technologijų kabinetą apžiūrėti kompiuterių.

                 „Smalsučių“ grupės ugdytinius sudomino visai neseniai gimnazijoje atidarytas „Knygų mainų“ kampelis. Vaikai smalsiai vartė knygeles ir išsirinko tas, kurias norėjo perskaityti grupėje ar namuose. Kai ateis į mokyklą, atneš į šį kampelį savo knygelių.

                 Po visos veiklos priešmokyklinukai sakė, jog jiems viskas patiko, kad jie nori dar dalyvauti pamokoje ir mokytis. Labai smagu buvo tai girdėti! Vaikų smalsumas, noras ir jau turimos žinios rodo, kad jie tikrai bus šaunūs mokiniai. Labai laukiame jų mūsų gimnazijoje.                                  

                                                    Anglų k. mokytoja I.Razanovienė

,,PI“ DIENA MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE

                 Kovo 14 dieną švenčiama tarptautinė skaičiaus π (pi) diena. Kodėl? Tai bandė išsiaiškinti 6 -12 klasių mokiniai.

                 Matematikos ir fizikos fanai šią dieną švenčia prisimindami iracionalų skaičių 3,14. ,,Pi“ yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Ši konstanta geriausiai užrašoma dviejų sveikųjų skaičių santykiu, nes kitaip ją reikia apvalinti. Konstanta yra žymima raide π, nes graikų kalba „περιφέρεια“ reiškia ,,apskritimą“. Manoma, kad Senovės Graikijos matematikas ir išradėjas Archimedas yra pirmasis, kuriam pavyko apskaičiuoti π. Vienas iš būdų švęsti ,,P“ dieną - valgyti pyragus ir dėvėti su šia konstanta siejamą atributiką. Tokį šios dienos paminėjimą prieš beveik 30 metų suorganizavo fizikas Larry Shaw.

Mokiniai prisiminė, kad skaičius π naudojamas apskaičiuoti apskritimo ilgį, skritulio plotą, išpjovos lanko ilgį, išpjovos plotą, kampus.

                 Vėliau mokiniai bandė įsiminti kuo daugiau skaičių po kablelio. Tam buvo skirtos 3 minutės. Konstantinas Rimkus, 6 klasės mokinys, įsiminė 21 skaičių, 8 klasės mokiniai Kostas Dagys ir Nojus Areliūnas įsiminė po 25 skaičius.

                 Na, ir kaipgi be pyragų? Visi norintieji galėjo pabandyti per minutę suvalgyti tris sausainius. Atrodžiusi lengva užduotis buvo neįveikiama.

                 Taigi ši trumputė 10 minučių įvadinė užduotis prieš pamoką sukėlė entuziazmą, smagias patirtis, kurios padėjo įsiminti anksčiau įgytas žinias.

 Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos vyr. mokytoja Dalia Šniukaitė.

 

 

   ŠIAULIŲ R. MOKYKLŲ GIMTOSIOS IR UŽSIENIO KALBŲ FESTIVALIS „MUZIKA – FĖJA“,

 

                  Muzika – tai kalba, kurią visi supranta, muzika – tai fėja, kuri visus užburia. Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas. (Kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis)

                 2017 m. kovo 24 d. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose nuskambėjo tradicinis, Naisių mokyklos organizuotas Šiaulių r. mokyklų gimtosios ir užsienio kalbų festivalis „Muzika – fėja“, sukvietęs 17 kolektyvų. Mūsų mokyklai atstovavo net 3 kolektyvai, juos paruošė muzikos mokytoja metodininkė Kristina Daukšaitė. Dainą „Pasakų šalis“ vokiečių kalba dainavo Piragytė M., Šidlauskaitė U., Sereikaitė G.(mokytoja V. Ratkevičienė). Dainą „Vėjas man pasakė“ atliko Batavičiūtė R., Riukaitė G., Balandytė L., Šidlauskaitė U., Sereikaitė G., Urbonavičiūtė S., Piragytė M., Kniuraitė R., Kvecytė I. (vadovė K. Daukšaitė). Daugiausiai aplodismentų sulaukė vyresniųjų mokinių ansamblis, atlikęs dainą „Заходи ко мне в гости“ : Baškytė L., Kozlovas D.,  Vaitkutė D., Jakučionytė L., Kozlovaitė G., Gylys P., Štitilytė I., Balčiūtė D., Dovidaitytė A., Višnarauskaitė S., Kaminskaitė K. (mokytoja V. Tenienė).

  AKCIJA  „INKILAI PAUKŠČIAMS“

        Akcija „Inkilai paukščiams“ pradėta sausio mėnesį. Per technologijų pamokas, 6 klasės berniukai, padedami technologijų mokytojo, susipažino su inkilų gamybos ypatumais. Norint pagaminti geros kokybės inkilus, reikia nemažai geros kokybės medienos. Labai malonu, kad mediena aprūpino Konstantino Rimkaus tėtis Vidūnas Rimkus. Vaikinai kibo į darbą. Stropiausiai dirbo Konstantinas Rimkus ir Gabrielius Kyba.

        Su varnėnų gyvenimu ir inkilų priežiūra supažindino biologijos mokytoja E. Valuntienė. Mokiniai prisiminė, kokiose vietose derėtų kelti inkilus, kad jie turi būti keliami tušti, kokiame aukštyje reikia juos kabinti. Mokytojas P. Bubelis supažindino su inkilų tvirtinimo taisyklėmis.  

Kovo 10 dieną 5-6 klasių berniukai, padedami mokytojų E. Valuntienės ir P. Bubelio, prie mokyklos įkėlė inkilus. Ta diena buvo pasirinkta neatsitiktinai todėl, kad nuo senovės buvo švenčiamas paukščių parskridimas. Kovo 10-ąją tradiciškai minima 40-ties paukščių diena.
Mokiniai ir toliau tęs pradėtą akciją. Domėsis paukščiais ir stebės inkilus. Rudenį juos išvalys, kai paukšteliai paliks gimtuosius namus.  

                                                                                                            P.  Bubelis  ir E.Valuntienė

ETNINĖS KULTŪROS RENGINYS,

SKIRTAS KOVO 11-OSIOS ŠVENTEI PAMINĖTI

,,SENOLIŲ  KRAITELĖ“ 

    Mano kraičio skryniadidelė.                                                                 Tu man  davei ją, žalias kloni,                                                                Stovi mano skrynia ir žaliuoja                                                               Stovi mano skrynia ir dainuoja. 

         Kovo devintą dieną Meškuičių gimnazijoje vyko etninės kultūros renginys ,,Senolių kraitelė“, skirtas nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jame svečiavosi Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė, gydytoja Miglutė Gerdaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, Meškuičių seniūnės pavaduotoja Virginija Remeikienė, Meškuičių lopšelio darželio direktorė Sigita Užkuraitienė, Meškuičių kultūros centro direktorė Loreta Morkūnienė.

  Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė, gydytoja Miglutė Gerdaitytė pasidalijo išgyventu Kovo 11-osios vėlyvo vakaro džiaugsmu, Sausio 13-osios ašaromis bei nerimu, prisiminimais apie visų deputatų vienybę, nepamirštamas pučo dienas ir naktis,

         Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius pasveikino visus su švente ir palinkėjo   gyventi  taip, kad mūsų žingsnius lydėtų tik tiesa.

          Mūsų kraičio skrynia buvo tikrai kupina dainų, šokių ir pasakojmų: antros klasės mokiniai padovanojo šokį ,,Šiaučiukas“, trečiokai- ,, Anoj pusėj putino“, penktokai-,,Malūnėlį“, ketvirtos G klasės mokiniai-,,Gyvatarą“. Šeštokai ne tik atliko dainą „Balnokit ,broliai, žirgus“, bet ją ir inscenizavo. Visiems labai patiko  antros klasės mokinio  Luko Dargužo pasekta pasaka „Vilko kailiniai“. Dzūkiškai prabilo penktos klasės mokinė Katažyna Vagrytė papasakojusi juokingą istoriją „Žmogus ir varlės“. Septintos klasės mokinys Dovydas Barškėtis padeklamavo lietuvių liaudies pasakėčią ,,Meška ,vilkas ir lapė“. Ketvirtos klasės mokinių ansamblis atliko dainą „Muzika“.

        Visas skrynios dovanas 8 klasės mokiniai gražiai įpynė į savo montažus: „Kraičio skrynia“, „Prašymas ar padėka“ ir „Trispalvė“.

        Jau tryliktą kartą Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė, gydytoja Miglutė Gerdaitytė įteikė savo įsteigtą premiją ir dovanas pilietiškiausiam gimnazijos mokiniui. Šiais metais buvo išrinkta IVG klasės mokinė Sigita Višnarauskaitė, nominacija jai skirta už aktyvią veiklą gimnazijos mokinių taryboje ir sėkmingą įstaigos atstovavimą Lietuvos moksleivių sąjungoje, už originalias idėjas organizuojant mokyklos renginius ir už gebėjimą gerais darbais įprasminti kasdienybę.

       Ir nekyla abejonių, kad mūsų gimnazijos mokiniai šias tris spalvas širdyse neš visą savo gyvenimą. Neš taip, kaip nešama Meilė, Tikėjimas ir Viltis…

Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Šniukaitė. 

 

  KONFERENCIJA ,,AMATŲ MUGĖ“

                 Kovo 9 d. į Meškuičių gimnaziją sugužėjo būrys pradinukų. Vyko respublikinė mokinių pažintinė konferencija ,,Amatų mugė“. Atvyko vaikučiai iš Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos, Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos ir Šiaulių r. Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų pagrindinės mokyklos.

                 Konferencijoje dalyvius pasitiko gimnazijos pradinukų folklorinio būrelio nariai, visi drauge prisiminė senovinius amatus. Pirmoje renginio dalyje mokinukai pristatė savo paruoštus amatus, supažindino su jais. Antroje dalyje – visi darbavosi praktiškai. Vaikai susidomėję stebėjo atliekamus  medžio darbus. Kai kurie net pabandė išsidrožti medinį šaukštą. Noriai iš siūlų vijosi apyrankes, virveles, gaminosi lėlytes, audė skirtukus knygoms. Velykų šventėms vaikai pasigamino suvenyrus iš molio, susipažino su kiaušinių marginimo raštais. Pradinukams patiko pasigaminti žaisliukus ,,vilkelius“, smagiai pažaidė su mediniais suktukais. Kantriausieji mokėsi gaminti Užgavėnių kaukes. Renginio metu vaikai susipažino su gimnazijos etnografinio muziejaus ekspozicija.

                 Praktinė konferencija vaikams neprailgo. Jie smagiai darbavosi, praktiškai susipažino su senoviniais amatais. Suprato, kad senovinius amatus galima atlikti ir šiuolaikiškomis priemonėmis. Taigi, nepamirškite patarlės ,,Akys - baisininkės, rankos – darbininkės“.

 Pradinių klasių mokytojos D. Šimulionienė ir E. Vilčiauskienė

 

 

PRADINUKAI  IŠVARĖ  ŽIEMĄ

                 Antradienį,  iš pat ankstyvo ryto, pradinukai ruošėsi Užgavėnių šventei. Pasigamino kaukes ir Mores, apsirėdė skarmalais, išsipaišė veidus  ir sugužėjo į gimnazijos kiemelį.

                    Žiemą persirengėliai varė triukšmingai: žaidė žaidimus, lenktyniavo estafetėse, šoko, dainavo. Daugiausia vaikų emocijų sukėlė Lašininio ir Kanapinio kova. Žinoma, nugalėjo Kanapinis, tad mes sulauksime ankstyvo pavasario. Nors pradinukų pasigamintos Morės buvo gražios ir linksmos, jas teko sudeginti lauže. Šventės pabaigoje dalyviai vaišinosi Užgavėnių blynais, gėrė kvapnią arbatą. Pasilinksminę, pasivaišinę ir palinkėję vieni kitiems gerų metų, persirengėliai išdūmė į miestelį kieminėti.

                                       Mokytoja Dacė Šimulionienė

 

 

KONFERENCIJA „LIETUVOS LAISVĖS KOVOS“

                 Laisvė – pirmasis  žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę.

                 Lietuvių tautai nuolat reikėjo kovoti dėl nepriklausomybės. Šimtmečius trukę karai su kryžiuočiais, rytų kaimynais, XIX a. sukilimai, partizaninis judėjimas, sausio 13-osios įvykiai – tai didžiulės žuvusiųjų aukos, siekiant išsaugoti mūsų laisvę.

                 2017-ųjų metų vasario 22-ą dieną Meškuičių gimnazijoje vyko laisvės gynėjams atminti skirta konferencija „Lietuvos laisvės kovos“. Renginyje dalyvavo Šiaulių rajono mokiniai bei mokytojai, svečiavosi ir 1991 metų sausio 13-osios laisvės gynėjas bei Lietuvos kariuomenės savanoris Saulius Pocius.

                 Moksleivių darbai apėmė labai platų Lietuvos istorijos laikotarpį: nuo XIII iki pat XX amžiaus: Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos mokiniai atliko meninę kompoziciją apie kovas su kryžiuočiais, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos penktokai ir šeštokai papasakojo apie visai netoli Meškučių vykusį Saulės mūšį. Bubių mokyklos atstovai taip pat parodė meninę kompoziciją – pranešimu ir daina jie pristatė savo miestelio pasididžiavimą – Bubių piliakalnį. Svečiai iš Kužių paruošė pranešimą apie Feliksą Šemetą, kartu su broliais sukūrusį būrį kovai prieš bermontininkus.  Naisių mokyklos moksleivis E. Balsys atliko liaudies  dainą „Oi sakalėli“, o jo bendramokslis Benas Vaitiekūnas  papasakojo apie Lietuvos partizanų Prisikėlimo apygardos veiklą. Apie partizaninį judėjimą pristatymą parengė ir mokiniai iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos – jie skaitė artimiesiems skirtus partizanų laiškus. Meškučių gimnazijos ansamblis atliko visų labai mėgstamą dainą „Rudens naktis sustojo“, o viešnios iš Gruzdžių mokyklos padainavo M. Mikutavičiaus hitą „Aš tikrai myliu Lietuvą“ bei išanalizavo  šios dainos žodžių reikšmę. Paskutinis pristatymas – Meškuičių gimnazijos mokinių Reginos Rimkutės ir Irminos Kvecytės filmukas apie Meškuičių apylinkės gyventojus, prisidėjusius prie Lietuvos laisvės pasiekimo. Renginio pabaigoje žodį tarė Saulius Pocius - jis džiaugėsi mokinių darbais ir tuo, kad jaunimas neužmiršta Lietuvos istorijos. Konferenciją vedė ir rūpinosi jos įgarsinimu II G kl. mokiniai Laura Baškytė, Ligija Jakučionytė ir Karolis Švalkūnas.

                 Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes prarasdamas laisvę asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Mūsų tautiečiai iškovojo Lietuvos nepriklausomybę, na, o mes, dabartinės ir ateities kartos, turime ją saugoti ir branginti. Juk netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti.

 

 II G kl. mokinė Irmina Kvecytė.

 “PRAMOGŲ ALĖJA” MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE

                 Meškuičių gimnazijoje  2017-01-27 d. vyko renginys “Pramogų alėja”. Jame dalyvavo įvairių klasių mokiniai. Į renginį atvyko svečių iš kaimyninių mokyklų: Gruzdžių gimnazijos, Kužių gimnazijos bei Kuršėnų Pavenčių mokyklos. Šis renginys buvo seminaro “Mokinių įtraukimas į prevencinę veiklą” tęsinys, kuriame vyko namų darbų įvertinimas. Meškuičių gimnaziją atstovaujančių mokinių dar laukia apsilankymai Gruzdžių, Kužių, Pavenčių mokyklose, nes renginys - tęstinis. Veiklos organizavimui vadovavo II G klasės mokinės: Laura Baškytė, Ligija Jakučionytė, Gabrielė Kozlovaitė. Meškuičių gimnazijos mokiniai nustebino mokytojus savo išradingumu ir savarankiškumu.

                 Renginio metu vyko “Protmūšis” , kuriame dalyvavo ne tik svečiai ir gimnazijos mokiniai, bet ir Meškuičių gyventojai, bendruomenės nariai. Daugiausiai taškų pelnė Meškuičių bendruomenės “Senjorų“ komanda.

                  Iki paryčių mokiniai buvo aktyviai užimti. Vyko veiklos alėjose : Kužių gimnazistų “Žydrasis ekranas”, čia mokiniai „įsikūnijo“ į įvairiausius personažus ir parodė savo aktorystės sugebėjimus. Gruzdžių gimnazistų “Foto-studija”, ši alėja buvo pilna modelių, norinčių įsiamžinti su šaunia atributika. Pavenčių mokyklos “Žaidimų kambarys”, čia dalyviai sužinojo įvairiausių žaidimų ir smagiai praleido laiką. Na ir Meškuičių gimnazijos “Meditacijos kambarys”. Ši alėja buvo paskutinioji, joje mokiniai galėjo atsipalaiduoti, išsipasakoti mintis ir mėgautis masažu ir jaukia atmosfera.

                 Po alėjų prasidėjo įvairios veiklos aktų salėje: šokiai - “Just dance” (ir ne tik),  karaoke, įvairūs žaidimai, kino filmų peržiūra.

Tačiau aktų salėje neužsibuvome ir keliavome į sporto salę, kurioje vyko “Linksmosios estafetės, tinklinis, aktyvūs žaidimai.

                 Renginio pabaigoje raštu įvyko anoniminė refleksija. Perskaičius informaciją paaiškėjo, kad renginiu 100% patenkinti buvo ir mokiniai ir mokytojai. Mokiniai buvo patenkinti labai nuoširdžiu ir draugišku bendravimu, įdomiomis veiklomis, dalyvių aktyvumu. Rašė, kad norėtų jog renginys gimnazijoje taptų tradiciniu. Dalyviai pastebėjo Organizatorių neeilinius gabumus rengiant šį renginį.

                 `Dėkojame rėmėjams: LRS narei Rimai Baškienei, Pc “Kubo” skyriaus UAB “Lupra”, UAB kepyklėlei “Cimonija“ ,  Meškuitiečiams: S. D. Aukščioniams, J. A. Pelakauskams, R. B. Domarkams, J. L. Kaučikams, V. R. Serpauskams.

Organizatorės taipogi labai džiaugiasi ir dėkoja visiems, į „Pramogų Alėją“ atvykusiems, dalyviams!

Laura Baškytė

   RAJONINĖ MOKINIŲ KONFERENCIJA “ĮVAIRŪS ANGLŲ KALBOS MOKYMOSI BŪDAI”

 

                  Gruodžio 2-ą dieną Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko kasmetine jau spėjusi tapti anglų kalbos konferencija "Įvairūs anglų kalbos mokymosi būdai", kurioje šį kartą dalyvavo trys Meškuičių gimnazijos mokiniai - IIG klasės mokinės Irmina Kvecytė ir Regina Rimkutė, su pranešimu "Use your Hobbies to Improve your English Skills" („Panaudokite savo pomėgius tobulindami anglų kalbos įgūdžius”) ir šeštokas Konstantinas Rimkus, kuris pristatė paruoštas pateiktis pavadinimu "The Ways of Learning English" („Anglų k. mokymosi būdai“).

                 Po trumpo konferencijos atidarymo, kurio metu gimnazijos direktorius A.Jokubauskas angliškai pasakė sveikinimo kalbą, o gimnazistai angliškai padainavo, konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į dvi darbo grupes - mes, gimnazistai, pristatinėjome savo pranešimus viename kabinete, o mažesnieji mokiniai - kitame. Išklausėme tikrai įdomių pristatymų, sužinojome, kad anglų kalbą galima mokytis ir naudojant įvairias linksmas programėles telefonuose ar kompiuteriuose.

                 Dalyvaudami  pasisėmėme įvairiausių žinių, o tuo pačiu patobulinome ne vien tik anglų kalbos įgūdžius, tačiau ir viešojo kalbėjimo - nugalėjome jaudulį kalbėti prieš publiką. Konferencijos pabaigoje visi dalyviai tradiciškai buvo apdovanoti spalvingais sertifikatais bei saldžiomis dovanėlėmis.

                                              IIG kl. mokinė R.Rimkutė

INTEGRUOTŲ PAMOKŲ SAVAITĖ

"STEBUKLINGI ŽIEMOS RAŠTAI"

Sūkuriuotom gėlėm, pasiklydusiais paukščiais,
Nepaeinančiais, griūnančiais sniego kalnais
Apsitvėrė žiema, – neįžiūrimais aukščiais,
Nepagaunamais, alpstančiais tonais švelniais...

                                                                   Henrikas Radauskas „Žiemos daina“

`                Š.m. gruodžio 12-16 dienomis Meškuičių gimnazijoje vyko jau tradicija tapusios integruotų pamokų dienos. Integruotas mokymas skatina motyvaciją, vaikų kūrybiškumą, tobulinami gyvenimo įgūdžiai, ugdomos bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, tolerancija vienas kitam. Moksleiviai mokosi analizuoti, lyginti, sujungti žinias į visumą.

                 Pravestos integruotos pamokos:

Integruota fizikos ir lietuvių kalbos pamoka "Žiemos stebuklas - snaigė". 6 klasė. L. Sarpauskienė ir A. Gendvilienė.

Integruota muzikos ir tikybos pamoka "Muzikinė Kalėdinė pasaka". 4 klasė.  K. Daukšaitė ir D. Navickienė.

Integruota anglų kalbos ir kūno kultūros pamoka „Žiemos žaidimai“. 5 klasė. R. Savickienė,  J. Bučnienė.

Integruota istorijos ir technologijų pamoka "Šv. Kalėdų simboliai". III G  klasė. R. Serpauskienė ir P. Bubelis.

Integruota fizikos ir rusų k. pamoka "Kai žemė apsigaubia sniegu". IIG klasė. A.Gendvilienė, V. Tenienė.

 Integruota lietuvių k. pamoka “Skaitymo ir rašybos įgūdžių lavinimas žiemos sūkūry”. IG kl. IIgr.  J. Ratkutė, E. Petravičienė.

 Integruota rusų k. ir dailės pamoka “Kalėdinis atvirukas pasakoja…”. 6 klasė. V. Tenienė, I. Galkauskaitė-Tenienė.

 Integruota informacinių technologijų ir lietuvių k. pamoka “Kalėdinis sveikinimas”. 5 klasė. L. Andruškaitė  ir T. Jokubaitienė.

Integruota matematikos ir technologijų pamoka 6 klasei ,,Geometrinės figūros ornamentuose" . 6 klasė. J. Meškauskienė ir J. Šlitė.

 Integruota chemijos ir  anglų kalbos pamoka ”Rūgštieji krituliai” IIG klasė. G. Liepinia ir  I. Razanovienė.

Integruota rusų k. ir kūno kultūros pamoka. “Važiuojam pas Kalėdų Senį”. 7 klasė. V. Tenienė ir V. Tenys.

Integruota tiriamųjų darbų ir neformaliojo ugdymo pamoka “Žiemos kelias”. 5 klasė. A. Gendvilienė ir V. Tenienė.

Integruota dalykinė išvyka į Šiaulius. N. Ostrauskas ir A. Gendvilienė.

Integruota matematikos ir ekonomikos-verslumo pamoka “Kalėdinės prekybos marketingas”. IVG klasė. D. Šniukaitė ir R. Kelpšienė.

Integruotą pilietinio  ir karjeros ugdymo pamoka “Geras žmogus- ne profesija?”. IIG klasė. R. Kelpšienė, K. Dagienė.

Integruotą geografijos ir karjeros ugdymo pamoka “Šaltis- profesija ir gamtos reiškinys?”. 8 klasė. R. Kelpšienė, K. Dagienė. Pirmadienis.

Integruota gamtos pažinimo ir dailės pamoka “Kaip atsiranda snaigė?”. 4 klasė. I. Tiknienė.

Integruota kūno kultūros ir anglų k. pamoka “Olimpinės žaidynės”. IIIG klasė. P. Vaitkus ir J. Bučnienė.

Integruota istorijos ir vokiečių kalbos pamoka "Šv. Kalėdų simboliai". 6,7 klasės. R. Serpauskienė  ir V. Ratkevičienė.

Integruota istorijos ir vokiečių kalbos pamoka IIG kl. "Šv. Kalėdų papročiai". IIG klasė. R. Serpauskienė  ir V. Ratkevičienė.

Integruota vokiečių kalbos ir  dailės pamoka "Vienas, du - žiemos taku". 2 klasė. V. Ratkevičienė, D. Šimulionienė.

 Vokiečių kalbos mokytoja V. Ratkevičienė

   PADĖKOS VAKARAS

Jaukią gruodžio 13 d. popietę Meškuičių gimnazijoje atgijo akimis nematoma ir rankomis nepaliečiama, tačiau rūpestingumo, džiaugsmo ir šilumos skraiste apgaubianti šv. Kalėdų dvasia, per trapų žiemos sniegą nuvedusi mokyklos ir miestelio bendruomenę prie žmogiškumo ir gėrio ištakų... Tądien mūsų sielos pakilo aukščiau ribų, kurias esame nusistatę kasdienybėje. Tądien tarsi atsiplėšėm nuo žemės ir nors trumpam pavirtom angelais, gebančiais pažinti vertingiausią Dievo dovaną: prasmingą ir taikų buvimą drauge... Tądien mokykla sukvietė savo draugus į Padėkos vakarą. Ačiū, mielieji, kad esate šalia... Ačiū už moralinį palaikymą, finansinę paramą... Ačiū už pasitikėjimą ir tikėjimą mumis...

 PRADINUKŲ EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS - NUSIPINKIME ADVENTINĮ VAINIKĄ.

                  Adventas - susikaupimo ir laukimo metas. Nuo senų laikų žmonės pindavo Adventinius vainikus. Juos puošdavo kankorėžiais, džiovintais žolynais, uogomis. Vainiko viduryje uždegdavo 4 žvakes. Folkloro būrelio nariai ir jų mokytoja pakvietė pradinukus į edukacinį užsiėmimą - mokytis nusipinti Adventinį vainiką. Sugužėjo didžiulis būrys vaikučių. Jie noriai pynė vainikus, juos puošė, padėjo vieni kitiems. Dirbti būryje įdomiau ir lengviau. 

 

Folkloro būrelio vadovė  Dacė Šimulionienė

 ŠIAULIŲ RAJONO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIS KONKURSAS ,,SEKU SEKU PASAKĄ".

Lapkričio 24 d. Kužiuose vyko Šiaulių rajono pradinių klasių mokinių kūrybinis konkursas ,,Seku seku pasaką". Mūsų gimnazijai atstovavo pirmokė  Justė Andrijauskaitė, 2 kl. mokinys Lukas Dargužas ir ketvirtokė Urtė Valčikaitė. Vaikai pasakas sekė sklandžiai, puikiai pamėgdžiojo veikėjų balsus, todėl buvo maloniai įvertinti komisijos. Savo amžiaus tarpe  Justė užėmė 3 vietą, o Lukas ir Urtė 2-as vietas. Sveikiname pasakorius ir džiaugiamės jų sėkme.

 

Mokytoja Dacė Šimulionienė

 MAŽIEJI MEŠKUITIEČIAI DALYVAVO ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖJE

                  Meškuičių gimnazijos bei viešosios bibliotekos darbuotojos   V. Briedienė, K. Dagienė ir R. Savickienė gimnazijoje mokiniams surengė skaitymus Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose. Šiemet  švenčiama skaitymo  dvidešimties metų sukaktis. Projektą Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras.

                 Šių 2016-ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema yra Ateitis Šiaurės šalyse, Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome.

                 StianoHūlės (Stian Hole) „Garmano vasarą“  penktokai su bibliotekininkėmis skaitė balsu ir rolėmis. Tai knyga apie berniuką Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Pas Garmaną svečiuojasi trys senos tetulės, ir paaiškėja, kad toli gražu paaiškėja, kad ne vien vaikai turi rūpesčių dėl savo ateities.

                 Vaikai, išklausę „Garmano vasarą“, suskubo dalintis savo prisiminimais, išgyvenimais, baimėmis, džiaugsmais prieš jiems patiems pradedant lankyti mokyklą. Taip pat bandė įsivaizduoti, kokie norėtų būti jie užaugę. Netrukus įsivyravo diskusija, kurios metu mokiniai dalijosi svajonėmis, savo ateities vizijomis.  Bibliotekos darbuotoja R. Savickienė skaitytojams padovanojo riešutų, linkėdama, kad visiems svajonės išsipildytų. Ir niekada nebijokime leistis į naujas literatūrines patirtis.

Vilma Briedienė, Regina Savickienė, Kristina Dagienė

 VERTIMŲ KONKURSAS

 

                 Spalio 28d. Meškuičių gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs vertimų konkursas. Konkurse dalyvavo 5 - IIIG kl. mokiniai. Dvidešimt konkurso dalyvių vertė tekstus iš anglų, rusų bei vokiečių kalbų. Mokiniai turėjo ne tik suprasti užsienio kalba parašytą tekstą, bet ir mokėti jo mintis perteikti taisyklinga lietuvių kalba. Geriausiai tekstus išvertusios IIG klasės mokinės Irmina Kvecytė ir Regina Rimkutė vertimo įgūdžius tobulins respublikiniame vertimų konkurse, kurį organizuoja Šiaulių universiteto socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto užsienio kalbų studijų katedra kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga. Linkime joms kuo didžiausios sėkmės!                                                                                                                          Anglų k. mokytoja I.Razanovienė

 PIRMAS PENKTOKŲ ŽINGSNIS

                  Baigęs pradinę mokyklą, vaikas ateina mokytis į penktą klasę. Tą laiką galime vadinti perversmu vaiko gyvenime, kai viskas nežinoma, nedrąsu, neaišku.

                 Penktokai... Mokykla didelė, vaikų daug, mokytojai nepažįstami. Ko jie pareikalaus? Pirmieji du mėnesiai buvo sudėtingi, pareikalavę dirbti  didesniu krūviu, su skirtingais mokytojais, naujais dėstomais dalykais. Pasikeitė dienos ritmas, atsirado daugiau įvairių užsiėmimų, būrelių, renginių. Klasė nėra didelė - tik 13 mokinių, jie visi skirtingi savo charakteriu, ūgiu, socialiniais įgūdžiais, mokymosi motyvacija, bet kolektyvas yra draugiškas, geranoriškas, aktyvus ir atsakingas, atsinešęs daug vertybių iš pradinių klasių. Dalyvavome visuose mokyklos renginiuose, konkursuose, akcijose, sporto varžybose, stebėjome spektaklį Naisių kultūros centre, kuriame savo klasės tradicijas. Ištvėrę „krikštynų“ išbandymus (dėkojame šeštokams)ir Helovino baisumus (dėkojame septintokams), skatinami mokytojų ir palaikomi tėvelių, penktokai tvirtai žengia toliau sunkiu mokslo keliu. Palinkėkime jiems sėkmės!

                 Šaunuoliai penktokai! Auga graži Meškuičių gimnazijos laida!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasės vadovė V. Tenienė

   MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJA ŠVENČIA GIMTADIENĮ

                  “1938 metų spalio 30 iškilmingai atidaryti Meškuičių šešių skyrių pradžios mokyklos rūmai.” Tai - ištrauka iš 1938 metų respublikinio žurnalo “Tautos mokykla”. Būtent todėl spalio mėnesį Meškuičių gimnazija švenčia savo gimtadienį, tačiau pati pirmoji mokykla kunigo J. Gaudiešiaus iniciatyva buvo įkurta dar 1908 metais – nuo šios datos skaičiuojamas mūsų mokyklos amžius. Šiemet Meškuičių gimnazijai sukanka 108 metai.

   Norint paminėti šią mūsų mokyklai itin svarbią dieną buvo surengtas 5-IV G klasių mokinių protų mūšis “Meškuičių gimnazijai - 108 metai”. Renginį vedė II G kl. mokinė Laura Baškytė, o užduotis paruošė mokytojos Rasa Kelpšienė, Vilija Tenienė ir Rosita Serpauskienė.

Mokiniai atsakinėjo į įvairiausius trimis turais išskirstytus klausimus apie mokyklos istoriją bei dabartį, na o geriausiai sekėsi II G, I G ir 7 klasėms – šios komandos užėmė prizines vietas. Puikiai pasirodė ir kitos klasės, pademonstravusios savo ne ką menkesnes žinias, tačiau svarbiausia buvo tai, jog visi prisiminėme arba sužinojome daugybę svarbių bei įdomių faktų iš Meškuičių gimnazijos praeities.

VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS „Ö KAIP VOKIŠKAI?“

                  Spalio 20 d. visoje Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos dienos paminėjimo renginiai. Projekte, kurį iniciavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), dalyvavo ir Meškuičių gimnazijos moksleiviai.

                 Šeštokai ir septintokai mielai sutiko pabūti mokytojais ir pamokyti pirmokus vokiečių kalbos. Pamokėlės metu jie kartu dainavo, mokėsi žodžius žaisdami. Visi džiaugėsi dovanėlėmis, gautomis iš Goethe's instituto.

                  Pirmokai taip pat dalyvavo ir renginyje "Fokusai vaikams su Tobias Campoverde", kuris vyko Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje. Šou metu vaikai buvo supažindinami su vokiškais spalvų, kūno dalių, rūbų, gyvūnų pavadinimais, mandagumo žodeliais. Mago iš Vokietijos atliekami fokusai džiugino vaikus, stiprino pažinimo motyvaciją. 

      Vilma Ratkevičienė

    I G KLASĖS KRIKŠTYNOS

  Prabėgo pirmasis šių mokslo metų mėnuo: kone visi jau spėjome įsivažiuoti į iš po vasaros atostogų užklupusią rutiną, jau susipažinome su naujomis mokytojomis, o ir pripratome prie to, kad šiemet jau esame aukštesnėse klasėse.

                 Tiesa, buvo toks būrelis mokinių, kuriems visą rugsėjį teko gyventi it nežinioje – dienynas bei vadovėliai bylojo, kad jie jau IG klasės mokiniai, tačiau visi jautėsi lyg aštuntokai – juk dar nebuvo pakrikštyti, nedalyvavo toje iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu ir suteikiamas gimnazistų vardas. Bet ir mes, IIG, krikštatėvių klasė, ilgiau delsti nebegalėjome, tad vieną ketvirtadienį, apsiginklavę lipnia juosta bei dažais, įsiveržėme į biologijos kabinetą, poromis surišome ten jau laukusius mokinius, papuošėme jų veidus ir metėme pirmąjį iššūkį:  jie turėjo nukeliauti iki aktų salės iš trečiojo aukšto. Tai neatrodo labai sunku, tačiau tuomet, kai tave stebi visa mokykla, o ir viena koja surišta su kito bendraklasio, jau nebe taip paprasta, nors vis dėlto IG klasės mokiniai su šia užduotimi susidorojo gana neblogai. Tiesa, sekančioje jiems sekėsi šiek tiek prasčiau – ne visiems pavyko atsakyti į suktus klausimus apie mokyklą, auklėtoją, krikštatėvius, tad kaip bausmę už nepakankamą žinių kiekį teko gerti su meile dešimtokų paruoštą gėrimą. Esame gana dosnūs ir vaišingi žmonės, tad gamindami šį kokteilį nepagailėjome nei pipirų, nei sojos padažo, nei kolos. Kiek matėme, tokiu mūsų šedevru devintokai tikrai mėgavosi.

                 Kai visi atsigaivino mūsų kokteiliais, į salės vidurį pakvietėme klasės seniūną bei dvi jo pavaduotojas. Jie – svarbiausi klasėje, jie atsako už visus, todėl nusprendėme, kad ir šįkart gali garbingai priimti kančias už bendraklasius – guosdami, kad tai yra labai sveika plaukams, įkalbėjome trejetuką trenkti kiaušiniais sau į galvas.

                 Po paskutiniosios užduoties, ne tokių jau ir sudėtingų estafečių, devintokai ratu suklaupę prieš savo krikštatėvius prisiekė, kad gerbs tiek juos, tiek savo auklėtoją, nevartos keiksmažodžių bei vengs žalingų įpročių. Nesutikę su mūsų sugalvotais pažadais (Tiesą sakant, visi...) buvo papuošti dar ir miltais bei vandeniu.

                 Mokiniai salę paliko jau kaip oficialūs devintokai ir, esame tikri, kad po mūsų paruoštų (Ir IG klasės puikiai įveiktų) iššūkių, jie jau nebesijaudins dėl sunkumų, su kuriais susidurs būdami gimnazistais.

EUROPOS KALBŲ DIENOS RENGINYS

„MOKYKIS KALBŲ, KAD ATRASTUM NAUJĄ PASAULĮ“

                  Rugsėjo 27d. Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje įvyko renginys “Mokykis kalbų, kad atrastum naują pasaulį”, skirtas paminėti Europos kalbų dieną. Į renginį susirinko rajono bendrojo lavinimo mokyklų 6-9 klasių mokinių komandos iš Bazilionų mokyklos-daugiafunkcinio centro, Gilvyčių, Naisių ir Kuršėnų St. Anglickio mokyklų bei Kuršėnų L. Ivinskio ir Meškuičių gimnazijų. Prieš renginį IIIG kl. mokinė V. Piragytė visas komandas kvietė į foto sesiją prie mokinių ir technologijų mokytojos J.Šlitės pagamintos renginio sienos. Salėje visus sveikino dailės mokytojos I. Galkauskaitės – Tenienės ir jos mokinių įvairiomis kalbomis užrašyti žodžiai “Labas”. Į Europos kalbų dienos renginį susirinkusius mokinius pasveikino ir gerų įspūdžių bei sėkmės atliekant užduotis palinkėjo Šiaulių r. Švietimo centro direktorė D. Diktanienė ir Meškuičių gimnazijos direktorė J. Jankauskienė. 

                 Renginį pradėjo Meškuičių gimnazijos merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas mokytojos K. Daukšaitės. Merginos kvietė visus pasisveikinti įvairiomis kalbomis, dainuojant dainą “Hello to all the Children of the World”. Mokiniai, besimokantys rusų kalbos, padainavo rusiškai. Šie dainorėliai - Šiaulių rajono rusų dainos konkurso „Kalba – tai muzika“ prizininkai. Na, o 6 kl. mokiniai  prisiminė ir visiems padainavo latvišką dainą “Kur tu teci, gailiti mans?” Šią dainą mokiniai dar būdami ketvirtokai išmoko bendradarbiaudami su Latvijos respublikos Garkalnės vidurinės menų mokyklos mokiniais. Jie kartu dalyvavo Nordplus Junior projekte „Nauji horizontai atsiveria dalijantis patirtimi“.

                 Padainavus teko ir rimčiau padirbėti. Mokiniai nesivaržė dėl prizinių vietų ar diplomų, bet bendradarbiavo atlikdami kalbų mokytojų (J. Ratkutės, L. Sarpauskienės, T. Jokubaitienės, V. Tenienės, V. Ratkevičienės, J. Bučnienės, K. Dagienės ir I. Razanovienės) paruoštas užduotis. Jie kartu puošė “Kalbų medį”, kurio lapai ir žiedai sumirgėjo Europos šalių vėliavų spalvomis bei skirtingoms kalbų grupėms priklausančių kalbų pagrindiniais mandagumo žodžiais: labas, ačiū, prašom, atsiprašau, viso gero. Turbūt nuo šių žodžių prasideda bendravimas. Kokioje šalyje mes bebūtume, šiuos žodžius galime išmokti, o juos išmokus tikrai bus lengviau bendrauti, susirasti naujų draugų ir daugiau sužinoti. Juk ir mums labai malonu, kai užsienietis pasisveikina ar padėkoja mums pasistengdamas ištarti lietuviškus žodžius. Komandos sveikinosi ir prisistatinėjo įvairiomis kalbomis, kurių net nesimoko mokyklose, t.y. italų, ispanų, prancūzų, latvių kalbomis. Prisistatymus paruošti jiems padėjo ne tik kalbų mokytojos, bet ir projektų partneriai, susirašinėjimo draugai ar tėvai, pravertė ir žinios, įgytos keliaujant, klausantis dainų ar žiūrint filmus. Mokiniai taip pat atsakinėjo į klausimus apie Europos kalbas. Klausantis garso įrašų mokiniams reikėjo atpažinti įvairias kalbas, taip pat teko prisiminti pasakas ir animacinius filmus bei atpažinti rusiškai ir angliškai parašytus jų herojus. Komandų nariai pasitardami dėliojo lietuvių ir anglų patarles, aiškino lietuviškų frazeologizmų reikšmes. Vokiečių k. mokytoja V. Ratkevičienė pakvietė visus kartu pažaisti žaidimą “Siena” vokiečių kalba, kurio metu mokiniai išmoko kelis vokiškus žodžius. Padirbėjusius ir daug užduočių atklikusius komandų narius gimnazijos šokėjos, vadovaujamos mokytojos L.Morkūnienės, pakvietė pasilinksminti ir pašokti graikų “Sirtakį” bei latvių liaudies šokį “Gaujos kazokai”. Visiems buvo smagu ir įdomu. Renginį šauniai vedė ir niekam nuobodžiauti neleido IIG kl. mokinė L. Baškytė.

                 Renginio pabaigoje dalyvio pažymėjimus mokiniams įteikė Švietimo centro direktorė D. Diktanienė. Gimnazijos direktorė J.Jankauskienė padėkojo komandoms už aktyvų dalyvavimą ir kiekvienai mokyklai įteikė padėkas bei lankstinukus apie mūsų gimnaziją. Bendraudami ir bendradarbiaudami mokiniai pasitikrino savo žinias, patobulino komunikacinius įgūdžius, praplėtė savo žodyną ir turbūt daugelis panoro dar atkakliau mokytis kalbų, kad atrastų naują pasaulį.

  Anglų k. mokytoja Inga Razanovienė

 

 
 
 
 
 
ŽYGIS Į SAULĖS MŪŠIO VIETĄ

                  „Apie trečdalį žemaičių, daugiausia vietinių, vadovaujami brolių Bulionių, ilgąja Meškuičių kūlgrinda per naktį persikėlė į šiaurinį Mūšos pelkių krantą“ – tai ištrauka iš rašytojo K. Almeno knygos „Šiaulių mūšis“. 1236 m. rugsėjo 22 d. Šiaulių (Saulės) mūšyje buvo sunaikinta didelė jungtinė kalavijuočių, Livonijos, kryžiuočių ir Rusijos miestų jungtinė kariuomenė.

                  Rugsėjo 23 dieną būrys Meškuičių gimnazijos mokinių nusprendė pakartoti protėvių žygį. Kūlgrindos jau seniai nelikę, tačiau mokiniai iškeliavo pėsčiomis į Saulės mūšio vietą Jauniūnuose. Čia įsikūrę, prisiminė Saulės mūšio faktus ir reikšmę, atliko linksmas užduotis: kūrė eiles Livonijos kronikos eilių pavyzdžiu, piešė kryžiuočius ir kalavijuočius, inscenizavo mūšį, kūrė Saulės mūšiui skirtas skulptūras. Nors nuo pergalingo baltų mūšio prabėgo 780 metų, bet jo reikšmė yra svarbi ir šiandien. Šis mūšis - tai pirmas baltų pasipriešinimas prieš vokiečių ordino karius. Ši diena yra laikoma Baltų vienybės diena.

 

  „ATMINTIES KELIAS“

 „Prieš 75 metus prasidėjęs masinis žydų genocidas primena, kad istorines žaizdas gydo tik tiesos paieškos, gyva atmintis ir žmogiškumo pamokos, kurios privalo užtikrinti, kad niekada daugiau nepasikartotų joks genocidas,“ - skaudžios sukakties proga išplatintame pranešime sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, Meškuičių gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo pilietinėje  iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šiuo paminėjimu siekiama prisiminti per holokaustą sunaikintas Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusias žydų bendruomenes.  Per holokaustą žuvo  meškuitiečiai: Irmgard Leo, Josef Tauber, Hena Tauber,Tauber, Slomo Shlomo Tauber Toiber. Kaip atminimą apie šiuos meškuitiečius, gimnazijos kiemelyje  mokiniai iš akmenukų sudėliojo žydų tautos simbolį – menorą, kuri simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą, gėrio – prieš blogį. Pamažu visi pradedame susivokti, jog įvykusi žydų tragediją yra Lietuvos visuomenės tragedija ir reikia daryti viską, kad niekada daugiau nepasikartotų.

 istorijos mokytoja metodininkė Rosita Serpauskienė

MANKŠTINOMĖS VISI KARTU

                 Mankštos naudą visi žinome. Tačiau pasirodo, kad ji yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro instruktorė Jurga penktadienį, atvykusi į Meškuičių gimnaziją, pravedė gausiai susirinkusiai gimnazijos bendruomenei, nuotaikingą mankštą. Mokinukai ir mokytojai noriai atliko pratimus, skambant muzikai.  Fiziniai pratimai pagerino susirinkusiųjų širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprino kaulus, miegą .Po mankštos visi grįžo į pamokas, įgiję daugiau energijos ne tik likusioms pamokoms, bet ir artėjančiam savaitgaliui.


Akimirkos iš Meškuičių gimnazijos VIII Olimpinių žaidynių

Akimirkos iš Rugsėjo  1-osios šventės 

 

Daugiau foto spauskite čia

MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI –ARCHEOLOGIJOS PROJEKTO

„PREITIES DURIS PRAVĖRUS“ DALYVIAI

                 Naisių jaunimo klubas trečius metus iš eilės suorganizavo archeologinį projektą „Praeities duris pravėrus“. Archeologo Vykinto Vaitkevičiaus vadovaujama ekspedicija, prie kurios prisijungė moksleiviai iš Naisių, Kužių ir Meškuičių, tyrinėjo Daugėlaičių senovės gyvenvietę. Meškuičių gimnaziją atstovavo šeštokai Matas Razanovas, Vilius Malmiga, Rokas Vepštas ir penktokas Matas Daugėla. Berniukai dalyvavo kasinėjimuose, plovė iškasenas, valė šlaką, vežė kibirus su žemėmis, sijojo, ieškojo iškasenų su metalo detektoriumi – keletą dienų dirbo labai sunkų ir kruopštų archeologų darbą. Projekto metu su I tūkstantmečio žiemgalių gyvenimo būdu mokinius supažindino archeologė Birutė Salatkienė, LMA studentas Nikodemas Vaineikis. Liepos 8 dieną visi projekto dalyviai vyko į Kernavės gyvosios archeologijos dienas. Apie šį projektą yra informacijos Naisių vasaros tinklalapyje: http://www.naisiuvasara.lt/news/418/331/Naisiuose-atkasti-senus-laikus-menantys-radiniai/

                                          Istorijos mokytoja R. Serpauskienė

 MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS VASAROS DIENINĖ STOVYKLA

 

„SAULĖTAS VEIKLOS LIETUTIS“

            Pasibaigus mokslo metams nuo 2016-06-03 iki 2016-06-08 Meškuičių gimnazijoje 5-8 klasių mokiniai dar neužvėrė mokyklos durų. Jų laukė labai mėgstama vasaros dienos stovykla „Saulėtos veiklos lietutis“. Džiaugiamės, kad stovykla tradiciškai vyksta per kiekvienas mokinių vasaros atostogas jau nuo 2004 metų.  Stovyklos įkūrėja ir organizatorė socialinė pedagogė Indrė Antulienė.     

            Šiais metais mokiniams labai patiko žaisti tinklinį. Nenuobodžiavo ir menininkai: piešė kreidelėmis ant asfalto, tapė akmenis guašu, pynė draugystės apyrankes, iš gamtinių medžiagų darė „Saulėtos veiklos lietučio“ stovyklos emblemą, gaminosi amuletus, lipdė molinius dirbinius. Mėgstamas mokinių užsiėmimas - darbelių iš popieriaus gaminimas. Stovyklautojai išmoko pasigaminti lėktuvėlius. Visus labai sudomino aitvarų gaminimas. Jų sklandymą išbandė  tikriausiai visi stovyklautojai.                  Į stovyklą mokiniai ėjo, nes žinojo, kad kiekvienais metais čia linksma ir yra daug draugų. Stovykloje patinka žaisti su draugais ir mokytojais, gaminti darbelius. Visi apklaustieji džiaugėsi, kad susirado dar daugiau draugų ir nusprendė jog šią stovyklą rinksis ir kitais metais.

Mums, dvylikai stovyklą organizavusiems mokytojams, labai smagu, kad vaikai prasmingai ir linksmai leidžia laiką. Rudenį visų lauksime sugrįžtančių į mokyklą. 

Soc. pedagogė Indrė Antulienė
Daugiau foto rasite Meškuičių gimnazijos  https://www.facebook.com paskyroje

  PRADINUKŲ VASAROS STOVYKLA

                 Pasibaigus mokslo metams pradinių klasių mokiniai dar neužveria mokyklos durų. Jų laukia labai pradinukų  mėgstama vasaros dienos stovykla „Saulėtos veiklos lietutis“.

                 Šiais metais pirmą stovyklos dieną mažuosius mokinukus vaikų gynimo dienos proga linksmino vyresnieji. Vaikams buvo pasiūlyta daug judrių komandinių  žaidimų ir loginių užduočių. Susirinkusieji  lindo per lanką, dėliojo ilgiausią daiktų kelią, galvojo  žodžius iš pasiūlytų raidžių...

Visas dienas džiugino puikus saulėtas oras, todėl mokiniai smagiai leido laiką parke. Čia žaidė judriuosius žaidimus, treniravosi sveikatingumo trasoje, mokėsi žaisti raketėmis, rungtyniavo komandomis žaisdami  „Vikingų kubą“. Nenuobodžiavo ir menininkai: piešė kreidelėmis ant asfalto, tapė akmenis guašu. Mėgstamas mokinių užsiėmimas - darbelių iš popieriaus gaminimas. Stovyklautojai išmoko pasigaminti lėktuvėlius. Labai visus sudomino aitvarų gaminimas. Jų sklandymą išbandė  tikriausiai visi stovyklautojai. Mokiniai labai laukė ir tradicinio žaidimo „Postų užduotys“, kuriam patys ruošėsi. O koks skanėstas - lauže keptos bulvės!

 Šiais metais mokiniams buvo pasiūlytas naujas užsiėmimas - „Mažasis žurnalistas“ . Žaidimo dalyviai mokėsi šios profesijos pagrindų: prisistatyti, mandagiai prakalbinti, išklausyti ir padėkoti už interviu. Jie pabendravo su  kiekvienu stovyklautoju, mokytoju, klausinėjo jų nuomonės apie stovyklą.

Žurnalistų apklausos rezultatai: į stovyklą mokiniai ėjo, nes žinojo, kad kiekvienais metais čia linksma ir yra daug draugų.

      Stovykloje patinka žaisti su draugais ir mokytojais, gaminti darbelius.
    Šiais metais stovyklautojams labiausiai patiko žaidimas „Vikingų kubas“, „Postų“ rungtys, aitvarų gaminimas ir „Mažųjų žurnalistų“ veikla.

Visi apklaustieji džiaugėsi, kad susirado dar daugiau draugų.

Visi apklaustieji šią stovyklą rinksis ir kitais metais.

                 Mums, mokytojams, labai smagu, kad vaikai prasmingai ir linksmai leidžia laiką. Rudenį visų lauksime sugrįžtančių į mokyklą. 

                      Mokytojos Edita Vilčiauskienė, Dacė Šimulionienė ir soc.pedagogė Indrė Antulienė

 

 

GIMNAZISTAI LANKĖSI ALEKSANDRO STULGINSKIO UNIVERSITETE

2016 metų gegužės 31 dieną Meškuičių gimnazijos ir kaimyninės Gruzdžių gimnazijos gimnazistai lankėsi Aleksandro Stulginskio universitete. Pasidalinę grupėmis pagal pomėgius mokiniai susipažino su ten ruošiamomis specialybėmis, apsilankė laboratorijose, auditorijose, pabendravo su studentais. Už šią kelionę mokiniai dėkingi R. Karbauskiui ir UAB „Agrokoncernui“.

    PIRMOKŲ  ,,ABĖCĖLĖS“  ŠVENTĖ

                 Kasmet mokykloje pirmokai laukia ,,Abėcėlės“ šventės. Šiuo renginiu tarsi patvirtinama, jog vaikai jau žino visas raideles, moka jas užrašyti, o svarbiausia –  moka skaityti.

                 Kantriai ir kruopščiai pirmokiukai ruošėsi šventei, mokėsi eilėraštukus, daineles, šokius, gaminosi raides. Žiūrovų prigužėjo pilna aktų salė. Mokytoja ir direktorė pirmokams įteikė ,,Abėcėlės“ pažymas, kurios patvirtina, kad vaikai puikiai išmoko skaityti ir drąsiai gali keliauti į 2 klasę. Su dovanomis atvyko draugai darželinukai, mamos iškepė didžiulį ir labai gardų tortą.

                 Pirmokai jautėsi svarbiais ir ypatingais mokiniais, nes visų aplinkinių dėmesys buvo skirtas jiems.

 1 klasės mokytoja                                        Dacė Šimulionienė

 

ŠEŠTOKAI PRADEDA PAŽINTI PROFESIJAS

         Paskatinti karjeros centro vadovės Kristinos Dagienės 6 klasės mokiniai vyko profesinio veiklinimo vizitui į „Splius“ ir ŠU universiteto biblioteką. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo patalpas ir kalbėjosi su žurnalistais, redaktoriais, reklamos kūrėjais, montuotojais, grimuotojais, dirbančiais „SPLIUS“ televizijoje. Apžiūrėtos kai kurių laidų kūrimo patalpos. Visi norėjo išbandyti žinių laidos vedančiosios pareigas ir skaityti pranešimą. Girdėti savo balsą ir matyti save ekrane šeštokams buvo didžiulis džiaugsmingas iššūkis.

       Antra kelionės dalis – vizitas universiteto bibliotekoje. Ten mokiniai išklausė paskaitą „Knygų pasaulio įdomybės“. Pasikeitė mokinių supratimas apie bibliotekininko specialybę. Seniau galvota, kad jie tik išduoda skaitytojams knygas. Bet pasiklausę įdomios paskaitos ir prisilietę prie didžiausios ir mažiausios Lietuvos knygų, išklausę knygų viršelių kūrimo istorijas ir susipažinę su knygų įrišimo būdais, šeštokai suprato, koks įvairiapusiškas gali būti bibliotekininko darbas. Mokiniai liko sužavėti didžiulėmis bibliotekos patalpomis, ten įkurtu litų ir centų kambariu, eksponuojamomis parodomis. Prieš vykstant namo, pasigrožėta Talšos ežeru, aplankyta Šiaulių „lapė“.

       Prisiminimų bei įspūdžių kupini grįžo šeštokai namo, kad pradėtų krauti savo ateities bagažą, rinkti žinias reikalingas jų ateičiai kurti.

6 klasės vadovė Danutė Navickienė

“STOTELIŲ” METODAS

 

                 2016 metų gegužės 3d. septintos klasės mokiniams, besimokantiems vokiečių kalbos, vyko integruota vokiečių-anglų kalbų pamoka, kurią vedė vokiečių k. mokytoja Vilma Ratkevičienė ir anglų k. mokytoja Inga Razanovienė. Pamokos tema – “Maistas ant mūsų stalo”. Kadangi pamokos metu buvo taikomas “Stotelių” metodas, mums teko “keliauti” sustojant skirtingose stotelėse, kad individualiai ąr poromis atliktume įvairias užduotis: išsiaiškintume ir vokiškai bei angliškai užrašytume kokie maisto produktai paslėpti maišelyje, parašytume sakinius apie skirtingų produktų skonius, iš duotų raidžių sudėliotume žodžius, parašytume abejomis kalbomis kas gali būti verdama, kepama ar geriama ir kt. Tikrai smagiai leidome laiką, nes užduotys buvo įdomios ir net teko paragauti įvairių vaisių. Atlikdami užduotis pasitikrinome savo žinias, supratome, kad dar daug ką turime išmokti ar pakartoti. Tikimės, kad kitais mokslo metais bus daugiau panašių pamokų.                                                                                 7 kl. mokinė Margarita Piragytė

 PIRMOKŲ  PAMOKOS  SU  MAMA

                   Kai vaikai grįžta iš mokyklos namo, juos pasitinka mama. Ji laukia savo atžalų, juos pamaitina, pasikalba apie nuveiktus darbus.                                                     Pasitinkant Motinos dieną, pirmokai savo mamytes pasikvietė į mokyklą, kad mamos pabūtų mokiniais. Šios dienos veikla taip ir vadinosi ,,Pamokos su mama“.                        Matematikos pamokoje mamos su vaikais pagal atliktus veiksmus dėliojo dėliones. Lietuvių kalbos pamokoje mamos skaitė pasakas, o vaikai jas inscenizavo. Visi drauge rašė žodžius į laiptažodį. Ilgiausiai užsitęsė dailės ir technologijų pamoka. Pirmokai drauge su mamomis gamino dekoracijas – gėlių krepšelius. Paskutinėje pamokoje prie arbatos aptarėme visos dienos veiklą.                                                                 Vaikams patinka neįprastos pamokos, todėl jie noriai į savo klasę pakvietė mamytes ir močiutes. Visos užduotys grupėse buvo atliktos be priekaištų. Svarbiausia, kad visiems buvo smagu ir mamos, ir vaikai namo grįžo puikiai nusiteikę.

             1 klasės mokytoja Dacė Šimulionienė

                                                                            NUOSTABI KELIONĖ Į RYGĄ
 Išaušęs nuostabus, saulėtas penktadienio rytas Meškuičių gimnazijos gimnazistus ir mokytojas E. Valuntienę ir K. Dagienę į pažintinę kelionę nuteikė labai džiaugsmingai. Visi susirinkę nedideliame mokyklos kiemelyje su nekantrumu laukėme, kol prasidės viena iš įdomiausių pavasario kelionių. Nors iki pirmo ekskursijoje numatyto objekto atstumas nebuvo labai mažas, tačiau kelias jaukiame autobuse su linksmų draugų kompanija neprailgo.

Pasiekę didžiausią ir seniausią  Baltijos šalyse zoologijos sodą labai nudžiugome ir su nekantrumu laukėme, kol galėsime atlikti dar autobuse gautas smagias užduotis, kurias parengė anglų kalbos mokytoja I. Razanovienė ir istorijos mokytoja R. Kelpšienė. Pasivaikščiojome tarp pačių įvairiausių zoologijos sodo gyventojų, apsilankėme „Žirafų namuose“, „Kengūrų namuose“, „ Tropikų namuose“, „ Tigrų namuose“. Čia gyvena apie 3000 gyvūnų (neskaitant vabzdžių), iš viso per 400 rūšių.

Trupučiuką pailsėję nuvykome į vieną didžiausių pasaulyje Paulo Stradinio Medicinos istorijos muziejų, pasakojantį apie medicinos raidą nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Pasidomėję medicinos istorijos raida, nuvykome į užeigą „Lido“,  kurioje turėjome progą pavalgyti pačių įvairiausių ir labai skanių Latvijos šefų gamintų patiekalų.

Pasisotinę sėdome į autobusą ir patraukėme į Zukusalą (Kiškių sala), kurioje puikuojasi trečias pagal dydį Europoje Rygos televizijos bokštas. Pakilome greitaeigiu funikulieriumi ir netekome žado, pamatę nuostabią Rygos panoramą. Iš aukštai grožėjomės Dauguvos upės vingiais, tolumoje buvo matyti Rygos hidroelektrinės užtvanka, Rygos senamiestis atrodė visai nedidukas, o horizonte Rygos įlanka susiliejo su dangumi ir atrodė, kad laivai plaukia debesyse.    

Nusileidome ant žemės ir patraukėme į labai gražų ir turistų mėgstamą Rygos senamiestį. Savo žygį pradėjome seniausia ir kone gražiausia miesto gatve. Siauromis gatvelėmis atėjome prie Šv. Petro bažnyčios, kurios bokšto didumas puošia visą Rygą. Aplankėme ir gražiąją Rotušės aikštę, patraukėme prie nuostabaus Juodagalvių pirklių namo. Pasiklausę apie šiuos pastatus įdomių istorijų, kurias pasakojo iš anksto pasiruošę mūsų mokiniai, pasidarėme kelias asmenukes ir lėtai nuėjome prie Duomo katedros. Duomo katedros didingumas ir aikštėje suskaičiuoti besipuikuojantys ant bokštų trys gaidžiai,  privertė ten praleisti dar kelias minutes besigrožėjant ir kaupiant įspūdžius. Paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai patikęs kultūrinis pastatas buvo garsioji Rygos pilis, kurioje yra įsikūrusi Latvijos valstybės prezidento rezidencija.

 Po ilgo, tačiau nevarginančio pasivaikščiojimo senamiesčiu, apsvaigę nuo nuostabaus grožio grįžome į autobusą ir dar trumpam užsukę į prekybos centrą nusipirkti latviškų lauktuvių, patraukėme namo. Kelyje dalinomės įspūdžiais, pasakojome, kas kam labiausiai patiko ir guodėmės, kad nenorime iš ten išvažiuoti. Saugiai pasiekę namus su nekantrumu laukiame panašios pažintinės kelionės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrius Gylys II G klasė

 

 

 

TĖVŲ DIKTANTO KONKURSAS

Balandžio 8-ąją dieną Meškuičių gimnazijoje vyko Tėvų diktanto konkursas. Į tradicinį renginį atvyko būrelis mamų, panorusių išbandyti savo jėgas. Konkurso dalyvės prisipažino, jog po daugelio metų grįžti į mokyklos suolą pasitikrinti savo žinių nėra lengva, tačiau diktantą rašiusios mamos įrodė, kad jos ne tik drąsios, bet ir raštingos. Tikimės, kad kitais metais dalyvių būrelis  bus dar gausesnis.

Organizatorės

 PRAVĖRUS BIBLIOTEKOS DURIS: MIKEI PŪKUOTUKUI – 90

Balandžio pirmąją dieną  Meškuičių gimnazijos skaityklos darbuotoja Regina Savickienė ir Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Vilma Briedienė pakvietė pradinukus į susitikimą su Mike Pukuotuku Meškuičių bibliotekoje. Vaikučius pasitikusi vyresnioji bibliotekininkė Vilma Briedienė pakvietė pasižvalgyti po biblioteką, apžiūrėti naujausių vaikiškų knygučių parodėlę  bei papasakojo apie balandžio antrąją dieną švenčiamą Tarptautinę vaikų knygos dieną. Po to apsilankiusiųjų laukė 90-asis mylimo herojaus Mikės Pūkuotuko gimtadienis. Šį mėgstamiausią vaikų pasakų herojų meškiuką sukūrė britas A. Milnas savo sūnui. Pirmoji knyga apie Mikę Pūkuotuką pasaulį išvydo prieš devyniasdešimt metų – 1926-aisiais ir yra išversta į daug kalbų, pagal ją sukurta animacinių filmų, kompiuterinių žaidimų.

Vaikai atidžiai klausėsi bibliotekininkių skaitomų Mikės Pūkuotuko nuotykių, patirtus ,,Vėjuotą dieną“, pasidžiaugė, kad visi nuotykiai ir nesusipratimai galų gale visada baigiasi gerai. Vaikai, pasivaišinę gimtadieniniais saldainiais, nekantravo pažiūrėti linksmą filmuką apie tai, kaip Mikė Pūkuotukas keliavo į svečius pas Triušį. Vėliau buvo minamos mįsles apie medų ir meškas, spalvinami skirtukai, skaitomi išmintingi Mikės Pūkuotuko pasakymai, tokie kaip ,,Diena, praleista be draugo, –  kaip puodynė, kurioje neliko nė lašelio medaus“, arba ,,Kaipgi man pasisekė, kad turiu tai, su kuo taip sunku atsisveikinti“. O koks gimtadienis be balionų, todėl visi, pasipuošę balionais, galiausiai nusifotografavo prisiminimo nuotraukai.

Vilma Briedienė, Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Regina Savickienė, Meškuičių gimnazijos skaityklos darbuotoja

 

 

 INTEGRUOTA KALBŲ VIKTORINA „KALBŲ LABIRINTAIS“

„Moki žodį – žinai kelią“, - sako lietuvių patarlė. Pasitikrinti savo žinias ir surasti kelius iš kalbų labirintų balandžio 1d. Meškuičių gimnazijoje susirinko būrelis 7-10 kl. mokinių. Labai džiugu, kad sulaukėme ir svečių iš Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinės mokyklos. Visus susirinkusius pasveikino Meškuičių gimnazijos direktorės pavaduotoja M.Vilkonienė bei mokinių ansambliai, kurie padainavo dainas „Gera“ ir „Jei su draugais išsiruošei į kelią“ lietuvių ir rusų kalbomis. Mokinius dainuoti mokė mokytojos K.Daukšaitė ir V.Tenienė.

Susiskirstę į mišrias komandas mokiniai ėmėsi darbo. Pirmiausiai reikėjo sugalvoti  komandų pavadinimus ir šūkius. Po trumpų prisistatymų mokiniai, įvairiomis kalbomis užduodami klausimus draugams, turėjo išsiaiškinti kokio nacionalinio gyvūno paveikslėlis buvo pritvirtintas prie jiems uždėtos karūnos. Iš ilgiausių visų kalbų žodžių komandos turėjo sudaryti kuo daugiau kitų tos kalbos žodžių. Pačiupinėję maišelyje sudėtus daiktus, mokiniai rašė jų pavadinimus įvairiomis kalbomis, o pasakų iliustracijoms kuo greičiau reikėjo surasti pavadinimus rusų, vokiečių ir anglų kalbomis. Kadangi renginys vyko balandžio 1d., neapsieita be pokštų, pajuokavimų ir melagysčių. Komandos kūrė melų pasakas, klausėsi įdomių faktų apie Lietuvą, Angliją, Vokietiją bei Rusiją ir turėjo atskirti, kurie faktai - tiesa, o kurie - tik prasimanymas. Mokiniai sukūrė įdomių frazeologizmų paaiškinimų, pavyzdžiui „muilą džiovinti“ – ilgai nesiprausti, „musės brolis“ – labai mažas ir įkyrus, „Dievo klėtis – patogi vieta“ ir kt. Reikia pripažinti, kad mokinių sugalvotos reikšmės gana logiškos. Gal verta pasiūlyti jas įtraukti į „Dabartinės lietuvių kalbos žodyno“ naują leidimą? Komandų nariai buvo labai kūrybingi ne tik atlikdami šią užduotį, bet taip pat versdami „tauškalų eilėraštį“ į kitas kalbas. Viena komanda išvertė šį eilėraštį netgi į senų laikų kalbą, kai informacija dar buvo užrašoma piešiniais ar ženklais! Klaidžiojant kalbų labirintais, mokiniams teko pademonstruoti ne tik savo kūrybiškumą ir sumanumą, bet ir meninius sugebėjimus - užrištomis akimis komandų nariai turėjo nupiešti linksmo žmogaus veidą, o draugai galėjo padėti tik patarinėdami užsienio kalbomis. Daug įdomių ir linksmų užduočių mokiniai atliko ir surado išėjimus iš visų labirintų, kuriuos buvo sukūrusios kalbų mokytojos J.Ratkutė, V.Tenienė, V.Ratkevičienė, T.Pocė ir I.Razanovienė.

Renginį nuotaikingai vedė šaunūs IVG klasės mokiniai Kipras Serpauskas ir Tautvydas Galkauskas. Jie neleido nuobodžiauti ir žiūrovams: siūlė įminti mįsles, klausinėjo jų nuomonių, vertinimų. O komandų atliktas užduotis vertino ir žiuri komisija: Gasčiūnų pagrindinės mokyklos    lietuvių kalbos mokytoja Giedrė Gustienė, Meškuičių gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Vilma Ratkevičienė ir Meškuičių gimnazijos direktorė Sigita Užkuraitienė. Komisija nusprendė, kad visos komandos buvo šaunios, vienoms geriau sekėsi atlikti vienas užduotis, kitoms – kitas. Tad nugalėjo draugystė! Tikrai, dirbdami komandose mokiniai susipažino ir susidraugavo, pasidalino žiniomis, tobulino ne tik savo kalbinius, bet ir bendradarbiavimo įgūdžius. Po renginio mūsų gimnazijos mokiniai aprodė naujiesiems draugams savo mokyklą, jos muziejus, sporto salę ir kitas patalpas, papasakojo apie dalyvavimą projektuose, tradicinius renginius, pasiekimus ir laimėjimus moksle bei sporte.  

Tikimės, kad draugystė tęsis, susitiksime ir bendrausime kituose renginiuose.

                                                   Anglų k. mokytoja I.Razanovienė

 

ĮSPŪDŽIAI IŠ DAINOS KONKURSO „KALBA – TAI MUZIKA“

Šv. Velykų atostogos kai kuriems mokiniams buvo užimtos ugdomąja veikla. 6-IIIG klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių rajono rusų dainos konkurse „Kalba – tai muzika“ Naisiuose. Visada įspūdingi Šiaulių miesto „Santarvės“ gimnazijos mokinių ir mokytojų pasirodymai ir šį kartą visus sužavėjo. Su malonumu klausėmės „Naisių vasaros teatro“ koncertinės programos. Konkurse mokiniai atliko dainą «Если с другом вышел в путь». Mokinius ruošė muzikos mokytoja metodininkė Kristina Daukšaitė, ansamblis užėmė III vietą. Šiais metais mokyklą garsino 20 mokinių: Meda Montvilaitė, Diana Poličeva, Nerilė Dikšaitė, Evelina Andrikaitytė, Gintarė Vilimaitė, Neda Dovidaitytė, Viktorija Tarvainytė, Bernarda Stankutė, Kamilė Kaminskaitė, Matas  Kaučikas, Donatas Vaitiekus, Laura  Baškytė, Ligija Jakučionytė, Ida Štitilytė, Aušrinė Antulytė, Gabrielė Kozlovaitė, Pijus Gylys, Darija Balčiūtė, Aurelija Dovidaitytė, Sigita Višnarauskaitė. 

Rusų k. mokytoja metodininkė V. Tenienė

  EDUKACINĖ PAMOKA “DVARO ISTORIJOS. DVARO MADA IR GYVENSENA”

 

XIX a. dvaro mada – tai grožio ir elegancijos pasaulis, kuriame susipina keistos užgaidos, praktiškumas ir elgesio normos. Kovo 16 dieną I G klasės mokiniai apsilankė Šiaulių miesto Chaimo Frenkelio viloje. Čia moksleiviai dalyvavo edukacinėje pamokoje “Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena”. Jie susipažino su Europos ir Lietuvos kostiumo raida, daug fantazijos reikalaujančiais  kaklaskarės rišimo būdais, paslaptingais vėduoklės ženklais.

 Istorijos mokytoja R. Serpauskienė

  KONFERENCIJA „VIEŠOJO KALBĖJIMO ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMAS: KELIONIŲ ĮSPŪDŽIAI“

 

2016 vasario 26d.į Meškuičių gimnazijoje organizuojamą 5-8 , IG - IVG klasių konferenciją „Viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimas: kelionių įspūdžiai“ atvyko didžiulis  būrys mokinių iš  Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Joniškio r. Skaisgirio ir  Žagarės gimnazijų, Kriukų pagrindinės mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos, Kuršėnų  Lauryno Ivinskio gimnazijos. VŠĮ Kuršėnų Politechnikos mokyklos, Bubių, Šilėnų, Dirvonėnų, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklų, Šiaulių Didždvario gimnazijos, Pakruojo Lygumų pagrindinės mokyklos ir, žinoma, Meškuičių gimnazijos. Net 59 dalyviai pristatė pranešimus apie aplankytas šalis, patirtus įspūdžius.

Pranešimai buvo skaitomi 4-ose sekcijose lietuvių ir anglų kalba. Konferencijos dalyviai pasakojo apie saulėtąją Italiją, turistų pamėgtą Egiptą, Turkiją, kalnuotąją Norvegiją,  savajonių šalį - Prancūziją, nuostabiąsias Čekiją ir Vokietiją, Angliją, svetingąsias  Daniją ir  Švediją. Konferencijos dalyviai išklausė pranešimų ir apie egzotiškąją kelionę į Australiją, Jungtinius Arabų Emiratus. Mokiniai pasakojo ir apie  kelionę į  Estiją, Latvijos sostinę Rygą ir Rygos operos ir baleto teatrą,  Ukrainą ir gražiausią šio šalies  miestą -Odesą. Smagu keliauti ir po savo gimtąjį kraštą , jį pažinti. Konferencijos dalyviai išklausė pranešimų apie Mūšos Tyrelio pažintinį taką, Molėtus, trijų dienų  kelionę po Meškuičius, nepamirštamus įspūdžius Naisiuose . Išgirdome daug  įdomių pranešimų.

Konferencijos metu pranešėjai ne tik pasidalino savo kelionių įspūdžiais, bet įgavo daugiau patirties kalbėti viešai ir ne vienam sužadino norą keliauti. Tikimės, kad antrąjį kartą organizuota konferencija „Viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimas: kelionių įspūdžiai“ taps tradicine ir kitąmet išgirsime dar daugiau įdomių pasakojimų apie kitų šalių kultūrą, istoriją, renginius, nepamirštamus egzotiškus gamtos stebuklus, galimybę pailsėti.

Toma Jokubaitienė

Lietuvių kalbos mokytoja

TARPTAUTINĖ GIMTOSIOS KALBOS DIENA

1999m. vasario 21-ąją Jungtinės Tautos paskelbė  Tarptautine gimtosios kalbos diena. Minint šią datą mokykloje vyko 5-8 klasių viktorina.
Nuskambėjus Just. Marcinkevičiaus, J.  Degutytės posmams apie gimtąją kalbą komandos varžėsi tarpusavyje. Mokiniai turėjo pataisyti klaidingus žodžius, „sudėlioti“ „išsibarsčiusias“ patarles, įminti mįsles, atsakyti į „Žaibo“ turnyro klausimus, parinkti teisingą atsakymą. Viso komandos atliko dešimt įvairiausių užduočių. Vienas  atlikti buvo nesudėtinga, kitos gi pareikalavo žinių, greitos orientacijos, trečiosioms užduotims atlikti reikėjo sėkmės. Viktorinoje nugalėjo 8a klasės komanda.

 Šios užduotys paskatino mokinius susimąstyti apie tai, kaip svarbu puoselėti savo gimtąją kalbą, ją saugoti , kad ir mūsų ainiai galėtų didžiuotis viena seniausių ir turtingiausių kalbų pasaulyje.

 

                     Lietuvių kalbos mokytoja Lionė Sarpauskienė

AKTUALUS SEMINARAS APIE PAMOKOS KOKYBĖS VADYBĄ

                 Kas žino, kokie turi būti daiktai – tas protingas žmogus; kas žino, kokie daiktai yra iš tikrųjų – tas patyręs žmogus, o kas žino, kaip juos pagerinti – genialus žmogus. (D. Didro)

                 Meškuičių gimnazijoje pradėta vykdyti Kvalifikacijos tobulinimo programa „Ugdymo kokybės vadyba pamokoje“. Ją parengė ir veda gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Vilkonienė. Pirmasis seminaras  „Į individualią mokinio pažangą orientuotas mokymo(si) pamokoje planavimas“ įvyko vasario 11 dieną. Mokytojai ne tik klausė lektorės, bet ir turėjo atlikti įvairias užduotis, remtis naujais ugdymo aprašais, pamokų stebėjimo analizėmis, teikti siūlymus mokinių motyvacijai gerinti, pamokos struktūrai tobulinti. Lektorė taikė skirtingus mokymo metodus, todėl dalyviai mokėsi girdėdami, matydami, rašydami, darydami ir diskutuodami. Tiesą sakant, mokytis visiems kartu buvo ne tik įdomu, bet ir smagu.

                 Tokie mokymai yra aktualūs ir reikalingi mūsų mokyklai, nes keičiasi ne tik ugdymo programos, metodai, vertinimas, bet ir mokiniai, jų požiūris, gebėjimai, nuostatos. O mokytojas visada turi būti vienu žingsniu priekyje!

Metodinės tarybos pirmininkė V. Tenienė

   ARBATOS POPIETĖ

                 Visi mokėmės mokykloje, bet ar  galime pasigirti, kad buvome  pakviesti į arbatos popietę? Ne bet kur, o pas mokyklos direktorę!

                 Šių metų vasario 5 dieną gimnazijos direktorė Sigita Užkuraitienė geriausius gimnazijos mokinius pakvietė arbatos puodeliui. Ema Andrijauskaitė, Rugilė Čerkauskaitė, Konstantinas Rimkus, Regina Rimkutė, Irmina Kvecytė, Laura Baškytė, Monika Joniškytė, Greta Mereščenkovaitė – tai mūsų gimnazijos garbė ir pasididžiavimas. Direktorė bendravo su mokiniais, pasidžiaugė pasiekimais ir pažanga, aptarė problemas. Atsisveikindama spaudė kiekvienam ranką, linkėjo sėkmės. „Mums, mokiniams, labai malonu, kad esame pastebėti ir įvertinti, tikrai nesitikėjome tokio dėmesio, didelė staigmena mums. Dėkojame direktorei!”- savo įspūdžiais dalinosi Laura.

Mokytoja V. Tenienė

    LANKOMĖS VALSTYBINIAME ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRE

                  Dažniausiai į dramos teatrą žmonės ateina stebėti spektaklių, o Meškuičių gimnazijos pirmokai į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą atvyko į ekskursiją.

                 Vaikams tai buvo ypatinga pastatas, kupinas paslapčių, didelių erdvių, mažų kambarėlių, slėptuvių. Vaikai kelioms minutėms scenoje tapo aktoriais, salėje – žiūrovais. Rekvizitų kambaryje matavosi įvairias kaukes, rūbų sandėlyje rinkosi sau kostiumus. Smalsu buvo, kas vyksta grimo kambaryje. Jame visiems pirmokams darbuotoja pakeitė įvaizdį, uždėjo perukus, akinius ar kitus aksesuarus. Vaikai smagiai vienas iš kito pasijuokė.

                 Ekskursijos pabaigoje teatro darbuotojams prižadėjome, kad į šį didingą ir paslaptingą teatrą būtinai atvyksime žiūrėti spektaklio.         

 

1 klasės mokytoja Dacė Šimulionienė

 

PIRMOKAI  SUSIPAŽINO SU MŪRO DARBAIS

                  Šiaulių profesinio rengimo centras vykdo projektą OPA. Jo metu organizuoja edukacines pamokėles bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, supažindina su amatais.

                 Pirmokai į ŠPRC vyko susipažinti su mūro darbais. ,,Statybininkus” suskirstė į grupeles ir mokė mūryti pertvarą iš plytų. Vaikai energingai kabino skiedinį,  dėjo plytą ant plytos. Sudėtingiausia buvo pastatyti lygią sieną. Plytos vis kraipėsi, skiedinys varvėjo per kraštus, taškėsi ant batų ir rūbų. Tačiau, padedamos pagalbininkų, visos pirmokų grupelės sėkmingai įvykdė užduotį, pertvaros buvo pamūrytos.

Važiuodami namo, vaikai dalinosi įspūdžiais. Pasak vaikų, daugelis jų užaugę nori tapti statybininkais.

1 klasės mokytoja Dacė Šimulionienė

 

PIRMOKŲ  ŠIMTADIENIS

                 Dienos mokykloje lekia nepastebimai greitai. Pirmokai suskaičiavo, kad mokykloje jie mokosi jau 100 dienų. Tokią įspūdingą, šimtąją dieną, jie nusprendė pažymėti neįprastai. Dailės pamokoje piešė piešinukus ,,Aš ir 100 dienų mokykloje”. Vaikų darbeliai eksponuojami ant klasės durų. Lietuvių kalbos pamokoje vyko viktorina ,,Ką sužinojot apie mokyklą per 100 dienų?”.  Iš mokinukų atsakymų buvo aišku, kad mokyklą jie pažįsta puikiai.

                 100-adienio proga pirmokus pasveikino gimnazijos direktorė S. Užkuraitienė. Vaikams įteikė padėkos raštus ir saldžius suvenyrus. Tėveliai mažiausius gimnazijos mokinukus pavaišino šventiniu tortu. Pirmokai pasidalino mintimis, kas jiems labiausiai įsiminė per 100 dienų mokykloje. Drauge su mokytoja aptarė ką dar reikėtų nuveikti per likusias šių mokslo metų dienas.

 

1 klasės mokytoja Dacė Šimulionienė

 

ŽIEMOS IŠVARYMAS

                  Vasario 9 d. iš pat ryto gimnazijoje šurmuliavo 1 – 5 klasių mokiniai. Jie ruošėsi Užgavėnių šventei, rengėsi skarmalais, grimavo veidus, gaminosi kaukes.

                 Šventė prasidėjo eitynėmis. Kiekviena klasė pasigamino po Morę ir drauge su ja keliavo iš kabineto į kabinetą, linkėdami dosnių, derlingų ir sveikų metų. Po sveikinimų šventės dalyviai persikėlė į gimnazijos kiemelį. Kol Morės ,,ilsėjosi“, persirengėliai šoko, dainavo, žaidė žaidimus, varžėsi ,,slidinėjimo“, virvės traukimo rungtyse. Kokios Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio kovos. Nelygioje kovoje, žinoma, nugalėjo Kanapinis – pavasario simbolis.

     &nbs