Pradžia arrow Karjeros ugdymo centras
Karjeros ugdymas

„Vyturio leidyklos“ ekspertai atrinko beveik 200 vertingų, laiko patikrintų knygų, didinančių 5 - 18 m. vaikų susidomėjimą skaitymu.

Kviečiame Meškuičių gimnazijos bendruomenę NEMOKAMAI išmėginti VYTURYS.LT ir pridedame kodą, leidžiantį skaityti knygas mobiliajame telefone, planšetiniame ar paprastame kompiuteryje:

564ba68b24

Dovanos kodas leidžia nemokamai skaityti el. knygas iki gruodžio 1 d.

Savo paskyroje skaitytojai galės sekti skaitymo trukmę, dažnumą ir kitus parametrus.

Kurdami paskyrą www.vyturys.lt, dovanos kodą įrašykite į laukelį „Dovanos kodas“.

Dovanos kodu kviečiame pasidalyti su kuo didesniu mokinių ir tėvelių skaičiumi.

Ar vaikams patinka Vyturio knygos? Daugiau sužinosite čia: www.vyturys.lt/mokykloms

 

AKIMIRKOS IŠ RENGINIO ŠIAULIUOSE " VERSLAS VEŽA"

2015-02-27 

 

  

_______________________________________________________________________________________________ 

Profesinio veiklinimo vizitas

Gimnazijos šeštokai žingeidūs ir judrūs, laisvą laiką leidžia ne tik prie kompiuterių, ne tik rankų pirštus “mankština”  ant klaviatūros. Jie mėgsta sportuoti, žaisti futbolą važinėtis dviračiais. Dviračius turi kiekvienas. O iš kur jie?

2015 sausio 28 d. mokiniai  išvyko  į Šiaulių miestą „Baltik vairo“ gamyklą. BALTIK VAIRAS – didžiausia dviračių gamykla Šiaurės Europoje, gaminanti modernius, išskirtinės kokybės ir rafinuoto dizaino dviračius nuo 1948 metų. Mokiniai stebėjo dviračių gamybos procesą, nuo detalių sandėlio, dažymo cecho, dviračių surinkimo konvejerių iki jau supakuotų dviračių laukiančių savo pirkėjų. Šeštokai išsirinko svajonių dviračius iš naujos dviračių kolekcijos.

Viena didžiausių sparčiai besivystančių Šiaurės Lietuvoje bendrovių SPLIUS teikia elektroninių ryšių paslaugas Šiauliuose, Šiaulių rajone, Klaipėdoje, Radviliškyje, Kuršėnuose, Joniškyje, Kelmėje, Pasvalyje ir Naujojoje Akmenėje. SPLIUSo darbuotojai maloniai mus pasitiko savo darbo vietoje.  Mokiniai bendravo su žurnalistais, klausinėjo apie jų darbą, apžiūrėjo darbo vietas, kur rengiami reportažai, straipsniai, lankėsi studijoje ,kur filmuojamos laidos. Įdomiausia buvo išbandyti savo jėgas diktoriaus profesijoje. Pasirodo nėra lengva skaityti žinias mažytėje studijoje, kai į tave šviečia prožektoriaus lempos, nukreipta kamera, o per ekraną greitai bėga raidės, kurias reikia suspėti perskaityti.

Pakeliui namo- PC „Tilžė“! Vaikinai dar pilni jėgų, todėl „Aukštoje žemėje“ išbandė save alpinisto kailyje. Sutrintomis pūslėmis ant rankų, pilni įspūdžių, linksmi grįžome namo

 

Rasa Kelpšienė, Kristina Dagienė

  ______________________________________________________________________________________________

 

Tarpkultūrinė viktorina

 2014m. gruodžio 10 d. gimnazijos aktų salėje Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai  kartu su Lietuvoje studijuojančiais užsieniečiais iš Ispanijos, Turkijos  ir Prancūzijos   suorganizavo  mūsų  gimnazistams tarpkultūrinio pažinimo viktoriną. Studentai anglų kalba  pristatė savo tarptautinę patirtį, o užsieniečiai papasakojo moksleiviams apie savo šalis, lankytinas vietas ir kultūrą.

 


Bibliotekos vedėja Kristina Dagienė

___________________________________________________________________________________________________

 

SUSITIKIMAS SU KARIŪNU DEIVIDU ZELBA

                      Meškuičių gimnazijos gimnazistams buvo smagu susitikti, pabendrauti su buvusiu mūsų mokiniu Deividu Zelba, dabar jau II kurso kariūnu. Mokiniai sužinojo apie studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kokie keliami reikalavimai būsimam kariūnui. Papasakojo apie Karo akademijos studentų griežtą dienotvarkę, perspektyvas baigus studijas.

 


 

 

_________________________________________________________________________________________________

Projektas „ Susitinkam po reklamos“

                      „Susitinkam po reklamos!” – tai Šiaulių profesinio rengimo centro inicijuotas, kūrybinis mokinių pilietines ir ekologines idėjas viešinantis projektas, kuriame dalyvavo Šiaulių miesto ir regiono 8-12 klasių mokiniai ir mokytojai.

Projektas vyko dviem etapais: pirmojo etapo – „Reklamuoju savo mokyklą“ – metu grupė I G klasės merginų kūrė mokyklos kalendorių „Pilietinių idėjų  EKO medį“. Kalendoriuje panaudojo gimnazijoje vykusių renginių nuotraukas, ekologiškas medžiagas ir antrines žaliavas. 

 Šventinio baigiamojo renginio metu vyko projekto darbų pristatymas, kūrybinės dirbtuvės, kurių metu merginos pristatė savo mokyklą ir vietoje atliko užduotį- iliustravo, panaudojant antrines žaliavas, ekologine tema ketureilį.

Mokyklos paliko savo darbus Šiaulių miesto kultūros centre, kurie bus eksponuojami lapkričio mėnesį.

 

Bibliotekos vedėja  Kristina Dagienė

__________________________________________________________________________________________________

 

Projektas „Kam to reikia?!“

                      Mokytojams ir darbdaviams didelį susirūpinimą kelia tai, kad daugelis mokyklą baigiančių moksleivių negeba praktiškai pritaikyti žinių, įgytų mokykloje. Profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ pagrindinis tikslas – didinti moksleivių motyvaciją ir kūrybiškumą, padėti jiems sėkmingai pasiruošti karjerai dar mokykloje bei pasirinkti tinkamiausią profesiją.

Profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“ yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai  - gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

Meškuičių gimnazijoje įgyvendintas pirmas projektas iš iniciatyvos          „ Kam to reikia?!“

9-10 klasių mokiniams pamoką vedė STT pareigūnė Rita Šikšnienė. Susitikimo metu moksleiviai susipažino su STT pareigūnų vykdoma veikla, jiems keliamais reikalavimais. Nagrinėjo korupcijos atsiradimo priežastis, jos grėsmes ir padarinius, efektyviausius kovos būdus, drauge analizavo įvairias korupcines situacijas. Ši pamoka buvo naudinga ir įdomi  jaunųjų policijos rėmėjų būrelio moksleiviams, o ypač tiems, kurie nori tapti teisininkais.

 

 

 

 


 

Karjeros ugdymo koordinatorė Kristina Dagienė

_________________________________________________

 

Karjeros ugdymo centras

 

Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija

Stoties g. 16, Meškuičiai, LT- 81442, Šiaulių rajonas

Tel.: (8 41) 370568

Mob. tel.: (8620) 9 12 33

Faksas.: (8 41) 370568

El. paštas:  Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

MOKINIŲ UGDYMO KARJERAI PROJEKTAS

 Nuo 2014-2015 m.m. Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija dalyvauja projekte “Dėl mokinių profesinio orientavimo ir projekto “Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme”.

Tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdyti karjeros kompetencijas, kurios reikalingos sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir darbinės veiklos pasirinkimui. 

Uždaviniai:

siekiama, kad mokiniai:
 • pažintų save, socialinę aplinką ir socialinių vaidmenų įvairovę;
 • rastų ir efektyviai naudotų karjeros informaciją;
 • remdamiesi savęs ir darbo pasaulio pažinimu, priimtų adekvačius karjeros sprendimus;
 • remdamiesi asmenine ateities vizija, keltų karjeros tikslus, sudarytų ir nuolat atnaujintų karjeros planą;
 • mokymosi ir laisvalaikio veiklose taikytų ir tobulintų karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas;
 • būtų pasirengę sėkmingai pereiti į kitą karjeros (mokymosi ar darbo) aplinką.

Teikiamos paslaugos:

 • individualios ir grupinės konsultacijos savęs pažinimo, profesijos pasirinkimo bei karjeros planavimo klausimais;
 • savęs ir darbo pasaulio pažinimas pamokų metu;
 • susitikimai su aukšųjų ir profesinių mokyklų atstovais;
 • karjeros renginiai;
 • išvykos į įmones.

                 

  Ugdymo karjerai koordinacinės grupės nariai:

Kristina Dagienė– karjeros koordinatorė, bibliotekininkė;

Jūratė Petraitienė –  direktoriaus pavaduotoja ugdymui;

Dalia Šniukaitė–  direktoriaus pavaduotoja ugdymui;

 

      Eglė Juševičiūtė – logopedė;

Indrė Antulienė – socialinė pedagogė;

Danutė Navickienė – klasės vadovų atstovė;

 

      Beatričė Jurgaitytė – IVb gimnazijos klasės mokinė;

Sigita Višnarauskaitė – II gimnazijos klasės mokinė;

Monika Joniškytė – III gimnazijos klasės mokinė.

 

Daugiau apie projektą galima sužinoti informacinėje svetainėje

http://www.mukis.lt/lt/pradzia.html

 

 

SUSITIKIMAS SU KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIAIS

2014-04-08 MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE VYRESNIŲJŲ KLASIŲ MOKINIAI ATĖJO Į SUSITIKIMĄ SU KRAŠTO APSAUGOS PRISIKĖLIMO APYGARDOS 6-OSIOS RINKTINĖS SAVANORIAIS. MOKINIAI SUŽINOJO , KAIP TAPTI KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIU, KOKIE KELIAMI REIKALAVIMAI. SVEČIAI ATSIVEŽĖ ĮVAIRIŲ GINKLŲ, KURIUOS MOKINIAI SUSITIKIMO PABAIGOJE SUSIDOMĖJĘ APŽIŪRĖJO, GALĖJO PALIESTI,  „MATAVOSI“ . SUMANŪS MOKINIAI GAVO SPECIALIŲ PRIZŲ UŽ TEISINGUS ATSAKYMUS Į SAVANORIŲ PATEIKTUS KLAUSIMUS.

Kristina Dagienė

 

 _________________________________________________________________________________________________

SUSITIKIMAS SU PANEVĖŽIO KTU ATSOVAIS

 

 

 ___________________________________________________________________________________________________

SUSITIKIMAS SU ŠIAURĖS LIETUVOS KOLEGIJOS ATSTOVAIS IR PASKAITA "MOKSLEIVI, AKTYVIAI DALYVAUJI SOCIALINIUOSE TINKLALAPIUOSE? JŪSŲ KOMENTARAI- TEMIDĖS AKIRATYJE“

 

 

Š. m. kovo 5 d. gimnazijoje lankėsi Šiaurės Lietuvos kolegijos Teisės katedros vadovė Eglė Šimkevičienė  ir skaitė paskaitą „Moksleivi, aktyviai dalyvauji socialiniuose tinklapiuose? Jūsų komentarai internete – Temidės akiratyje“. Lektorė supažindino I-IV gimnazijos klasių mokinius su socialinių tinklapių pavojais bei paaiškino kokia atsakomybė laukia už neleistinas veiklas. Manome, kad šie patarimai apie elgesį socialiniuose tinkluose pravers sėkmingam būsimo specialisto įvaizdžiui.

 

  

 

 _________________________________________________________________________________________________